עיריית בני ברק פותחת את "שבוע החינוך" – רצף הרצאות מגדולי המחנכים בנושאי חינוך

שבוע החינוך יפעל בשידור טלפוני ממוקד במסגרת פעילות המחלקה לילדים ונוער 360 בשת"פ עם מחלקת קהילות וצעירים וכלל מנהלי מוסדות החינוך בבני ברק

עיריית בני ברק פותחת את "שבוע החינוך" – רצף הרצאות מגדולי המחנכים בנושאי חינוך בימה - המעודכנים מעדכנים

עיריית בני ברק מכריזה על תכנית 'שבוע החינוך' – שבוע של רצף הרצאות ייחודיות בענייני חינוך ואתגרי התקופה, בשידור ישיר על ידי טובי המחנכים ואנשי המקצוע בדגש על הקנית 'כלי מעשה' והדרכה פרטנית לבניית מרחב חינוכי מעצים בתוככי הבית פנימה, במוסדות החינוך ואל מול שלל אתגר התקופה המורכבת.

ימים אלו מתאפיינים באתגרי חינוך רבים, כאשר לא פעם עולה כאס ותסכול הורי מוכר על כך שאיננו מסוגלים לעזור ולסייע לילדנו, לנוכח התקופה המתמשכת ללא מסגרת ברורה או חלקית, מה שמביא לעיתים לקשיים התנהגותיים המגיעים לכדי מתחים בין משפחתיים, מקרי ריב או התנהגויות שליליות אחרות בזמן שאנו טרודים בבעיות קיומיות ואי וודאות בכל תחום, ואין באופק שגרה נורמלית של יום יום.

מיזם "שבוע החינוך" יצא לדרך ביוזמת המחלקה לילדים ונוער -360 בניהולו של הרב שמעון קשש, סגן מנהל אגף החינוך, "פורום מנהלים חינוכיים" המאגד את כלל מנהלי הת"תים בבני ברק המקיימים שיתוף פעולה פורה עם המחלקה במגוון הפרויקטים החינוכיים בעיר, ומרכז 'נתיבים' שע"י מחלקת קהילות וצעירים בעירייה בראשות הרב יצחק פריימן, יועץ רה"ע.

"שבוע החינוך" יחל היום יום ג' כ"ט בתמוז ועד לתאריך יום ב' ו' מנ"א, כל השיחות יתקיימו בשידור חי בין השעות 21:00 – 23:00 בערב, כאשר לוח השידורים גדוש במיטב אנשי החינוך וחשובי המרצים: יום שלישי כ"ט תמוז: הרה"ג רבי משה בלוי שליט"א ראש ישיבת משכן החכמה, והרב שמחה צישינסקי יו"ר מרכז קיויתי בנושא: כיצד לחסן את נפשותינו להתמודד עם אתגרי החינוך שמתעצמים למול המצב?, יום רביעי א' מנ"א, הרה"ג רבי יהושע פינק שליט"א דומ"צ דחסידי בעלזא ב"ב והרה"ג רבי גואל אלקריף שליט"א ראש ישיבת "דרך החיים" בנושא: כיצד לעבור את ימי בין הזמנים ברוגע ובשלווה, למרות אפשרויות התעסוקה המצומצמות?, יום חמישי ב' מנ"א, הרב דוד ליכטמן מטפל ומאמן בכיר לילדים והרב דוד וסרמן מטפל בכיר למתבגרים בנושא: איך לסייע לילדים ולמתבגרים להתגבר על חרדות מהתקופה הקשה, ולפתח אצלם חוסן נפשי?, יום ראשון ה' מנ"א הרב חנוך דרורי שליט"א מרצה בכיר, בנושא: איך לתת לילדינו דוגמה אישית והדרכה לצמיחה והתמודדות בעת משבר?, יום שני ו' מנ"א, הרב מיכל טראובה מאבחן דידקטי בכיר במכון מאירים והרב דוד ליכטמן מטפל בכיר ומאמן קש"ר בנושא: איך להכין את הילדים לשנת הלימודים הבאה, לאחר תקופת לימודים לא רציפה? הקניית לימוד הגמרא, התייחסות לילדים עם בעיות קש"ר.

סדרת המפגשים תועבר בשידור חי במרחב הקולי הייחודי של עיריית בני ברק במס' 073-3134005 - שלוחה 7. כמו כן יהיה ניתן להוריד את מכלול ההרצאות בעמדות קול הלשון הפזורות בבתי הכנסיות ובתי המדרשיות.

הפרויקט הייחודי יעניק כלי מחשבה וכלי מעשה לכל הורה, לצלוח את התקופה הנוכחית בעוצמה וברוממות חינוכית, במוכנות וברגיעה. יצוין כי הפרויקט מבוצע ע"י הרב יצחק משה שטיין מנהל מכון מאירים ומשגיח ישיבת טל תורה ב"ב, כאשר המערך החינוכי כולו ערוך לקליטת מאות שיחות בו זמנית, בהשתתפות הצפויה של המוני תושבי העיר המבקשים לקנות חכמה בבניין דורות לתפארה.

עשרות מיליוני שקלים לפתיחת שנה"ל במוסדות החרדים
הצלם המפורסם שוקי לרר ומשפחתו נדבקו בקורונה, אז איך הוא צילם אתמול את החתונה?
ביקור מפתיע: זקן מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש בעדני ביקר במפתיע בלשכת סגן שר הפנים
סגן שר החינוך הרב פרוש על מנכ"ל משרד החינוך היוצא: שליח ציבור במלוא מובן המילה
בני ברק: בית אבות 'שלמה המלך' - מטפל ושמונה מטופלים נדבקו בקורונה
בן 4 במצב קשה לאחר ששתה חלב
ח"כ מיקי זוהר: "השישי והלאה - 100 ₪", ח"כ גפני: "נתייעץ"
"תוכנית המענקים" אושרה בקריאה ראשונה, אפליית הילד הרביעי תתוקן?
עיריית בני ברק משיקה דווקא כעת: חוברת התוכן 'רגע אישי' ומנעד יוזמות ופעילויות
ונשמרתם: בבאר יעקב ובמודיעין עילית - פעוטה וילדה שהו ברכב זמן ממושך