ארדן דורש ממועצת הביטחון: "גנו בחריפות את התקפות הטרור מעזה "

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן דורש במכתב תלונה רשמי ממועצת הביטחון: גנו בחריפות את התקפות הטרור מעזה ותמכו בזכותה של ישראל להגן על עצמה

ארדן דורש ממועצת הביטחון: "גנו בחריפות את התקפות הטרור מעזה " גלעד ארדן

שגריר ישראל לארה"ב ולאו"ם, גלעד ארדן, שלח היום (חמישי) מכתב תלונה רשמי למועצת הביטחון ולמזכ"ל האו"ם ובו דרש לגנות בחריפות את התקפות הטרור מעזה, ולהביע תמיכה בפעילותה של ישראל להגן על עצמה.


השגריר ארדן: "חמאס, שנתמך גם על ידי איראן, אחראי להתקפות הרצחניות נגד ישראל תוך כדי שהוא מבצע פשע מלחמה כפול - הוא יורה באופן מכוון טילים על אזרחי ישראל ועושה זאת מתוך שכונות אזרחיות תוך שימוש באוכלוסייה העזתית כמגנים אנושיים. חמאס מציג את עצמו כ"מגן ירושלים והמקומות הקדושים" אך מדובר כמובן בשקר. זה ברור כי הארגון הוביל בכוונה להסלמה באלימות ובטרור והוא שמח לשלם מחיר של הרוגים בשני הצדדים כדי לחזק את עצמו פוליטית".


השגריר ארדן הוסיף כי "ישראל נקטה במספר רב של צעדים כדי להימנע מהסלמה אך אלו נענו בהתקפות טרור מצד החמאס, כולל ירי רקטות לעבר ירושלים וערים נוספות בישראל".


"ישראל לא מעוניינת בהחרפת המצב אך יש לה את הזכות והחובה להגן על אזרחיה ועל ריבונותה ותמשיך לעשות זאת. אני קורא לקהילה הבינלאומית לגנות בצורה ברורה את התקפות הטרור מעזה נגד אזרחי ישראל ולתמוך בזכותה הבסיסית של ישראל להגן על עצמה", סיכם השגריר ארדן במכתבו.

עבד עליהם: התוכי מסיח את הדעת וגונב את הלחם • צפו
רודן צפון קוריאה הודה: "אנחנו על סף רעב"
צפו: כשהקוף יושב על הראש של הצבי
ביידן לאחר הפגישה עם פוטין: "הסכמנו לעבוד ביחד"
פסגה בצל המתיחות בין ארה"ב לרוסיה: ביידן ופוטין נועדים בז'נבה
אלפים מול 770 ביום ההילולא: חגיגת 'סיום הרמב"ם' העולמית
הדילמה של ביידן: לסמן את פוטין כאויב - או כשותף
האם יש מישהו בבית? תנין מנסה להיכנס לבית • צפו
פרידה מהשגריר דיוויד פרידמן עם ספר התורה המפורסם
גלריה: ביקורו של האדמו"ר מויזניץ בארה"ב