הוצאות הרכב ממשיכות להתייקר: מחירי הטסטים השנתיים יעלו

עוד מכה לכיס הנהגים? ועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר ולמשרד התחבורה המליצה במהלך סוף השבוע לשרי האוצר והתחבורה לייקר בכ־16% את מחירי מבחני כשירות הרכב ...

הוצאות הרכב ממשיכות להתייקר: מחירי הטסטים השנתיים יעלו אילוסטרציה

עוד מכה לכיס הנהגים? ועדת המחירים המשותפת למשרד האוצר ולמשרד התחבורה המליצה במהלך סוף השבוע לשרי האוצר והתחבורה לייקר בכ־16% את מחירי מבחני כשירות הרכב השנתיים ("הטסט" השנתי).

על פי הפרסום ב'ישראל היום', מחיר הטסט צפוי להתעדכן מ־96 שקלים ל־112.4 שקלים לרכב פרטי עד 8 טון. עלות טסט חוזר לרכב תעמוד על כ־26 שקלים במקום 19 שקלים. אגרת הטסט לאוטובוסים ולרכבים מסחריים מעל 8 טון צפויה לזנק לכ־175.9 שקלים (במקום 103 שקלים כיום לרכב מסחרי ו־143 שקלים לאוטובוסים) לרכב מסחרי מעל 8 טון.

בנוסף, המליצה הוועדה לעדכן את תעריף הטסט השנתי של רכב חשמלי - מחיר הטסט הראשון לרכב חשמלי פרטי עד 8 טון יעלה לפי המלצת הוועדה 94.7 שקלים, וטסט חוזר יעלה כ־24 שקלים.

ההתייקרויות שהומלצו על ידי ועדת המחירים לא מסתכמות בסכומים גבוהים, שכן מדובר בטסט אשר מתבצע פעם בשנה. ואולם עליית מחירי הטסטים מצטרפת לעלייה של מחירי הביטוח לרכב, של יותר מ־10% בשנה האחרונה, וכן לעליית מחיר הדלק בשנה האחרונה בכ־27% - בכך מחיר החזקת הרכב מגיע בישראל לשיאים חדשים.

מבחני רישוי מתבצעים במכונים פרטיים, אך התעריפים מפוקחים על ידי ועדת פיקוח מחירים בדיוק כמו מחירי החלב והביצים למשל. העלייה שחלה במחירי התשומות (שכר עבודה) ובמדד המחירים לצרכן מאלצת את הוועדה לעדכן את המחירים המפוקחים. ההחלטה מצריכה חתימת שני השרים.

למעלה מ-1500 נקודות טעינה יוקמו בחניונים פרטיים הפתוחים לציבור
יוקר המחייה: בכמה התייקרה הטחינה ב-4 שנים האחרונות
רופא שיניים עקר ארבע שיניים ללא סיבה
שוב: מחיר הדלק מתייקר הלילה בכ-40 אגורות לליטר
'אסם' הודיעה על סלמונלה במוצרי חומוס של 'צבר'
מקבלי רכב צמוד – מי הם?
הממונה על הבנקים הטיל עיצום כספי על בנק לאומי
נשיא התאחדות התעשיינים נגד העליה בתעריף החשמל
"חקלאי גרנות" תחל לשווק אבוקדו בשל מוכן לאכילה
"אם רוצים להבטיח מימוש הביטוח הסיעודי מוטב שתפנו לגורם המקצועי"