מיליוני ₪ למגזר החרדי בצפת

421 מיליון שקלים אושרו בישיבת מועצה עשרות כיתות וגני ילדים • מתנ"ס חדש במאור חיים • פארקים למשפחה

מיליוני ₪ למגזר החרדי בצפת צפת

בישיבת מועצת עיריית צפת אושר תקציב שנתי ע"ס כ 286 מיליון שקלים ולצידו כ135 מיליון שקלים לטובת מיזמים חדשים. בסה"כ אושרו כ421 מיליון שקלים שיושקעו בין היתר בחינוך, חזות וטיפול בשכונות. מתוכם מיליוני שקלים יושקעו בתכנון ובמיזמים עבור המגזר הדתי/חרדי בצפת.

כיתות לימוד חדשות ומתנ"ס במאור חיים

לאחר חנוכת ביה"ס המפואר "בית יעקב" במאור חיים, חנוכת ארבעה גני ילדים ואכלוס 10 כיתות גן ומעון, צפויות השקעות נוספות ועל פי סעיפי תקציב 2021, חלק מרכזי ינותב לטובת מערך החינוך. על פי התכנון מוסדות החינוך ייהנו מציוד מתקדם, הכולל בין השאר ריהוט חדשני וציוד מחשבים לתלמידים. השנה, יבוצע המשך פיתוח תוכניות קידום למצוינות, ביניהן סייבר, חדשנות, רובוטיקה, חלל, יזמות ומרכזי מצוינות. לא פחות חשוב, בירת הגליל צפויה להוביל את תחום החינוך המיוחד באזור, בזכות החלטה לפתח מסגרות חינוך מיוחד, תוך שילוב הילדים בכיתות רגילות, ו"עטיפתם" בצוותים מקצועיים שיסייעו בשילובם.

במקביל החלה עיריית צפת בתכנון לקראת הקמת עשרות כיתות וגני ילדים במגזר החרדי. ראש העיר, שוקי אוחנה הדגיש את חשיבות המיזם ואמר כי בשנים הקרובות יצומצמו פערים שנוצרו בעבר והמגזר החרדי ייהנה ממתקני לימוד ראויים.


לצד הקמת כיתות לימוד חדשות עבור המגזר החרדי, החל תכנון הקמת מתנ"ס בשכונת מאור חיים, שיכלול פעילויות ממוקדות עבור ילדי המגזר החרדי וחוגים בשעות אחה"צ. "ניצור רצף חינוכי וגשר המחבר בין לימודים בשעות היום לפעילות מהנה ומעשירה בשעות אחה"צ", אומרים באגף החינוך.

שני פארקים חדשים

בעיריית צפת שקדו במהלך השנתיים האחרונות כיצד לשלב את משאבי הטבע העוטפים את צפת עם פעילות פנאי. התוכניות שרואות אור לראשונה בימים אלו כוללות הקמת שני פארקים גדולי ממדים.

בימים אלו פארק המשפחה קורם "עור וגידים" ועבודות הפיתוח החלו במקום. הפארק ימוקם בחלקה הצפוני של העיר באזור תחנת המשטרה ויכלול מסלולי הליכה, מתקני כושר ופינות ישיבה.

פארק לימונים יכלול שלושה שלבי הקמה ובסך הכל ישתרע על פני 1400 דונמים עלות הפרויקט כולו נאמדת בכ 15 מיליון שקלים. הפארק שיוקם יחבר בין חלקה הדרומי של העיר (אזור האצטדיון המחודש) לחלקה הצפוני של העיר. ראש העיר, שוקי אוחנה ציין כי מטרת המיזם היא לקחת שטחים פתוחים ולהפכם לריאה ירוקה ולפארק אזורי של צפת והסביבה, שיכלול מסלולי הליכה למשפחות ולמיטיבי לכת, אזורי בילוי בטבע הכוללים מתקני ישיבה ומשחקים, מתקני התעמלות ונקודות תצפית על הנוף.

הסדרת כבישים ותשתיות בשכונות העיר

גם השנה יבוצע המשך מיקוד מאמץ בהסדרת תשתיות וכבישים. בימים אלו הוסדר כביש הגישה ברחוב יוני נתניהו, כאשר המטרה היא להמשיך ולבצע עבודות פיתוח תשתיות כבישים ושיפור חזות הסביבה בתוך השכונות. בעיריית צפת מודעים לסטטיסטיקה המצביעה בבירור כי כיכרות מצמצמות תאונות דרכים ותורמות לזרימת תנועה ולכן יוכשרו השנה כיכרות נוספות ברחבי העיר. כמו כן, בעיריית צפת נערכים לסלילה מחודשת של הכביש בין המרכז הרפואי זיו לצומת ״נס קפה״. במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו, העבודות יחלו בעודש כחודש.

שוק מקורה ושדרוג רחוב ירושלים.

באביב הקרוב יצא לדרך מיזם שדרוג רחוב ירושלים, כחלק מראייה לחבר את המדרחוב עם העיר העתיקה ולהעביר דרכו תיירים ומטיילים העושים דרכם לסמטאות העיר. המדרחוב העירוני יתחדש עם תאורה מתקדמת, סככות, שילוט וחזיתות אחידות לעסקים. בהמשך מתכננים בעירייה להרחיב את המיזם על כלל טבעת רחוב ירושלים. גם השוק העירוני, אחד מסמליה הוותיקים של צפת ניתנה התייחסות מיוחדת בתקציב השנתי, עם ההחלטה להקים גג מקורה מעל השוק ולחדש את פני הסביבה.

הקלות בארנונה: מועצת עיריית בני ברק מאשרת את הארנונה
יוקר המחיה מכה בעזה: "המשבר הכלכלי יוביל לפיצוץ"
בשורה לעשרות אלפי סייעות: מענק של 1,500 ש''ח לשנת הלימודים
חיסכון לנוטלי המשכנתאות: עמלת פתיחת תיק הלוואה תוגבל ל-360 ש''ח
בזמן הקרוב: יוארך התוקף לפיצוי משפחות חטופי ילדי תימן והבלקן
הממשלה תאשר: 72 מיליון שקלים להקמת חברה שתעביר כספים לרש"פ
דיון דחוף במשבר המזון: האם בקרוב נראה מדפים ריקים בסופר?
נחתם צו לביטול מכסים על מוצרים וחומרי גלם לתעשייה
מחיר הדלק שוב מזנק: ליטר בנזין 95 יתייקר השבוע ב-66 אגורות
אושר בטרומית: הגדלת תשלום על שקיות חד-פעמיות והרחבה לחנויות קטנות