היועצים הרפואיים נפגשו עם שר הבריאות: ״נשמש שגרירי הסברה בתוך הקהילות״

עשרות יועצי רפואה מהמגזר החרדי נועדו אמש עם שר הבריאות יולי אדלשטיין במשרד הבריאות לדון באתגרי הקורונה ובדרכים בהם ניתן ליטול חלק בפעילות ההסברה בקרב המגזר החרדי

היועצים הרפואיים נפגשו עם שר הבריאות: ״נשמש שגרירי הסברה בתוך הקהילות״

עשרות יועצי רפואה מהמגזר החרדי נועדו אמש עם שר הבריאות יולי אדלשטיין במשרד הבריאות לדון באתגרי הקורונה ובדרכים בהם ניתן ליטול חלק בפעילות ההסברה בקרב המגזר החרדי.

במפגש שיזם חיים קליגר המנהל את קבוצות היועצים הרפואיים ״חסד בישראל״ בשיתוף מטה ההסברה למגזר החרדי, הציגו היועצים הרפואיים ומתאמי קשרי קהילה של קופות החולים לשר הבריאות מגוון סוגיות רפואיות בו הם נתקלים מאז פרוץ הנגיף. כמו כן נדונה השאלה כיצד יש לפעול בקרב קהילות מסויימות בהן יש מי שנמנעים מבדיקות ומסכנים את כלל הציבור.

לאחר שסקר חיים קליגר את פעילות החסד של חברי הקבוצה שיבח שר הבריאות יולי אדלשטיין את הנציגים על מסירותם ותרומתם סביב השעון לטובת החולים ובני משפחותיהם, וציין כי נעשית פעילות הסברתית אינטנסיבית בכל המגזרים והאוכלוסיות בישראל. השר אמר כי משרד הבריאות מברך על כל מי שנכון ליטול חלק ולהשפיע על קהילתו לשמור על ההנחיות.

היועצים הרפואיים הביעו את נכונותם להתגייס למאמץ הלאומי ולפעול בקרב הקהילות עמם הם בקשר מתמיד כדי לחזק את הקפדה על הנחיות משרד הבריאות כולל עידוד בדיקות בכל מקרה של חום ותסמינים.

הרב אפרים רוזנשטיין מנהל המגזר החרדי ב׳לאומית׳ שנכח במפגש אמר לשר הבריאות: ״נעשית על ידכם פעילות הסברה מרשימה בציבור החרדי ועובדה שרובו המכריע מקפיד על ההנחיות, אך עם זאת, יש לקיים דיאלוג ולהעניק התייחסות ייעודית למי שמסרבים להקפיד על הוראות משרד הבריאות, כי הם חיים בתוכנו ועלולים להדביק את מי שנשמרים, הקורונה היא מלחמה של כולנו ובשילוב ידיים ננצח״.

בימה - המעודכנים מעדכניםבימה - המעודכנים מעדכנים
חרדי טבע בחוף באשדוד כשנכנס להציל את ילדיו שנסחפו
בדיקה בחצי דקה: פיתוח ישראלי שעשוי לשחרר את כל העולם מהסגר
משרד הבריאות: עולים ל-60 אלף בדיקות ביום
קריסה במערכת הבריאות: רק 42 מכשירי אקמו (הנשמה) פעילים, הרופאים: חסרים מנשימים
1,753 מאומתים חדשים במהלך השבת 389 במצב קשה
גמזו עם שבע פעולות מיידיות בכדי למנוע סגר בערים החרדיות
נתניהו ביחס לתאריך יצור החיסון: "עד סוף הרבעון הראשון"
סכנה: נחלים מסויימים באיזורי הצפון מהווים סכנה למתרחצים
נחשף: הרובוט של צה"ל למלחמה בנגיף
ראש המכון הביולוגי לנתניהו: ״מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון״!