למרות שעברו שבועיים מהרג אהוביה: מח"ש לא גבה עדויות מפצועי התאונה

מעל שבועיים לאחר הרג אהוביה סנדק ז"ל - מח"ש טרם גבה עדויות מפצועי התאונה • ההפגנות נמשכות • דרעי נפגש עם הורי אהוביה ז''ל

למרות שעברו שבועיים מהרג אהוביה: מח"ש לא גבה עדויות מפצועי התאונה אהוביה סנדק

מעל שבועיים מהרג אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים במהלך מרדף משטרתי בבנימין, מח"ש טרם זימנה את הנערים אשר נפגעו בתאונה לגביית עדות על שארע באירוע. מדובר בעדויות משמעותיות לחקירה ולברור האירוע, שכן הנערים היו עדי ראייה לכל האירוע, וכבר בסמוך לאירוע בבית החולים מסרו כי השוטרים הם שנגחו את רכבם.

כבר ביום 27.12.20 דיווח עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו בכתב למח"ש כי העצורים אשר ששוחררו ממעצרם מצטרפים לתלונה כנפגעי עבירה בגין תאונת הניגוח, ולא ברור מדוע טרם זומנו הנערים למסור עדות. נזכיר כי בכלי התקשורת פורסמה עדות של אחד הנערים אשר סיפר כי מיד לאחר התאונה אחד השוטרים נשמע בזירה אומר לחבריו כי "איך להם את הרכב".

עו"ד יאדו מסר "קיימים כיווני פעולה שלא קודמו ופעולות חקירה הכרחיות שלא ננקטו, וזימון הנערים לקבל תלונה מסודרת היא אחת מאותן פעולות."

בעקבות זאת, גם הערב ממשיכות ההפגנות במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים. גם הערב מתקיימות הפגנות בעשרות נקודות ברחבי הארץ. המפגינים קוראים להקים ועדת חקירה חיצונית ולסגור את ימ"ר ש"י.

בשומרון ערכו הערב שיירת מחאה של עשרות רכבים, השיירה הסתיימה בהפגנת מחאה בצומת תפוח שיבושי תנועה קשים נרשמו באזור.

הפגנות מתקיימות בשעה זו גם באריאל, נתיבות, נוף איילון, ירושלים, מעלה אדומים, צ. כרכור, קרית ארבע ונקודות נוספות.

כפי שפורסם מעל 'בימה' זו, יו"ר תנועת ש"ס ושר הפנים אריה דרעי נפגש היום (ד') בלשכתו עם הוריו של אהוביה סנדק ז"ל, איילת ואברהם, יחד עם ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן.

ההורים סיפרו שעה ארוכה על בנם אהוביה, על הדרך הייחודית בה התנהלו חייו בגבעת מעוז אסתר ועל מסירותו ללימוד התורה והקדשת חייו למען ארץ ישראל. אביו של אהוביה הקריא לשר שירי אמונה אותם כתב אהוביה לפני כחצי שנה המסבירים על ייחודיותו של הנער אהוביה ז"ל.

ההורים העלו בפני השר טענות קשות על התנהלות המשטרה בחקירת האירוע. לטענתם, המשטרה לא מספרת להם את האמת בכל הקשור לאופן מותו של בנם.

בעקבות אמירות ההורים, הורה השר דרעי לחבר הכנסת עו"ד משה ארבל להיכנס לעובי הסוגיה, לסייע למשפחה ולהיות חלק מהצוות המשפטי עד למיצוי חקר האמת.

בנוסף, השר הבטיח לפעול בכלים העומדים לרשותו בכדי לבדוק את מעמדה של המחלקה לפשע לאומני בימ"ר יו"ש ומהו אופן עבודתה.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן העלה בפני השר את בעיית תקצוב השיקום והטיפול בנוער הגבעות אשר נפסק בשל סיומה של השנה ואי העברת תקציב מדינה. השר דרעי לקח לתשומת ליבו את נושא התקצוב ואמר כי יפעל לטובת העניין, שהינו נושא חשוב.

השר אריה דרעי: "שמעתי את ההורים הכואבים של אהוביה, ילד נעים וכשמו כן הוא, אהוב. הנסיבות הטראגיות שבהן הוא נהרג מעלות שאלות המצריכות בירור ובדיקה רצינית. שמעתי מההורים על העוצמה שיש בנערים, החברים של אהוביה, והיום הם הכירו לי לעומק את איכותם ומסירותם של הנערים האלה וחשוב שנעזור להם."

ברדק: טובה קטנה לאברך • צפו:
הרבי מויזניץ': לפתוח את הת"תים • למי שיש בעיה שיפנה ל-י.ה
לאחר השבעה על אימו: נפטר אביו של יהודה משי זהב
"דם ואש ותימרות עשן": סיכום המהומה בבני ברק
ח''כ בן צור: "ראש עיריית חריש חצה קו אדום"
150,000 ש''ח: תביעה על הוצאת דיבה נגד ד''ר פרייס
חכמי הדור: להרבות בתפילה בעקבות המצב הקשה
אבל בויזניץ: איש השמחה, הרב שמואל מאיר ע"ה
חורבן היהדות: ראש העיר ה'חרדי' אישר חילול שבת בחריש
בת עין: אין כניסה לשוטרים