בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל

משרד הבריאות מודיע על המלצת סיווג המדינות שתכנס לתוקף בעוד שבוע בכפוף לאישורים. מדינות אדומות: - הנסיעה אסורה, גם למחוסנים ולמחלימים (למעט מי שקיבלו איש...

בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל אילוסטרציה

משרד הבריאות מודיע על המלצת סיווג המדינות שתכנס לתוקף בעוד שבוע בכפוף לאישורים.

מדינות אדומות:

- הנסיעה אסורה, גם למחוסנים ולמחלימים (למעט מי שקיבלו אישור מוועדת החריגים). וכל החוזרים ממדינות אלו יחויבו בבידוד מלא. בולגריה, ברזיל וטורקיה בעוד שבוע מקסיקו תצא מרשימת המדינות האדומות ותעבור לרשימת המדינות הכתומות.

מדינות כתומות: משרד הבריאות מזכיר כי מחוסן או מחלים החוזר ממדינה כתומה, מחויב בבידוד עד לקבלת תוצאת PCR שלילית עוד עד חלוף 24 שעות מכניסתו לישראל, בתנאי שמתקיים בו אחד מהתנאים הבאים: מחוסן במנה שלישית ("בוסטר"). מחוסן במנה שנייה ולא חלפו 6 חודשים מיום החיסון השני.מחלים שקיבל מנת חיסון.

בעל אישור החלמה או תעודת מתחסן ישראלית, אשר יצא מישראל 7 ימים אחרי החיסון או חזר אליה 14 ימים אחרי החיסון (לא כולל יום החיסון) וכן מחלים על בסיס בדיקת PCR בעל אישור החלמה ממשרד הבריאות על בסיס בדיקת PCR שבוצעה בישראל או תועדה בישראל, ולא חלפו שישה חודשים מיום קבלת אישור ההחלמה.

מי שאינו עומד בסעיפים אלה, מחוייב בבידוד מלא בחזרה ממדינה כתומה לישראל.

בידוד מלא הנו 14 ימים וניתן לקצרו באמצעות ביצוע 2 בדיקות PCR שליליות. אחת ביום הנחיתה והשנייה ביום ה - 7. בקבלת התוצאה השלילית מסתיים הבידוד.

מדינות צהובות:

- מחוסנים ומחלימים חייבים בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית או 24 שעות (לפי המוקדם), מי שלא התחסנו או החלימו חייבים בבידוד מלא.

אוסטריה, אורוגוואי, בחריין, גבון, הונג קונג, טיוואן, ניו זילנד, סין, סלובקיה, פולין, צ'כיה וקפריסין. עם זאת, בעוד שבוע לא יבוצע שינוי ברשימת המדינות הצהובות.

ועדת החוקה: 5,000 ש''ח קנס למעסיק על תו הירוק
"אתם צריכים להסתכל בעיניים של 4,000 משגיחי הכשרות"
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי
בן 10 נפגע מרכב בבני ברק
רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"
צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית