תביעה בסך 250,000 לחולה קורונה שסיכן את הציבור

ראש עיריית אילת תובע ב 250,000 ש"ח חולה מאומת שהפר בידוד, הגיע לנפוש באילת וסיכן בכך את בריאות הציבור

תביעה בסך 250,000 לחולה קורונה שסיכן את הציבור קורונה

ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי תובע סך של 250,000 ₪ מחולה מאומת הנושא את נגיף הקורונה, שהפר בידוד בצו הבריאות והגיע לנפוש באילת.

כפי שכבר דווחנו אמש ב 'בימה' שוטרי משטרת מרחב אילת איתרו את החולה ביום 31.7.20 במלון קלאב הוטל, הרחיקו אותו ואת משפחתו מהעיר וקנסו אותו ב 5,000 ₪.

ראש עיירית אילת הוסיף: באם לא ישלם האזרח את הפיצוי הנתבע כנגד הנזקים שגרם בהתנהגותו לשיקום ביטחונם של תושבי העיר והנופשים בה, תוגש נגדו תביעה אזרחית.

במכתב במסירה אישית שנשלח היום (א') לאזרח, כתב עו"ד ד"ר אופיר מילר בשם ראש עיריית אילת - מאיר יצחק הלוי והתאגיד העירוני לתיירות אילת בע"מ:

"העובדה, כי בחרת לצאת מפתח ביתך, שהייתך בבית מלון ושהיה במרחב הציבורי בעיר אילת הינה הפרה בוטה של חובת ותנאי הבידוד תוך סיכון ממשי להדביק ולהפיץ את מחלת הקורונה ולסכן את כלל הציבור".

עוד צוין במכתב, כי עיריית אילת והעומד בראשה באמצעות התאגיד העירוני לתיירות, משקיעים מאמצים וכספים רבים על מנת לשמור, לעודד ולפתח את תחום התיירות בעיר אילת,

במיוחד בימים אלו בהם קיימת פגיעה כלכלית גדולה בענף התיירות ובתושבי העיר עקב התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

עו"ד הוסיף: התנהלות האזרח כמפורט לעיל והזלזול בהוראות החוק ובחיי האדם, מהווים פגיעה חמורה בביטחון התושבים והנופשים באילת ובמאמצים הרבים אותם משקיעה העירייה והתאגיד על מנת לשמור על תושבי העיר והנופשים בה.

בהתנהגותו כמפורט לעיל עבר האזרח עבירות פליליות כמשמעותן ראש עיריית אילת תובע ב 250,000 ש"ח חולה מאומת שהפר בידוד, הגיע לנפוש באילת וסיכן בכך את בריאות הציבור.

צוין במכתב, כי תושבי העיר אילת, העירייה ותאגיד התיירות, אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על התנהלותו כאמור ובכוונתם למצות עמו את הדין בכל חומרתו.

על רקע התנהלותו חסרת האחריות של האזרח, החליט כאמור ראש עיריית אילת לתבוע את האזרח בסך של 250,000 ₪ כנגד הנזקים שגרם בהתנהגותו לשיקום ביטחונם של הנופשים הרבים הפוקדים את העיר.

את סכום התביעה ידרש האזרח לשלם תוך 7 ימים, באם יבחר לא לעשות כן, תוגש נגדו תביעה אזרחית בערכאות המתאימות.

שלושה מליון ילדים קיבלו את הכסף. צפו
מענק לכל אזרח - פעימה שנייה (מענק מוגדל למקבלי קצבאות)
ביום ראשון הקרוב מתחילים לזרום המיליארדים "קודם הילדים"
מענק מיוחד ממשרד הבטחון יועבר בימים הקרובים לכפר חב"ד להתמודדות עם הקורונה
נתניהו על אישור המענק: הכסף יגיע לחשבונות הבנק שלכם כבר בתחילת השבוע הבא • צפו
אושר סופית: חלוקת מענקים לאזרחי ישראל
ח"כ מרגי לרשות המסים: לעכב הליכי גבייה לחייבים בשל המצב הכלכלי
סגן שר הפנים הרב בן צור: התוכנית להעברת שדה התעופה מהרצליה היא רעיון מבורך
נשיא המדינה לחרדים: או שתשתלבו או שניוותר מאחור
התכנית לסיוע כלכלי אושרה סופית במליאת הכנסת