הצעת חוק: צו הגנה לחושפי שחיתויות במשטרה וגופי הביטחון

שר המשפטים והבט"פ לשעבר, חה"כ אמיר אוחנה, ווחה"כ יואב קיש, הגישו הצעת חוק אשר תאפשר למבקר המדינה להעניק צו הגנה על חושפי שחיתויות גם מקרב המשטרה

הצעת חוק: צו הגנה לחושפי שחיתויות במשטרה וגופי הביטחון אילוסטרציה, שוטרים

היום (ד') הגישו שר המשפטים וביטחון הפנים לשעבר, חה"כ אמיר אוחנה, וסגן שר הבריאות לשעבר, חה"כ יואב קיש, את הצעת חוק מבקר המדינה (תיקון – ביטול מגבלת הוצאת צו לשוטר, סוהר וחייל).

חה״כ אמיר אוחנה: "הצעת החוק מוגשת על רקע הפרסומים והידיעות על שימושים חורגים ולא חוקיים שבוצעו לכאורה על ידי גורמים במשטרת ישראל באמצעות חדירה למכשירי הטלפון הנייד של שורת אנשים. הרעיון הוא שגורמים בשירות המדינה – הן במשטרת ישראל והן במערכות האחרות יוכלו לפנות ולחשוף שחיתויות שהתקיימו בגופים השונים וזאת מבלי לחשוש לפיטוריהם ו/או הרעת תנאיהם – הכל כדי לשרת את הערך של גילוי האמת וחשיפת פגמים ושחיתויות בבחינת "אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר", כדברי השופט המנוח אוליבר וונדל הולמס".

עוד אמר: "אני קורא לאנשים מתוך המשטרה לצאת ולספר את האמת על מה שנעשה במערכות הללו, לא כדי להיות עדי מדינה אלא כדי להיות מצילי המדינה. האיום הנשקף מהאופן בו השתמשו לכאורה במערכות הללו הוא איום ממשי, מיידי ומוחשי למדינת ישראל, לעם ישראל ולכל שוחרי החירות".

חה״כ יואב קיש אמר: "כבר בשנת 2017 לאור חשיפת מחדלי המשטרה במסמך יצחקי וסיכול מינוי גל הירש ביקשתי לקדם את הצעת החק שתאפשר הגנת חושף שחיתויות גם לשוטרים. היום יותר מתמיד ברור שגם שוטרים צריכים הגנה זו בשביל לחשוף התנהלות קלוקלת במשטרה. אני מקווה שלאור אובדן אמון הציבור במשטרה וההבנה שיש לתקן ולא לטייח הצעה זו תקבל רוב ותקודם במהרה בכנסת ישראל...".

השר לביטחון פנים לשעבר, אמיר אוחנהחבר הכנסת יואב קיש
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח