"חוזר לבידוד קפדני": ביידן שוב נמצא חיובי לנגיף הקורונה

הרופא ציין כי "תופעת הריבאונד של קורונה, שבה יש ממצאים חיוביים של הנגיף בקרב אחוז קטן של מחלימים שטופלו בPAXLOVID" היא תופעה מוכרת, ולכן נערכו לכך מבעוד...

"חוזר לבידוד קפדני": ביידן שוב נמצא חיובי לנגיף הקורונה נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן

הרופא ציין כי "תופעת הריבאונד של קורונה, שבה יש ממצאים חיוביים של הנגיף בקרב אחוז קטן של מחלימים שטופלו בPAXLOVID" היא תופעה מוכרת, ולכן נערכו לכך מבעוד מועד.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', רופאו של הבית הלבן הודיע היום (ש') שהנשיא ג'ו ביידן, אף שהחלים מנגיף הקורונה כבר באמצע השבוע האחרון ונותר שלילי מדי יום מאז, נבדק שוב ביום שבת בבוקר בבדיקה מהירה והיא יצאה חיובית

"הנשיא לא חווה את חזרתם של הסימפטומים, וממשיך להרגיש די טוב" אמר הרופא. "ולכן, אין צורך להחזיר את הטיפול בשלב זה, אך כמובן הוא יהיה תחת השגחה צמודה", הוא הוסיף.

הרופא הוסיף כי "בהמשך לבדיקת האנטיגן החיובית הזאת הוא יחל מחדש בידוד קפדני בהתאם להנחיות"

הרופא ציין כי "תופעת הריבאונד של קורונה, שבה יש ממצאים חיוביים של הנגיף בקרב אחוז קטן של מחלימים שטופלו בPAXLOVID" הייתה תרחיש שנערכו אליו מבעוד מועד, ולכן גם הגבירו את תדירות הבדיקות שלו לאחר שהחלים.

לא ברור בשלב זה אילו אנשים נוספים בבית הלבן או בקרב מכריו של הנשיא צפויים להיכנס לבידוד בשל החשיפה המחודשת.

ביידן בן ה-79, הוא הנשיא המבוגר ביותר שידעה ארה"ב ונמצא באופן מובהק באוכלוסיית הסיכון של הנגיף והאבחנה החיובית הראשונה שלו התקבלה זמן קצר לאחר שנשא נאום חשוב על אקלים במזרח ארה"ב ב-20 ליולי, ונראה כי באותו הלילה הרגיש שהוא מצונן עם נזלת ושיעול יבש. בעקבות האבחנה הראשונה, שהתקבלה ימים בודדים אחרי שפגש מנהיגים בישראל ובמזרח התיכון, הוא החלק לקבל טיפול תרופתי ב-PAXLOVID שסייע ככל הנראה להחלמתו.

לא ידוע על מחלות רקע נוספות שעשויות להחמיר את מצבו, ולכן סביר שגם הפעם יחלים יחסית מהר (הפעם אין כוונה לחדש את מתן התרופה). גם קודמו בתפקיד דונלד טראמפ נדבק בקורונה, עוד לפני שחוסן, ואף נאלץ להתאשפז.

מחסן תחמושת התפוצץ בצפון חצי האי קרים • צפו בתיעוד
איראן בונה שלושה לוויינים נוספים שיוכלו לרגל אחר ישראל
פרשת המסמכים הסודיים: האם טראמפ לא ירוץ לנשיאות?
סיכום חדשות השבת: מסמכים "סודיים ביותר" נמצאו באחוזת טראמפ
דיווח: הפשיטה על אחוזת טראמפ נועדה לאתר מסמכים קשורים לנשק גרעיני
אחותו של קים ג'ונג און סיפרה שחלה - והקהל פרץ בבכי
‏תיעוד מארה"ב: מטוס התרסק באמצע כביש מהיר בקליפורניה ועלה בלהבות
טילים שוגרו מאודסה לחצי האי קרים ותקפו את חיל האוויר הרוסי בקרים
סיבה לדאגה: רוסיה שיגרה לוויין צבאי עבור איראן
ביידן הכריז: מצב חירום לאומי במאבק באבעבועות הקוף