צפו: חסידי ברסלב שרים וזועמים - "רק לא ש''ס!"

בעקבות חסימת הגבול לאוקראינה, והפקרתם חרף התמיכה במפלגה, חסידי ברסלב זועמים:"רק לא ש''ס"!

צפו: חסידי ברסלב שרים וזועמים - "רק לא ש''ס!"

הזעם מתפרץ: חסידי ברסלב נגד ש''ס

החסידים קיבלו מצות לחג...

כאוס בבלארוס: מאות חסידי ברסלב שהגיעו לגבול בלארוס, על מנת להגיע לאוקראינה נתקלו במחסום. ממשיכים להישאר בין גבולות אוקראינה לבלארוס, ומעלים ברשתות החברתיות תמונה של המתנה שלהם מול מחסומי כוחות הביטחון. הקהילה היהודית המאוחדת אומרת שהחסידים פשוט הוטעו.


בעקבות הזעם המצטבר מחו החסידים על הפקרתם על ידי תנועת ש''ס בעקבות כך, כנראה שמהתנועה הזו הם התייאשו...


בתוך כך, שגריר ישראל באוקראינה ג'ואל ליון נפגש עם סגן שר החוץ האוקראיני דמיטרי סניק. שר החוץ האוקראיני הודיע ​​על הצעדים שעושים השלטונות המוסמכים באוקראינה בכדי להבטיח שעלייתם לרגל של חסידי ברסלב לאומן בראש השנה היא לפי הכללים. כמו כן, גופים אלה יעשו כל מאמץ להבטיח כי המצב האפידמיולוגי בעיר זו לא יחמיר.


כלומר, דבר לא נעשה בכדי לקדם את המצב או לעזור לחסדים המוסרים ששו על המצות שניתנו להם אמש כמוצאים שלל רב...


ח”כ הרב יעקב ליצמן התייחס למצב החסידים:“מה שקורה כעת בגבול בלארוס-אוקראינה חייב להדאיג אותנו ועלינו לחתור לפתרון. אסור להתעלם מהמראות הקשים בהן המוני חסידי ברסלב, מבוגרים, צעירים וילדים, מושלכים בגבולות ובצידי דרכים בדרך לאומן ללא תקווה ובאין מתווה מסודר. שוחחתי כעת עם שר החוץ גבי אשכנזי, הדגשתי שיש למצוא מענה מיידי לבעיה הכאובה כי אנו על סף משבר הומניטרי קשה”.


בנוסף לכך, שירות העיתונות של שירות הגבולות הממלכתי באוקראינה אמר כי 734 חסידים לא הולכים לשום מקום ואינם מנסים אפילו לעזוב את אזור הגבול.


בגלל מספר החסידים הרב, היה צריך לסגור את המחסום. שירות משמר הגבול הממלכתי ציין כי כעת משמרות הגבול האוקראיני ובלארוס מפנות את התחבורה למקומות אחרים.


הקהילה היהודית המאוחדת באוקראינה הסבירה לתקשורת המקומית שחסידות ברסלב לא רוצה להבריח את גבול המדינה באוקראינה ולהיכנס למרות האיסור. עוד טענו כי החסידים קיבלו מידע שגוי כיביכול ניתן להיכנס לאוקראינה במעבר לגבול עם בלארוס. במילים אחרות, מישהו עם מטרה אנוכית להשיג רווחים הביא אותם לגבול והבטיח שיתאפשר להם לעבור.

מקבץ שישי: אתר 'בימה' עם הכותרות של 'סוף שנה'
סקר ערוץ 20: מתייחס לבחירות, לראשות הממשלה ולסגר הקרוב
שקד: נתניהו נכשל בלעצור את הפקרות ההפגנות
ח"כ גפני בסיור כעת ב'בית הספר מרכז' בבני ברק
המסיתים לא שוקטים "שוויון בנטל"
התנועה לאיכות השלטון: יש למנות בדחיפות שר בינוי ושיכון במקומו של ליצמן
השר יעקב ליצמן: "לא אהיה שוב שר במדינת ישראל"
בנט נגד נתניהו: "אני אייפון 12 והוא נוקיה"
עמית סגל במתקפה על נתניהו נגד הסגר המתוכנן
משפט השכ''ב: 42 חודשי מאסר לקטין שעונה בתיק דומא