נס בגבול עזה: נתפס מחבל שחדר לישראל עם מטען וסכין

בחסדי שמים נמנע פיגוע בגבול עזה הלילה הבוקר דובר צה"ל חושף כי המחבל שנתפס אמש כשהוא חוצה את הגבול בדרום רצועת עזה בדרכו לבצע פיגוע, נשא עליו מטען חבלה וסכין שנמצאו באיזור • המחבל נתפס והועבר לחקירה

נס בגבול עזה: נתפס מחבל שחדר לישראל עם מטען וסכין בימה - המעודכנים מעדכנים

אמש (רביעי) נתפס מחבל שחצה את הגבול בדרום רצועת עזה, בדרכו לבצע פיגוע. בסמוך למקום החדירה נמצאו מטען חבלה וסכין שככל הנראה יועדו לפגוע בלוחמי צה"ל על גדר הגבול. כעת, חושף צה"ל פרטים נוספים על סיכול הפיגוע שכאמור רק בנס לא הסתיים באסון.

על פי התחקיר שביצע צה"ל, תצפיתניות הפועלות על הגבול, זיהו מחבל מתקרב לגדר המערכת, הלוחמים שקפצו לנקודה עצרו את אותו תוך זמן קצר ומצאו מטען וסכין במרחב.
מצה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על מעצר מחבל ומציאת חפץ חשוד על ידי לוחמי צה"ל סמוך לגדר המערכת בדרום רצועת עזה אמש, עולה כי לוחמי צה״ל סיכלו ניסיון פיגוע עם מעצר המחבל ואיתור מטען חבלה וסכין". בצה"ל מבהירים הבוקר כי באף שלב לא נשקפה סכנה ליישובים הסמוכים. המחבל הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

כזכור, לאחר השבוע שעבר עם ההתחממות הגזרה ומאות שרפות שנגרמו מהבלונים, בתחילת השבוע הודיע ארגון הטרור חמאס כי הגיע להבנות על הפסקת אש עם ישראל, בתיווכו של השליח הקטרי. כחלק מההבנות, יופסקו שיגורי הרקטות ובלוני התבערה, וישראל מצידה תעצור את תקיפות חיל האוויר שהתרחשו בלילות האחרונים בתגובה לטרור שיצא מהרצועה. בנוסף, ייפתחו המעברים שנסגרו עם תחילתה של ההסלמה. גורמים רשמיים בישראל אישרו הערב כי אכן הושגו הבנות עם הארגון.
בהודעה שיצאה מטעמם של ראשי הארגון ברצועה, נאמר כי לאחר סבב שיחות, כשהאחרון שבהם בוצע על ידי נציג החמאס והשגריר הקטרי מוחמד אל-עמדי, הושגה הבנה, לדבריהם, "כדי להכיל את ההסלמה ולהפסיק את התוקפנות הציונית". יש לציין, כי בימים האחרונים פעל השליח הקטרי להשיג רגיעה בין הצדדים, ואף ביקר בתל אביב שם נפגש עם גורמים ישראליים.
ביום שלישי, יממה לאחר הסכם הרגיעה שנחתם בין ישראל לארגון הטרור חמאס בתיווך קטאר, גורם בארגון הטרור הציב אולטימטום ואיים כי במידה ותוך חודשיים אם ישראל לא תיישם את ההבנות שהושגו, יחדשו את הפרחות בלוני התבערה.
חבר הלשכה המדינית של הארגון ח'ליל אל-חיה התייחס לסבב שהסתיים ואמר כי "ארגוני הטרור ברצועה היו מוכנים לעימות נרחב עם ישראל, ואף היו מסוגלים לירות טילים לתל אביב". לדבריו, "החלטנו בתחילת השנה להפעיל לחץ בכל האמצעים כדי להסיר את המצור, אבל אז העולם ואנחנו עברנו להתעסק עם הקורונה. אמרנו לכל המתווכים שהעם שלנו מתמודד עם שני דברים אבל הכיבוש אטם את אוזניו ולא נענה לאף אחד. נאלצנו לשוב להפעיל לחץ על הכיבוש והתחלנו עם בלונים"

בימה - המעודכנים מעדכנים
מחבל ניסה לבצע פיגוע בחברון וחוסל
110 חימושים מדויקים הוטלו הלילה על ה'מטרו' בעזה
מבצע "שומר החומות" עדכונים מכל הגזרות
נתניהו על עזה: "ממשיכים להכות בתווך התת קרקעי" • צפו
שישה שיגורים זוהו משטח לבנון לשטח ישראל
התקיפות ברצועה: מפקד חטיבה חוסל, בתי בכירים, מנהרות, משגרי רקטות
פיגוע דריסה בירושלים - 7 שוטרים נפצעו, המחבל נורה ונהרגו
עין רואה: כך נתפס מבעיר הפח ביפו • צפו
מפתיע: הרגע בו בנט שולף את הטיל באמצע הראיון • צפו
מדרום וצפון, עכשיו גם ממזרח: חמושים חצו את הגבול מירדן לישראל