פסח בכותל: יתקיימו 2 מעמדי 'ברכת כהנים'

ברחבת הכותל המערבי מקיימים מדי שנה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות מעמד מרגש של "ברכת כהנים" המונית, בהשתתפות מאות רבות של כהנים ורבבות יהודים מהארץ ומה...

פסח בכותל: יתקיימו 2 מעמדי 'ברכת כהנים'

ברחבת הכותל המערבי מקיימים מדי שנה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות מעמד מרגש של "ברכת כהנים" המונית, בהשתתפות מאות רבות של כהנים ורבבות יהודים מהארץ ומהתפוצות הנוטלים חלק בטקס רב הוד זה.

מעמד ברכת הכהנים נוסד על ידי רבי מנדל גפנר זצ"ל לפני כיובל שנים, בשנת תשל"א. מאז, מדי שנה בשנה מתקיים מעמד קדוש זה בכותל המערבי, בו מברכים מאות כהנים את הקהל בברכה המיוחדת, ואליה נוהרים רבבות מתברכים.

כזכור, בחג הפסח שעבר התקיים אירוע ברכת כהנים מצומצם וחריג בשל הנחיות הקורונה, בהשתתפות עשרה כהנים בלבד. מעמד ששודר באמצעי התקשורת בכל העולם. בפתח של שנת תשפ"א - ברכת הכהנים שבחג הסוכות , התקיים המעמד בהשתתפות עשרות כהנים מתושבי הרובע היהודי, וכמעט ללא קהל.

בשבח והודאה לה', לקראת חג הפסח הבעל"ט - יתאפשר לכהנים מרחבי הארץ להשתתף באירוע המסורתי בהתאם להנחיות ולברך את עם ישראל, במעמד מרגש של אחדות והודאה לה' על השיפור שאנו עדים לו בימים אלה.

על מנת לעמוד בצפי הגעתם של כלל הציבור מרחבי הארץ למעמד מיוחד זה ולקיימו לנוכח מגבלות ההתקהלות, הוחלט כי בשנה זו תפוצל ברכת הכהנים המסורתית ל - 2 מעמדים שונים, שיתקיימו יום אחר יום, על מנת לאפשר לציבור להגיע במידת האפשר לכותל המערבי ולמנוע צפיפות בקרב הקהל.

המעמדים יתקיימו בימים: שני - ט"ז ניסן, 29.3.21 ושלישי - י"ז ניסן, 30.3.21.

תפילת שחרית: 8:45

ברכת כהנים ראשונה (שחרית): 9:15

תפילת מוסף: 10:10

ברכת כהנים שנייה (מוסף): 10:15

גם בשנה זו, יכבדו בהשתתפותם בשני המעמדים: הרבנים הראשיים לישראל - הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, שר הדתות הרב יעקב אביטן וראש העיר ירושלים משה לאון.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסרה הבקשה לציבור שמתעתד להגיע למעמד ברכת הכהנים הראשון ביום ב', שלא להגיע אף למעמד ביום ג' - על מנת שנוכל לאפשר לכל מי המעוניינים ליטול חלק באירוע - להצליח להיות נוכחים בשנה זו בברכת הכהנים, במסגרת יכולת התפוסה של רחבת הכותל.

עם זאת, גם בשנה זו, ישודרו המעמדים בשידור חי בכל אמצעי השידור.

ברכת כהנים בשנים קודמותברכת כהנים בשנים קודמותברכת כהנים פסח תשפברכת כהנים של סוכות תשפ
הגר''ח קנייבסקי עונה: האם מותר לשאת בן אחותו?
המיסיונרים מנסים להטיף לילדים לנצרות בימי בין הזמנים
הדף היומי מסכת סוכה דף כג
האם סוכה על גבי ספינה, כשרה? • דף היומי
צפו: הגרי''ח אוהב ציון מספר כיצד נעצר כאשר התפלל בכותל
הגר''ח קנייבסקי עונה: האם מותר ללמד ילדים על עקידת יצחק? • צפו
אלו ילדים נשמרו טהורים מעת לידתם עד שגדלו? • דף היומי
מה למד רבי יהודה משתיקתם של הזקנים? • דף היומי
האם מחצלת "קיינעס" כשרה לסכך? • דף היומי
כיצד יתכן בית שכולו טמא, חוץ מטפח אחד בלבד? • דף היומי