"אני חטאתי": יו''ר הכנסת מודה

ח"כ בן גביר דרש מיו"ר הכנסת גינוי חריף נגד עופר כסיף שכינה קצין צה"ל 'קלגס נאצי', מעל דוכן הכנסת • יו''ר הכנסת, מיקי לוי בתגובה: "אני חטאתי"

"אני חטאתי": יו''ר הכנסת מודה

ח"כ עופר כסיף כינה אמש במליאת הכנסת קצין בצה"ל בשם "קלגס" ואת חיילי צה"ל "כובשים במדים". למרות הדברים הקשים, ולמרות מחאותיה של ח"כ אורית סטרוק סירב יו"ר הכנסת, מיקי לוי לגנותו והתייחס באדישות לדברים.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר שממשיך במאבקו למען חיילי צה"ל, פתח בנאומו במליאה בגינוי חריף נגד עופר כסיף על דבריו המבישים במליאה נגד קצין צה"ל.

יו"ר הכנסת מיקי לוי שסבר בתחילה שלא מדובר בקצין השיב לח"כ בן גביר: "זה קצין? חשבתי שזה אותו אחד שהפריע למעצרים". בן גביר חזר והדגיש כי מדובר בקצין. יו"ר הכנסת בתשובה: "אני חטאתי".

בן גביר השיב ליו"ר הכנסת כי הוא מכיר את מסירותו בתקופת הפיגועים בירושלים ומצפה ממנו לגנות את כסיף על דבריו. יו"ר הכנסת הצהיר כי הוא לוקח על עצמו להעיר לח"כ כסיף מעל הדוכן והודיע: "לא צריך ואסור לכנות את חיילי וקציני צה"ל בשמות גנאי, הם בקונצנזוס, צריך לשים דעות פוליטיות בצד, הייתה כאן אי הבנה שלי, זה לא ראוי".

בן גביר מסר בתגובה: "אני מאמין שאם יו"ר הכנסת היה יודע שמדובר בקצין, הוא היה מוריד את ח"כ כסיף מהדוכן. אין שום היתר וזכות לכנות את חיילי צה"ל קלגסים כאן בכנסת ישראל".

יו''ר הכנסת מיקי לוי
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל