בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ

בית הנבחרים הצביע בעד העמדתו של טראמפ למשפט הדחה נוסף - הנשיא הראשון שעובר את ההליך פעמיים • המשפט יתקיים בסנאט, שם אולי יתחייב בדינו

בפעם השנייה: הקונגרס אישר את "הדחתו" של טראמפ טראמפ

בית הנבחרים של ארצות הברית הצביע הערב (רביעי) בעד העמדתו למשפט הדחה בפעם השנייה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. כך מפרסמים אור קיש וארז לין בישראל היום.

במהלך הדיונים הודיעו 6 חברי קונגרס רפובליקנים, כולל ליז צ'ייני, בתו של דיק צ'ייני, סגן הנשיא ג'ורג' בוש הבן, כי יתמכו במהלך. ההחלטה התקבלה ברוב של מול מתנגדים.

ההצבעה נתפסת כ"סמלית" זאת לאור העובדה כי סגן הנשיא מייק פנס הודיע כי אמר שימנע מלהפעיל את התיקון ה-25 לחוקה האמריקנית ולהדיח את הנשיא מתפקידו. טראמפ הפך לנשיא הראשון בהיסטוריה אשר הודח פעמיים.

בשלב הבא ההחלטה עוברת לאישור הסנאט, שם יש לרפובליקנים רוב, מה שככל הנראה יגרום להחלטה להתבטל. בסנאט גובר החשש שטראמפ יאבד תמיכה במפלגתו, ואפילו מנהיג הרפובליקנים, מיץ' מקונל, לכאורה שוקל לתמוך בהרשעה, כאשר ייפתח המשפט. לדמוקרטים אין כרגע רוב נחוץ להרשיע של שני שליש.

כפי שדווח לפני כן, על פי הדיווח של אור קיש בישראל היום, ההכנות להשבעתו של נשיא ארצות הברית הנבחר ג'ו ביידן שתיערך בשבוע הבא בוושינגטון עולות מדרגה, ולפי דיווחים בתקשורת המקומית, כמות החיילים שיהיו בבירה בעת הטקס תעלה על מספר החיילים הנמצאים באפגניסטן ובעיראק.

לפי ההערכות, מעל עשרת אלפים חיילי המשמר הלאומי יגיעו לעיר עד לשבת קודש הקרובה כדי לתגבר את האבטחה לקראת השבעתו של ביידן שתיערך ב-20 בינואר. לשם השוואה נכון לכתיבת שורות אלו נמצאים כחמשת אלפים חיילים במזרח התיכון.

ההיערכות המוגברת היא בין היתר תוצאה של הפריצה לבניין הקפיטול בשבוע שעבר בו איבדו את חייהם חמישה בני אדם וגרם לזעזוע גדול ברחבי המדינה והעולם כולו. רק בחודש אוקטובר האחרון פרסם המשרד לביטחון פנים שהתריע כי קבוצות ימין קיצוני הן "האיום המתמשך והקטלני ביותר" בארה"ב.

זהו רק המשך לתפיסה בעידן שאחרי מתקפה הטרור של ה-11 בספטמבר 2001, לפיה הטרור הפנימי מסוכן יותר מהטרור החיצוני.

טראמפ בנאום הפרידה: "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש"
פומפאו: מגנה את יחס סין לאויגורים
מפגש מרגש באבו דאבי: הניצולים מתימן הודו לרבה של רוסיה • צפו
איך עושים משהו מכלום: האזינו לצליל:
דיווח: ארה"ב תקפה בעיראק
לאחר שהורעל: מנהיג האופוזיציה ברוסיה נעצר
האם הפיצוץ בביירות קשור למשטר אסד?
"הממשל יתייעץ עם ישראל על איראן"
27,000 חיילים סוגרים על וושינגטון • צפו בתיעודים
השבעת ביידן: כוחות הביטחון זורמים לוושינגטון