ביידן "המציא" ביקור בבית הכנסת בפיטסבורג לאחר הטבח במקום

ביידן קיים שיחה עם רבנים לרגל ראש השנה, במהלכה סיפר על ביקור שקיים בבית הכנסת לאחר הטבח בו נהרגו 11 מתפללים • לאחר בדיקה, התגלה כי כלל לא ביקר בבית הכנסת

ביידן "המציא" ביקור בבית הכנסת בפיטסבורג לאחר הטבח במקום הנשיא ג'ו ביידן

בא לברך - ויצא מבולבל: הנשיא ביידן השתתף ביום חמישי האחרון בשיחת וידאו עם רבנים בכירים מרחבי ארה"ב לרגל ראש השנה. הנשיא האמריקני בירך, חזר על מחויבותו לביטחון ישראל והבטיח להילחם באנטישמיות, אבל גם טען כי ביקר בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג אחרי הטבח ב-2018, שבו נרצחו 11 מתפללים - ביקור שמעולם לא התרחש. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

"אני זוכר שהייתי, אתם יודעים, שביקרתי בבית הכנסת עץ החיים", אמר ביידן בשיחה, עת התייחס לנגע האנטישמיות בארה"ב. דבריו הדליקו נורה אדומה בקרב כמה עיתונאים, שבדקו ומצאו כי הנשיא הנוכחי לא ביקר בקהילה לאחר הטבח. ביום שישי כבר נאלץ הבית הלבן להוציא הבהרה, שבה הדגיש שביידן אכן לא הגיע לבית הכנסת. "הוא התכוון לשיחה שהייתה לו עם הרב של הקהילה ב-2019", נאמר בתגובת הממשל.

הרב של הקהילה, ג'פרי מאיירס, אישר את קיום השיחה והדגיש כי אין לו כעס כלפי הנשיא בגלל טעותו. "הייתה לנו אז שיחה לבבית, הוא הביע תנחומיו ושאל לשלומנו", נזכר מאיירס. "שוחחנו על אתגרי האנטישמיות, והוא הבטיח להילחם בה כנשיא". עם זאת, ביידן עדיין תיאר ביקור שמעולם לא קרה, ואילולי בדיקה של העיתונאים, הדבר היה מתקבל כעובדה מוגמרת, שקרית למדי.

עם זאת, נראה כי המאבק באנטישמיות מעסיק מאוד את ביידן. "פעם חשבתי שאפשר יהיה להביס את השנאה", אמר הנשיא לרבנים. "אבל הבנתי לפני זמן מה שאי אפשר. היא רק מסתתרת, וכשנותנים לה חמצן היא פורצת החוצה. בשנים האחרונות היא קיבלה יותר מדי חמצן".

הנשיא סיפר גם על המפגש הראשון שלו עם ראש הממשלה בנט וכינה אותו "ג'נטלמן", והביע "תקווה" ש"שנה הבאה לא רק בירושלים, אלא כאן בבית הלבן".

איראן דוהרת לפצצה: "חלון הזמנים עליו בנו במערב הצטמצם עוד יותר"
זוועה באוקראינה: עשרה אזרחים נהרגו מפגיעת פגז
נראה אתכם: ג'אגלינג וסידור שלוש קוביות הונגריות בו זמנית
ארה"ב תוציא ארגונים אסלאמיים ויהודיים מרשימת ארגוני הטרור
בעקבת פינלנד: שבדיה הצהירה כי בכוונתה להצטרף לנאט"ו
"אפס מקרי הדבקה": הסגר הגדול ביותר בסין הגיע לסוף המיוחל
דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה
רוסיה מאיימת על שבדיה ופינלנד: "הן יהפכו לאויבות שלנו"
במלאות 77 ל'חג הנצחון': מוסקבה אומרים תודה ל'וֶטֶרָנִים' היהודים
באודסה מתכוננים לגרוע מכל: "חבל מאוד שאין לנו כיפת ברזל":