86 מיליון ילדים נוספים יושלכו לרחובות עד סוף 2020 - בעקבות הקורונה

מחקר שנערך על ידי קרן החירום הבינלאומית של האו"ם לילדים גילה כי ללא עזרה דחופה למשפחות מפני תלאות כלכליות, המספר הכולל של ילדים החיים מתחת לקו העוני הלאומי במדינות בעלות הכנסה בינונית, יכול להגיע ל -672 מיליון

86 מיליון ילדים נוספים יושלכו לרחובות עד סוף 2020 - בעקבות הקורונה

null

null

מחקר חדש מצא כי מספר הילדים חסרי הבית ברחבי מדינות בעלות הכנסה בינונית ומטה יכול לגדול ב 86- מיליון ולהגיע ל 672 מיליון עד סוף 2020.


עד כה 5,695,290 אנשים נדבקו בנגיף הקטלני, ו355,692 מתו ברחבי העולם, כך מדווח ארגון הבריאות העולמי.


במחקר שנערך על ידי קרן החירום נאמר כי "הקריסה הכלכלית שנוצרה עקב מגיפת הקורונה עלולה להביא עוד 86 מיליון ילדים נוספים להיות חסרי בית עד סוף 2020, גידול של 15%"


המחקר הדגיש שאם לא יפעלו בדחיפות להגנה על משפחות מפני תלאות כלכליות שנגרמו כתוצאה מהמגיפה, המספר הכולל של ילדים החיים מתחת לקו העוני הלאומי במדינות בעלות הכנסה נמוכה ובינונית יכול להגיע בסוף השנה ל 672 מיליון.


כמעט שני שליש מילדים אלו חיים באפריקה שמדרום לסהרה, ובדרום אסיה ובמדינות ברחבי אירופה ומרכז אסיה אפשר לראות את הגידול המשמעותי ביותר, עד 44% ברחבי האזור. באמריקה הלטינית והקריביים ניתן לראות עלייה של 22%.


"מגיפת נגיף הקורונה עוררה משבר סוציו-אקונומי חסר תקדים, שמשפיע על משפחות בכל רחבי העולם", מסרה בהודעה מנכ"לית הקרן הנרייטה פור.


"היקף ועומק הקשיים הכספיים בקרב המשפחות הללו מאיים להחזיר שנים של התקדמות בהפחתת העוני בקרב ילדים ולהשאיר ילדים מנושלים משירותים חיוניים. בלי פעולה מתואמת, משפחות שבקושי עוברות את החודש יכולות להידחק לעוני, והמשפחות העניות ביותר יכולות לעמוד בפני רמות חסך שלא נראו במשך עשרות שנים, "אמרה גב 'פור.


הארגונים הזהירו כי ההשפעה של המשבר הכלכלי העולמי שנגרם כתוצאה ממדיניות המגיפה היא כפולה - אובדן הכנסה מיידי מכיוון שמשפחות פחות יכולות להרשות לעצמן את היסודות, כולל מזון ומים.


מנכ"לית הארגון להצלת הילדים הבינלאומי, אינגר אסשינג, אמר כי "השפעות העוני המזעזעות של מגיפת הקורונה יפגעו קשה בילדים."


"ילדים חשופים מאוד לתקופות קצרות של רעב ותת תזונה - דבר שעשוי להשפיע עליהם כל חייהם. אם אנו פועלים כעת ובאופן החלטי, נוכל למנוע ולהכיל את האיום העומד בפני המדינות העניות ביותר ומהילדים הפגיעים ביותר. דוח זה אמור להיות קריאת השכמה לעולם. עוני אינו בלתי נמנע לילדים, "אמרה גב אסשינג.


סוכנויות אמרו כי מאות מיליוני הילדים שנותרו עניים ללא יכולת גישה לטיפול בבריאות, חינוך, תזונה נאותה או דיור הולם - לרוב זה תוצאה של השקעות בלתי הוגנות של ממשלות בשירותים חברתיים.


על מנת לטפל ולהפחית את השפעות הקורונה על ילדים עניים, קרן החירום של האו"ם קראו להרחבה מהירה של מערכות הסיוע החברתיות ותוכניות, כולל העברות במזומן, הזנת בית ספר והטבות ילדים - הכל קריטי! השקעות העונות על צרכים פיננסיים מיידיים, מניחות את הבסיס למדינות להתכונן לזעזועים עתידיים.


עוד אמרו: "על ממשלות להשקיע גם בסוגים אחרים של הגנה חברתית, מדיניות פיסקלית, התעסקות והתערבות בשוק העבודה לתמיכה במשפחות. שזה כולל הרחבת הגישה האוניברסלית לשירותי בריאות איכותיים ושירותים אחרים; והשקעה בפוליסות ידידותיות למשפחה, כגון חופשה בתשלום וטיפול בילדים”.

בימה - המעודכנים מעדכנים
אושר התקציב: בשורה לילדי החינוך המיוחד במוכש"ר
הדו"ח הכלכלי הדו-שנתי של ה-OECD על ישראל הוגש
שר האוצר יציג את התכנית שגיבש לשימור העבודה במגזר הפרטי בתקופת הסגר
מה לעשות אם המעסיק פשט את הרגל?
220 אלף מנויים בחברות התקשורת נהנו מהוזלה במחיר, בסך כולל של כ-25 מיליון ש"ח
חה''כ בוסו תוקף את גמזו: "אתה מבין את המשמעות של אתרוג?!"
למרות ההדבקה: התחבורה הציבורית תמשיך לפעול
קבלת קנס! יש מצב שתקבל חנינה?
תוכנית נתניהו אושרה: 10.5 מיליארד סיוע מיידי לעסקים ולשכירים שייפגעו מהסגר
ביטוח לאומי: דמי אבטלה גם על החגים!