מענק מיוחד ממשרד הבטחון יועבר בימים הקרובים לכפר חב"ד להתמודדות עם הקורונה

בשיחת זום מיוחדת שנערכה עם נציגי משרד הביטחון הוכרז על מענק סיוע להסברה עבור תושבי כפר חב"ד • מפקד מחוז המרכז בפיקוד העורף: "כפר חב"ד בדרך החוצה מהצבעים הלא טובים"

מענק מיוחד ממשרד הבטחון יועבר בימים הקרובים לכפר חב"ד להתמודדות עם הקורונה בפגישה עם ינקלביץ'

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' סיירה בכפר חב"ד, נפגשה עם יו"ר ועד הכפר הרב שמעון רבינוביץ, ביקרה בחמ"ל הקורונה הישובי וסיירה בחדרו של הרבי ז"ל בבניין 770, ונפגשה עם תושבים.

במהלך הסיור בו השתתפו גם ראש המועצה האזורית שדות דן, דוד יפרח, וסגן יו"ר המועצה הרב בנימין ליפשיץ, הגיעה השרה לחמ"ל הקורונה של כפר חב"ד, קיבלה סקירה אודות פעילות ההסברה והרווחה שנעשית ועל האתגרים היחודיים כמו פינוי משפחות חולים למלוניות הקורונה והצורך בהסברה ייעודית לתושבי הכפר.

השרה ינקלביץ' ויו"ר הועד הרב רבינוביץ' גם שוחחו על מפעל השליחות של חב"ד ברחבי העולם ועל ההתמודדות של אלפי השלוחים וההתאמה של הפעילות לעידן הקורונה. השרה אמרה כי משרד התפוצות בראשותה יישתף פעולה ככל יכולתו עם מפעל השלוחים העולמי, במאמץ לשמירה על הקהילות היהודיות ויהודי התפוצות.

השרה ינקלביץ' אמרה: "ראיתי מקרוב את המאמץ שמשקיע ועד הכפר כדי לשמור על בריאות התושבים ולדאוג לצורכיהם. אפעל מול הגורמים הרלוונטיים כדי לסייע".

עוד אמרה השרה: "כשרת התפוצות, אני מרגישה חיבור מיוחד לחב"ד. פעילות שליחי חב"ד בעולם מעוררת השראה. שליחיו של הרבי מפיצים אהבת חינם בכל רחבי תבל ומהווים מודל לכל פעילות יהודית וקירוב רחוקים. הרבי מליובאוויטש הוא שר התפוצות הגדול ביותר בהיסטוריה של העם היהודי. מפעל השלוחים שהקים הוא מעצמה של ממש, והשליחים שמוסרים את נפשם בכל קצוות תבל הם אנשים מופלאים שכולנו יכולים ללמוד מהם"

יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ': "כפר חב"ד הוא בירת חסידות חב"ד בישראל ומוקד מרכזי להפצת היהדות והחסידות לשלוחי חב"ד בעולם. אנו מעריכים מאוד את השרה שטרחה לבוא הנה ולהקשיב לצרכים. הסיוע שהשרה פועלת מול משרד הביטחון לאשר לנו, ייסייע לנו מאוד במאמץ לבלום את התפשטות הקורונה בכפר חב"ד"

בעקבות ביקור שרת התפוצות בכפר חב"ד בו עמדה על האתגרים הייחודיים וההתמודדות של ועד הכפר בשיתוף פעולה עם המועצה האזורית וארגון המתנדבים בכפר, נערכה היום שיחת זום בהשתתפות נציגי משרד הביטחון בה הוכרז על סיוע מיוחד לכפר חב"ד.

את השיחה הוביל יועץ שר הביטחון להתגוננות וראש אגף אמצעים מיוחדים במשרד הביטחון תא"ל במיל' משה אדרי והשתתפו בה גם מפקד מחוז המרכז בפיקוד העורף איתי לוי, ראש המועצה האזורית שדות דן דוד יפרח, סגנו בנימין ליפשיץ ויו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ'.

הנוכחים בשיחה דנו בנתוני התחלואה בכפר חב"ד, לאור העובדה כי רבים מהחולים בכפר החלימו בימים האחרונים ומספר החולים הכללי בכפר חב"ד נמצא במגמת ירידה. נציגי הכפר הציגו את האתגרים שמאפיינים את צרכי ההסברה והרווחה הייחודיים של כפר חב"ד, ואת הצורך בעידוד משפחות חולות בכפר לצאת למלוניות הקורונה.

מפקד מחוז המרכז בפיקוד העורף איתי לוי: "פיקוד העורף מחזיק 15 בתי מלון ייעודיים לציבור החרדי, נשמח לתעדף את תושבי כפר חב"ד, לסייע בהסעות למלוניות לתושבים שיחפצו בכך. אנחנו מקיימים שיח שיח רצוף עם המועצה והועד ומבינים את אתגר ההסברה הייחודי. הנתונים מראים כי כפר חב"ד בדרך החוצה מהצבעים הלא טובים. ואנחנו מקווים שבעזרת הכלים שיעמיד כעת משרד הביטחון נצליח לסגור את הפער".

ראש המועצה האזורית שדות דן דוד יפרח הודה על הסיוע ואמר: "המועצה האזורית מקיימת שיתוף פעולה הדוק עם כל הישובים ובראשם ועד כפר חב"ד. אנחנו מודים לשרה ינקלביץ' ולמשרד הביטחון על כל סיוע שיאפשר לנו לעשות את הטוב ביותר למען התושבים שלנו".

יו"ר ועד כפר חב"ד הרב שמעון רבינוביץ': "שיתוף פעולה המלא בין כל הגורמים הוא המפתח להצלחה במאבק בנגיף הקורונה. כעת אנו שמים דגש על ההסברה ולכן אנו מוקירים את המאמצים של שרת התפוצות ואת הסיוע שמעניק משרד הביטחון כדי שלא נגיע חלילה להיות במצב אדום מבחינת התחלואה"

סיו"ר המועצה האזורית שדות דן בנימין ליפשיץ: "כבר מתחילת המשבר, תושבי כפר חב"ד מגלים הקפדה מחמירה על הנחיות משרד הבריאות. התחלואה הגוברת בכפר חב"ד נובעת מהדבקות בתוך המשפחה ולכן אנו מעודדים יציאה למלוניות. מענק ההסברה של משרד הביטחון בסיוע השרה ינקלביץ', מהווה כלי חשוב להמשך פעילות הסברה אפקטיבית מול התושבים".

לפרטים נוספים - נחמיה רוזנפלד 0545545978

בפגישה עם ינקלביץ'
ההאקר שפרץ לחשבונות בנק לאומי
האם רמת שירות נמוכה של התחבורה הציבורית היא חסם ליציאה לעבודה?
בעקבות העומס: מספר הקונים בקניונים יפחת
גפני: "תקציב המדינה לא יעבור בוועדת הכספים"
גפני: "אישרנו את מנגנון התקציב בסך 411 מיליארד ₪"
בשורה: דחיית תשלומי ההלוואות לא פוגעת בדירוג האשראי של לקוחות
אושר בוועדה: הזכאות למענקי החזרה לעבודה תוארך עד סוף פברואר
אייכלר בהאשמה חמורה: "רק תקציבים לחרדים מתעכבים"
העוזר לא הגיע לעבודה והרצף קיבל התקף לב
נדל"ן: סיכום שנת 2020 וצפי לשנת 2021