מקורות פלשתינים: ישראל תקצה לרשות מיליוני חיסונים נגד קורונה

גורם בכיר ברמאללה: בין 3 ל-4 מיליון חיסונים יעברו ליו"ש ולרצועה • דיווח ערבי: הרש"פ מתכננת רפורמה בחלוקת משכורות המחבלים

מקורות פלשתינים: ישראל תקצה לרשות מיליוני חיסונים נגד קורונה אילוסטרציה

״בין 3 ל-4 מיליון חיסונים יועברו מישראל לרשות הפלשתינית בגדה המערבית, וחלק מהחיסונים יעבור גם לעזה. ישראל מחויבת לסייע לנו לבלום את הנגיף", כך מסר בסוף השבוע גורם בכיר ברשות הפלשתינית לישראל היום. זאת, על רקע מבצע רכישת החיסונים נגד הקורונה, שמקדמים בירושלים וצפויים להיות מאושרים על ידי ה-FDA האמריקני בחודשים הקרובים.

מקורות בכירים במשרד הבריאות ברמאללה אמרו לישראל היום כי בכל מו"מ על רכישת חיסונים או הזמנת מנות מחברה שעימה יש או יהיה לישראל הסכם אספקה, אחוז מסוים של חיסונים יופנה לרשות הפלשתינית ולרצועת עזה.

לדברי המקור הפלשתיני, מדובר ביעד אסטרטגי שהושג בעבודת צוות משותפת של גורמי המקצוע הישראלים והפלשתינים, ומטרתו היא לבזר את סוגי החיסונים בקרב האוכלוסייה הפלשתינית. עם זאת, הפלשתינים טוענים שגם עם כמות החיסונים שתועבר מישראל ומיליוני מנות חיסון נוספות שיעברו מצד קרנות הסיוע של האו״ם והארגונים הבינלאומיים, עדיין יחסרו מיליוני מנות חיסון, בעיקר ברצועת עזה.

בינתיים, משרד הבריאות של חמאס הודיע הבוקר על שיא חדש במספר הנדבקים בנגיף הקורונה - 891 מאובחנים ב-3,037 בדיקות. מספר החולים הפעילים כעת ברצועת עזה עומד על 5,036. דובר הרשות הפלשתינית הודיע בצהריים על 595 מקרים מאומתים של פלשתינים ביו"ש.

בתוך כך, הבוקר פורסם בעיתון הלבנוני אל-אח'באר המקורב לחיזבאללה כי כספי המסים שתקבל רמאללה מישראל לפני סוף נובמבר והשבת הסיוע האמריקני, יגיעו בתמורה לרפורמה בחלוקת משכורות האסירים הביטחוניים ובני משפחותיהם.

"במקום להעביר משכורות כחובה לאומית, היא הופכת את הסוגיה לסיוע קהילתי. זה המוצא שאליו הגיעה הרשות בדיוניה עם המתווכים האירופים על מנת שלא ינוכו המשכורות מכספי המיסים", נכתב.

מקורות פלשתינים שצוטטו בעיתון, ציינו שהרשות החלה למעשה בניסיון לבצע רפורמות. במקום שהקצבה תועבר על בסיס חומרת הפיגוע של המחבל, היא תשולם על בסיס המצב הכלכלי-חברתי של המשפחה ומספר חבריה, שהאסיר היה מפרנס. נציין כי דברים דומים פורסמו לאחרונה בכאן חדשות.

לפי הדיווח, מבלי להודיע על כך באמצעי התקשורת, החלה "רשות האסירים" בריכוז פרטי הטפסים של האסירים הביטחוניים ובני משפחותיהם בצעד ראשון ליישום דרך חלוקת המשכורות החדשה. למרות הכחשה של ראש "רשות האסירים", מקור בפת"ח אישר לאל-אח'באר שהצעדים התקדימיים יגיעו בקרוב, כתנאי להגעת כספי המסים וחזרת הסיוע האמריקני.

המטופל הקשה ממחלקת הקורונה ברמב"ם משתחרר לביתו
שאף מברג בזמן השתלת שיניים ולא הרגיש
ח"כ אשר: "בחירות בזמן מגיפה הן דבר מפחיד מאוד"
הפרויקטור נחמן אש: "אנחנו במצב חירום"
עדכון הקורונה: העלייה ממשיכה
המרכז הרפואי הרצוג בירושלים: חנוכת בנין אשפוז מפואר, בן 8 קומות
הוא הספיק להגיד "יש לי כאבים בחזה" - והתמוטט בפתח הבית
נתניהו: למנוע את החרפה • צפו בדברי רה"מ הבוקר
למרות ההתקררות ומזג האוויר החורפי, היתושים עדיין כאן
ח"כ אזולאי בביקור בשערי צדק: "משבר תקציבי חריף"