"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים

קרוב ל-1,100 עובדי דימות רפואי ייהנו מפירות ההסכם שנחתם עם האוצר, ובמרכזו העלאה דיפרנציאלית בשכר הבסיס, בדגש על תמרוץ הדרגות הנמוכות. המקצוע סובל ממצוקה...

"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים

קרוב ל-1,100 עובדי דימות רפואי ייהנו מפירות ההסכם שנחתם עם האוצר, ובמרכזו העלאה דיפרנציאלית בשכר הבסיס, בדגש על תמרוץ הדרגות הנמוכות. המקצוע סובל ממצוקה בכוח אדם, וההסכם נועד לעודד צעירים להצטרף ולהזרים דם חדש למערך הרפואי החשוב הזה. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "לא מדובר כאן בהסכם ששם פלסטר, אלא בתיקון מעמיק במקצוע נחוץ כל כך"

ההסתדרות ומשרד האוצר חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי חדש לעובדי הדימות הרפואי (רנטגנאים). ההסכם יחול על כ-1,100 העובדים והעובדות בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים, בבתי החולים ובמרפאות של כללית ובהדסה בירושלים. ההסכם נחתם במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן ויו"ר איגוד עובדי הדימות והרנטגן אריה הרשקוביץ.

במרכז ההסכם העלאה של שכר הבסיס של הדימותנים הרפואיים באופן דיפרנציאלי – זאת במטרה לעודד עובדים ועובדות חדשים להצטרף למערך הרפואי החשוב הזה, שסובל ממחסור בכוח אדם. הדגש ניתן על שיפור שכרם של בעלי הדרגות הנמוכות יותר, כחלק ממהלך רחב יותר להסדרה ושדרוג המקצוע, שהוא חלק הכרחי ובלתי נפרד ממערכת הבריאות.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "לא מדובר כאן בהסכם ששם פלסטר, אלא בתיקון מעמיק במקצוע נחוץ כל כך. הרי כל אחד יודע שבלי עובדי ועובדות הדימות הרפואי אי אפשר להיכנס לניתוח או לבצע מעקב רפואי.

"שיפור בתנאי ההעסקה והשכר של עובדים מסורים אלה, שעושים לילות כימים בבתי החולים, הוא תנאי חשוב בביסוסו של תפקיד זה כמקצועי יותר, רציני יותר, וכן – מכניס יותר. לא אתן שעובדים שהם חוליה בלתי נפרדת מהשרשרת הרפואית יישארו מאחור, ומבחינתי זהו צעד ראשון בדרך לשדרוג מסיבי של התחום. אודה לכל המעורבים במלאכה שהביאו הסכם חשוב זה".

יו"ר איגוד עובדי הדימות והרנטגן אריה הרשקוביץ: "אני וחבריי באיגוד באנו לעשות שינוי, וההסכם הזה הוא הדרך לכך. מדובר במקצוע שסבל מהזנחה ושהגיל הממוצע של העובדים בו נושק ל-50. כדי להזרים דם חדש, אנחנו פועלים לשינוי מסגרות ההעסקה שייטיבו עם העובדים. להבדיל מסקטורים אחרים, הוותיקים בענף הדימות הסכימו לתת מעצמם ולעשות ויתורים כדי להביא אנשים חדשים לתחום.

אתם פוגשים אותנו בכל מקום: בחדרי המיון, בחדרי הניתוח, בחדרי הדימות והסי-טי – בלעדינו מערכת הבריאות לא יכולה להתקיים. אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה, ומכאן שמקומנו צריך להיות בקדמת הבמה. כדי למנוע את השחיקה הגבוהה, נמשיך לפעול להסכמים נוספים שייטיבו עם העובדים. תודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על האמונה בצדקת הדרך, ובהצלחה לכולנו".

הממונה על השכר באוצר קובי בר-נתן: "ההסכם עם עובדי ועובדות הדימות הרפואי הוא הסכם חשוב שיחזק את מערכת הבריאות הציבורית ויגדיל את מערך עובדי הדימות על ידי הגדלת השכר לעובדים הצעירים. ההסכם מצטרף לשורת הסכמים שנועדו לשפר את תנאי העבודה במקצועות הרפואיים ולצמצם את הפערים הבלתי מוצדקים במערכת הבריאות".

רנטגן
המייל ששלחה האם הביא להצלת חיי הפעוטה
זינוק בפניות לעזרה נפשית בעוטף עזה
משרד הבריאות: "רמת תחלואה משמעותית במחלות הסרטן במחוז אשקלון"
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"