סערה: המשטרה הודיעה כי תסגור את קברי הצדיקים 'בשל ליקויי בטיחות'

המשטרה הודיעה כי תסגור את מתחם ציון רבי ישמעאל כ"ג ואת ציון רבי יונתן בן עוזיאל, לקראת ההילולא שתחול בסוף השבוע. לדברי המשטרה "קיימים ליקויי בטיחות במבנים"

סערה: המשטרה הודיעה כי תסגור את קברי הצדיקים 'בשל ליקויי בטיחות' הילולת רבי ישמעאל כהן גדול בשנה שעברה

סערה בציבור החרדי, המשטרה הודיעה היום כי לקראת ימי ההילולא של התנאים, רבי ישמעאל כהן גדול ורבי יונתן בן עוזיאל יסגרו מתחמי הציון ולא תותר הגעה כלל למקום, ואף לא לאיזור כולו.


ע"פ הודעת המשטרה המתייחסת לציון ןרבי ישמעאל כהן גדול בכפר הדרוזי סאג'ור שבצפון, המתחם סגור בשל 'ליקויי בטיחות במבנה'. "הציבור מתבקש לא להגיע לקבר, ולא לסכן את עצמם ואת יקיריהם". אמרו במשטרה.


עוד מסרו כי "משטרת ישראל תציב מחסומים בדרך המובילה לקבר ותמנע הגעת החוגגים אליו. הציבור מתבקש שלא לנסות להגיע למקום ולהשמע להוראות השוטרים".


במהלך היום הודיעה המשטרה כי ציון התנא רבי רבי יהונתן בן עוזיאל, הסמוך ליישוב עמוקה, נסגר אף הוא בשל 'ליקויי בטיחות במבנה'.


בהודעה שפרסמה המשטרה נאמר כי "במטרה לשמור על שמור הציבור, ביטחונו ובטיחותו, הורה ראש המועצה האזורית מבואות החרמון, בני בן מובחר, על צו סגירה מנהלי לאתר הקבר בעקבות ליקויי בטיחות האוסרים על שימוש במתחם".


צו הסגירה כולל את הסעיפים הבאים: סגירת מתחם הקבר כולו למתפללים ומבקרים. 


סגירת כבישי הגישה למקום (מכבישים 90, 8675, 8900) החל מיום 03.06.21 מהשעה 06:00 ועד ליום 06.06.21 עד השעה 19:00 - התנועה במקום תתאפשר לתושבי הישוב עמוקה ולעובדי מתחם "בת יער" ולכוחות הביטחון בלבד. כמו"כ תיאסר לינה ברדיוס של 800 מ' ממתחם הקבר.


"שוטרי משטרת ישראל נערכים באופן מיוחד לקראת סוף השבוע. המשטרה תפרוס מחסומים בכבישי הגישה ולא תאפשר כניסה של כלי רכב. הציבור מתבקש לא להגיע לקבר, ולא לסכן את עצמם ואת יקיריהם ולהישמע להוראות השוטרים".


הנחיות המשטרה הללו מעוררות זעם עצום ברחבי הציבור החרדי הנוהגים לעלות לציונים המסוגלים בימי ההילולא.


גורם חרדי המעורה בפרטים עמו שוחחנו מסר כי המשטרה במקום להתמודד עם בעיות הבטיחות ולהסדיר את הענינים הדורשים טיפול, בורחת מאחריות מראש וסוגרת כל אירוע הקשור לדת מחשש לשלום הציבור.

זמנה של תפילת מנחה הינו "עת רצון" • הלכה יומית
האם עדיף ללמוד בסוכה או בבית המדרש? • דף היומי
הגרי"ח אוהב ציון: על הרבי מסטמר
פנינה יקרה: ארבעים יום של עת רצון
כינוס מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר • גלריה וקליפ
מועצת הרבנות הראשית נגד רפורמת הכשרות של כהנא
האם מותר לומר סליחות לפני תפילת מנחה • הלכה יומית
איך מקימים בית עם חיי זוגיות מוצלחים? • צפו
כמה סעודות יש לאכול בחול המועד? • דף היומי
מהטיש ועד המעמד בציון: כך ציינו את הייארצייט הראשון בסדיגורה