סיכום חדשות השבת: התפוסה בקניונים תוגבל

קניונים יפעלו יוגבלו בנוסף לתו הירוק • הטלסקופ ג'יימס ווב שוגר לחלל • שני הרוגים בתאונות דרכים בצפון

סיכום חדשות השבת: התפוסה בקניונים תוגבל

קבינט הקורונה קבע הגבלות חדשות, שיא נדבקים שבועי בקורונה נרשם בבריטניה והטלסקופ ג'יימס ווב שוגר לחלל, אלה חלק מהאירועים שהתרחשו במהלך סוף השבוע כפי שמתפרסם ב'ישראל היום'.

הגבלת תפוסה בקניונים

לקראת כניסת השבת, ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקורונה אישרה את מתווה הפעילות בקניונים ובמתחמי המסחר. התקנות ייכנסו לתוקף מחר (בין ראשון לשני בחצות) בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

במסגרת זאת, נקבע כי קניונים יפעלו במתכונת של תו סגול, לפי יחס תפוסה של 1:15 (אדם אחד בכל 15 מטרים). עוד נקבע כי כניסה לחנויות ששטחן עולה על 100 מ"ר תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, הן במתחמים פתוחים והן בקניונים ובמתחמי קניות סגורים. חובת התו הירוק תחול גם על העובדים בחנויות אלו. בנוסף, דוכני המזון בקניונים יתנו שירות ללקוחות בכפוף להצגת תו ירוק, ולא תתאפשר בהם ישיבה אלא איסוף עצמי בלבד.

הטלסקופ ג'יימס ווב שוגר לחלל

ג'יימס ווב, טלסקופ החלל הגדול ביותר שנבנה אי פעם, יצא בשבת למסעו מחוץ לכדור הארץ. הטלסקופ, בשווי 10 מיליארד דולר, שוגר על רקטת אריאן אירופאית מגיאנה הצרפתית בחוף המזרחי של ארה"ב.

אילוסטרציה גרנד קניון חיפה

הטלסקופ ממריא לחלל

נאס''א

המיזם, שהחל לפני כ-30 שנה, נחשב לאחד הפרוייקטים המדעיים הגדולים של המאה ה-21. הווב יחליף את האבל, ששוגר לפני כשלושה עשורים לחלל וסיפק תגליות מרשימות.

דיווח פלשתיני: מתיישבים נעצרו בטול כרם והועברו לצה"ל

כלי תקשורת פלשתיניים דיווחו בשישי בערב על שני מתיישבים שנכנסו לטולכרם ביו"ש ונעצרו על ידי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלשתינית. על פי הדיווחים, המנגנונים העבירו את שני מתיישבים צעירים לצה"ל בכניסה לכפר עזון. רק לאחרונה התרחש אירוע חריג ברמאללה כשרכב של חסידים נכנס בטעות לעיר והותקף על ידי המון זועם. גם אז מנגנוני הרשות אבטחו את הצעירים והעבירו אותם לצה"ל.

שני הרוגים בתאונות דרכים בצפון

הקטל בדרכים: אישה נדרסה בשבת למוות בנוף הגליל. רכב פרטי פגע בה בזמן חצתה את הכביש במעבר חצייה ברחוב דרך העמק ביישוב. האישה פונתה במצב אנוש לבית החולים האיטלקי בנצרת, שם נקבע מותה. בוחני תאונות דרכים פתחו בחקירת האירוע. נהג הרכב, תושב נוף הגליל בן 39, עוכב לחקירה.

במקרה אחר, צעיר בן 22 נהרג סמוך לקיבוץ גלעד במועצה אזורית מגידו, לאחר שהתהפך בשטח פתוח בעת שנסע על טרקטורון.

אילוסטרציה
שוב חריג בנתב"ג: רכב של חאפרים נגנב ע"י נתין זר
בן 10 נפל מעץ בבני ברק - מצבו בינוני
מזג האוויר: בהיר הטמפרטורות ללא שינוי
בן גביר ליועמ"שית: "עצרי את מינוי בכירים במשטרה"
למרות הפיתוי הכספי: סירב לנגן בחתונת יהודי מומר ונוצרייה
במעמד רבנים ואישי ציבור: מוסדות "סולם" חנכו את בית הספר "מעלות"
מנהרות יוקנעם ייחסמו הלילה בשני הכיוונים
בן גביר וקובי שבתאי התעמתו: "זה לא חוקי, זה מחטף"
מנהלי בבתי החולים באזהרה חמורה: "מערכות המחשב לא ממוגנות"
התחזית: מעונן חלקית עם גשם מקומי בצפון ובמרכז