ביידן הציע לצפון קוריאה חיסונים - בפיונגיאנג התעלמו

נשיא ארצות הברית אמר במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא דרום קוריאה כי יסכים להיפגש עם שליט המדינה המסוגרת • רשויות הבריאות בפיוניאנג דיווחו על יותר מ-...

ביידן הציע לצפון קוריאה חיסונים - בפיונגיאנג התעלמו קים ג'ונג און, מנהיג צפון קוריאה

נשיא ארצות הברית אמר במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא דרום קוריאה כי יסכים להיפגש עם שליט המדינה המסוגרת • רשויות הבריאות בפיוניאנג דיווחו על יותר מ-200 אלף נדבקים ביום. כך פורסם ב'ישראל היום'.

צפון קוריאה ממשיכה להפנות עורף לארצות הברית ולממשלו של הנשיא ביידן: במסיבת עיתונאים משותפת שקיים הנשיא האמריקני יחד עם מקבילו הדרום קוריאני יון סוק-יאול, הודה ביידן כי פיונגיאנג לא הגיבה להצעה לקיים פסגה מדינית או לספק חיסונים הנחוצים בעקבות התפרצות הקורונה במדינה המבודדת.

"העברנו לצפון קוריאה מסר לפיו אני מוכן להיפגש עם קים ללא כל תנאי מקדים. הצענו להם גם חיסונים, לא רק לצפון קוריאה אלא גם לסין. אמרנו כי אנו מסוגלים להעביר את החיסונים מיד. לא קיבלנו כל תגובה", אמר הנשיא האמריקני במהלך מסיבת העיתונאים.

המשטר הצפון קוריאני מתעלם ממשל ביידן באופן מופגן ומוסיף לבצע ניסויים בליסטיים, ללא כל חתירה לשיחות עם וושינגטון. בשבוע שעבר הודיע מחוקק בצפון קוריאה כי על פי תדרוכי מודיעין של סוכנות הביון המקומית עולה כי פיונגיאנג מתכוננת לבצע ניסוי בנשק גרעיני בשבועות הקרובים.

בפיונגינג דחו במהלך השבוע את הצעת תוכנית "קובאקס" שתפקידה להעביר חיסונים ועל פי דיווחים נוספים, דחו גם הצעות מרוסיה וסין להעברת חיסונים לנגיך הקורונה בשטחה. אתמול טענה צפון קוריאה כי 220 אלף בני אדם נדבקו ביממה בודדת במדינה בנגיף וכי מספר הנדבקים הכולל במדינה הגיע ל-2.2 מיליון בני אדם.

על אף הסירוב לקבל עזרה מבחוץ, שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און בהחלט משדר לאומה כי הוא מוטרד מהמגפה. במהלך ישיבה משודרת של הפוליטביורו, הגוף המשמש ממשלה בצפון קוריאה, קים, שנראה מעשן סיגריה בפנים מודאגות, הטיח ביקורת ואמר כי "רשויות הבריאות גילו חוסר בגרות בהתמודדות עם המשבר", מה שגם לטענתו ל"קושי ומורכבות נוספים" בפתרון הבעיה.

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן
ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה