סערה ברשת: צעיר ערבי בעל צרכים מיוחדים נורה בשוגג למוות

צעיר ערבי בעל צרכים מיוחדים העונה לשם איאד אל חאלק נורה הבוקר בדרכו למרכז "אלוין" לבעלי צרכים מיוחדים בעיר העתיקה

סערה ברשת: צעיר ערבי בעל צרכים מיוחדים נורה בשוגג למוות

הצעיר ערבי הוא מתושבי מזרח ירושלים בן 32 ובעל צרכים מיוחדים, נורה הבוקר (יום שב"ק) למוות על ידי שוטרי מג”ב, בעת שהיה בדרכו לבית ספר המיועד לבעלי צרכים מיוחדים אשר בו הוא לומד. מותו של הצעיר, עורר זעם רב ברחוב הערבי.

ח"כ איימן עודה כינה את מותו “רצח” ואמר כי יש לשלוח את השוטרים שביצעו זאת למאסר. בסרטון שהעלה לרשתות אמר עודה: “אי אפשר לנתק את הרצח של איאד מהשגרה של מיליוני פלסטינים. השוטרים צריכים להינמק בכלא אבל הצדק האמיתי ייעשה רק עם סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל”.

שני שוטרי מג”ב שירו בצעיר נחקרו באזהרה במח”ש. אחד השוטרים שוחרר, והשני שוחרר למעצר בית. אל-חלאק בן ה-32, כאמור בעל צרכים מיוחדים, נורה הבוקר בדרכו למרכז “אלוין” לבעלי צרכים מיוחדים בעיר העתיקה, כשהשוטרים שהבחינו בו חשדו בשוגג כי הוא חמוש.

מחקירה ראשונית של התקרית, עולה כי השוטרים חשדו כי אל-חלאק, נשא אקדח, וקראו לו לעצור. בהמשך פתחו במרדף אחריו, והוא נמלט לחדר האשפה שנמצא כמה עשרות מטרים משם – ושם הוא נורה על אף שלא היה חמוש. צו איסור פירסום הוטל על שמם וזהותם.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לאירוע: “לצערנו אנו עדים בשעות האחרונות להכללות ולהשתלחות בוטה וחסרת אחריות של אישי ציבור וגורמים שונים בשוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול הפועלים מדי יום ולילה למען שלומם ובטחונם של אזרחי ישראל.

תפקידם ומשימתם של כוחות השיטור בירושלים ובפרט בעיר העתיקה, היא משימה מורכבת במיוחד וכרוכה פעמים רבות בקבלת החלטות מורכבות, הקרבה וסיכון חיים.

“בשנים האחרונות כולל בתקופה האחרונה, היינו עדים למספר ניסיונות אכזריים לפגוע ולהרוג שוטרים ולוחמי מג״ב בעיר העתיקה ובסביבתה. למרות שמרבית הפיגועים הללו לא צלחו הודות לעירנות השוטרים ותפקודם המהיר והמקצועי, הרי שחלקם גבו חיים של שוטרים.

המקרה החריג שארע הבוקר הועבר מיד לחקירת מח״ש בכדי שיבדק ויחקר בהתאם כמקובל.

יחד עם זאת, מן הראוי להמתין לתוצאות החקירה וממצאיה בטרם הסקת מסקנות נחרצות, ולהימנע מהכפשות ומהשתלחות מכוערת ופסולה במי שמגן מדי יום בגופו על ביטחון אזרחי ישראל”.

בימה - המעודכנים מעדכנים
הראשון לציון מרן הגר״י יוסף בתפילה מיוחדת לעצירת מגפת הקורונה
איראן וסוריה חתמו היום על הסכם כולל במישור הצבאי והביטחוני
הג׳יהאד האיסלאמי בתגובה למות האסיר סעדי אלגרבלי:
טרור האבנים: נתפסו חשודים, אך התיק נסגר
אסיר ביטחוני המשוייך לחמאס מת הבוקר
חולון: השוטרים מנעו אסון - עצרו רוכבי אופנוע כשברשותם אקדח טעון ודרוך
צפו: שיגור הלוויין אופק 16
נתניהו על הלוויין: אבל המגפה מתפשטת
מאסר עולם למחבל שרצח את אברהם חסנו הי"ד - אשתו רותי התעלפה בבימ"ש
גנץ לחמאס: יש לנו שני אינטרסים! נגיב בעוצמה!