מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהושע בן נון

ראש המועצה האזורית שומרון: "יש לנו חובה לשמור על המקומות הקדושים של עמנו"

מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהושע בן נון

מאות בני אדם נכנסו הלילה לקבר יהשע בן נון וכלב בן יפונה שבכפר כיפל חארס בשומרון. הכניסה התקיימה לכבוד ראש חודש חשוון וכחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון לקבר יוסף ולקבר יהשע בן נון בליווי צה"ל.

בין הנוכחים בכניסה היה גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאמר: "כמה מרגש להיות כאן, במקום קברם של יהשע בן נון וכלב בן יפונה שידעו לעמוד מול רוב ההנהגה של הציבור ולומר: "טובה הארץ מאוד, עלה נעלה כי יכול נוכל לה", לגור בשומרון זו לא רק זכות זו גם חובה לשמור על המקומות הקדושים לעם היהודי עם השורשים העמוקים ביותר, של עמנו".

עוד אמר: "רק לפני מספר ימים בהפטרה של שמחת תורה קראנו על העברת השרביט ממשה ליהשע בן נון, ומכניס את העם אל הארץ, והסיבה שיהשע זכה לכך היא שהוא וכלב בן יפונה שקבורים כאן בלב השומרון, ידעו לעמוד מול רוב המנהיגים של העם ולומר טובה הארץ מאוד מאוד".

לסיום קרא דגן לממשלת ישראל: "ללמוד עוז וגבורה מיהשע בן נון להגיד טובה הארץ מאוד ולבנות את ארץ ישראל אם זה לא יקרה אנחנו נאבק על זה. הציבור בישראל מצפה מממשלת ישראל להביא לתנופת בניה ביו"ש, להקים ישובים חדשים בכל מרחבי ארץ ישראל, ולא לפחד ממה יגידו העמים האחרים, נמשיך להביא לכאן מתפללים דתיים חילונים מסורתיים מכל הגוונים כי זו הארץ שלנו".

דגן הודה לחטיבת אפרים בפיקודו של אל"מ מורדי וויס, למג"ב למשטרת ישראל ולחטיבת מרחב שומרון, וכן למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון שסייעה ומסייעת בכניסות לקבר יוסף וקבר יהשע.

מח
הרסיס שחדר לספר התהילים נעצר במילים: "נפשנו כציפור נמלטה"
הנער אלחנן ביטון שנפצעו קשה בפיגוע - שוחרר לביתו
כביש 6 ייחסם השבוע ממחלף חורשים למחלף ניצני עוז בשני הכיוונים
המשטרה פעלה נגד חשודים אשר נהגו בפראות בשטחים חקלאיים
משטרת בת-ים עצרה בסוף השבוע חוליית גנבי כלי רכב בעיר
המשטרה אכפה אזרחים המטפלים ברכבם במוסכים באזור יו"ש
רוכב אופנוע נהרג בתאונה בכביש 531
התחזית: מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו
צוותי רכבת ישראל התגברו על התקלה במערכת האיתות
בשל תקלת איתות ארצית ברכבת ישראל: הרכבות הראשונות ייצאו מאוחר