הראשל"צ בביקור בזק באמירויות

מרן הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויות • המקווה הראשון שנבנה אי פעם במדינות המפרץ הפרסי • כל הפרטים

הראשל"צ בביקור בזק באמירויות

הרב הראשי לישראל, ה"ראשון לציון" הרב יצחק יוסף הגיע בסוף השבוע שעבר לביקור בזק באיחוד האמירויות - כאורחה של הקהילה היהודית במדינה בראשות הרב לוי דוכמן.

מדובר בביקור ראשון של האישיות הישראלית הבכירה ביותר שמבקרת במדינה הערבית מאז הסכם השלום, אחרי שהרב שהה בקהילה היהודית במהלך השבת, מסר שיעורים ואף נועד עם ראשי הקהילה

במסגרת ביקורו חנך הראשון לציון ביום שישי האחרון בניין חדש ל"תלמוד תורה" רחב ידיים. הרב דוכמן כבר מפעיל כמה שנים בית ספר יהודי וגן, אך המקום הנוכחי אינו עומד בביקוש הרב. משם המשיך הרב יוסף למתחם שבו יוקם מקווה טהרה.

הרב יצחק יוסף בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויותהרב יצחק יוסף בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויות

המקווה יהיה הראשון שנבנה אי פעם במדינות המפרץ הפרסי והוא ישמש יהודים מכל מדינות האזור, בהן סעודיה, כוויית, בחריין, עומאן ועוד, כאשר הרב עסק בשאלה ההלכתית של הקמת המקווה, שכן אין מים או קרח באזור האמירויות שכידוע מזג האוויר החם שורר בו בכל השנה.

בשבת שהה הרב במתחם הקהילה היהודית, שבו התארחו כ-100 יהודים מקומיים, יחד עם עוד כ-400 יהודים אחרים, רובם ישראלים, שהשתתפו בסעודת שבת מיוחדת לתיירים שקיימו שלוחי חב"ד במדינה הרב לוי ונחמי לויטין.

במוצאי השבת החל הרב בכתיבת ספר התורה הראשון שנכתב אי פעם באמירויות ובנוכחותו נערכה תפילה מיוחדת לשלומה של משפחת המלוכה ושל אזרחי האמירויות.

הרב גם עמד על צרכי הכשרות של המדינה ובדק את סכיני השחיטה ועקב מקרוב אחר ההתנהלות של גוף הכשרות שהקים הרב דוכמן בשנים האחרונות.

הרב לוי דוכמן אומר "הביקור הזה מאוד מרגש את כל יהודי הקהילה - וגם מקומיים שאינם יהודים. זו התחלה ופרק חדש בחיי הקהילה היהודים המשגשגים כאן. אנו בטוחים כי ההדים של הביקור הזה ישפיעו על החיים היהודים באמירויות גם בעוד שנים רבות".

הבוקר מקיים הרב סדרת פגישות בבירת האמירויות אבו דאבי עם שרי הדתות, התרבות, הבריאות כשבמוקד השיחות יעמוד נושא הסדרת אישורי הפעילות הדתית של הקהילה היהודית באיחוד האמירויות הכוללת אישור תפילה הקמת מקווה טהרה, בית העלמין ועוד.

הרב יצחק יוסף בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויותהרב יצחק יוסף בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויותהרב יצחק יוסף בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויותהרב יצחק יוסף בביקור ראשון בקהילה היהודית באמירויות
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה