חמאס מאיים לחטוף עוד ישראלים

ראש הלשכה המדינית בארגון הטרור איים כי חמאס יאלץ את ישראל להגיע לעסקת שבויים • הנייה הכחיש את הדיווח על המחלוקת בתוך חמאס

חמאס מאיים לחטוף עוד ישראלים מנהיג חמאס יחיא סינוואר

על רקע המתיחות הביטחונית ברצועת עזה, ראש הלשכה המדינית בחמאס, איסמאעיל הנייה התראיין היום (ראשון) לרשת הקטארית "אל-ג'זירה" ואיים כי ארגון הטרור יחטוף עוד ישראלים כדי לאלץ את ישראל לחתום על עסקת שבויים. בתוך כך, היום פורסם תיעוד של נפילת הרקטות מול חופי תל אביב ביום שבת האחרון, כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

לדברי הנייה, חמאס מסוגל לאלץ את ישראל להיכנס לעסקת שבויים שבמסגרתה ישוחררו האסירים הביטחוניים שברחו מכלא גלבוע ואם היא לא תשכנע, אז הארגון "יגדיל את היבול בזרועותיו הרבות בכל מקום".

בתוך כך הנייה, השוהה בקטאר הכחיש את הדיווח בעיתון ה"טיימס" בדבר מחלוקת בינו לבין ח'אלד משעל. הוא הכחיש שיש מחלוקות או זרמים בתוך התנועה וטען שכל דרגי ההנהגה מחויבים בהחלטות של הלשכה המדינית.

כמו כן, הנייה הגן על היחסים של חמאס עם איראן וטען כי תמיכתה בארגון הטרור היא ללא תנאי. עוד הוא הדגיש כי חמאס פתוח ליצירת קשרים עם המדינות הערביות והמוסלמיות. הריאיון המלא, שהוקלט לפני השיגורים ביום שבת ותקיפת צה"ל, ישודר הערב.

ברשת "אל-ג'זירה" דווח באוקטובר כי חמאס דחה על הסף את המיקוח הישראלי על חלק משמות האסירים שדרש לשחרר ואת הווטו על אסירים עם דם על הידיים. עוד דווח כי חמאס העביר למצרים רשימת דרישות ברורה ומקיפה ואישר שהוא מוכן להגיע לעסקה באופן מיידי.

החיילים הנעדרים בעזה הדר גולדין ואורון שאול הי

כמו כן, חמאס דרש בין היתר את שחרורם של 48 ממשוחררי עסקת שליט שנעצרו מחדש, כתנאי בסיס ונפרד מעסקה חדשה. כזכור, גורמים שונים בחמאס הצהירו בעבר כי הארגון דורש את שחרורם של "אסירי גלבוע". מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, רמז שהוא שואף לשחרר 1,111 אסירים.

נזכיר בהקשר זה, שבישראל עדיין מתנים את השיקום המלא של רצועת עזה בהתקדמות בעסקת חילופי שבויים, תנאי שבחמאס דוחים על הסף. לאחרונה דווח כי הנציג הצבאי בשיחות על עסקת חילופי שבויים התפטר בעקבות ביקורת שלו על התנהלות ישראל במגעים. לדבריו, ישראל החמיצה בשנים האחרונות שתי הזדמנויות להגיע לעסקה.

ממטה המאבק להחזרת הבנים נמסר בתגובה: "שנים שאנחנו טוענים שנותנים לחמאס את כל אשר הוא מבקש ובכך הוא זה שמרתיע אותנו, על מדינת ישראל לפעול ולגרום לחמאס להבין שהחזקת חיילים ואזרחים היא נטל ולא נכס; לעצור את העברת הסחורות, להפסיק מעבר עובדים מעזה לישראל, להפסיק את הקייטנה בבתי הסוהר של האסירים הביטחוניים ולהפסיק לשחרר מחבלים".

עוד נמסר מהמטה כי "ממבצע 'צוק איתן' ועד היום שוחררו כ-150 מחבלי חמאס מהכלא הישראלי. אסירי החמאס לא צריכים לראות אור יום ויש להביא אותם למצב שיזעקו ליחיא סינוואר שישחרר את החללים והאזרחים המוחזקים בידיו".

נהג אוטובוס נפצע באורח קל מזריקת אבנים בירושלים
"לקיים שגרת חיים מלאה": מפכ"ל המשטרה סייר יחד עם הממ"ז בירושלים
תג מחיר: 5 רכבים נשרפו כליל בסמוך לירושלים
שב״כ סיכל פיגוע מטען בישראל ע״י תושב רצועת עזה
פיגוע דריסה בבאר שבע: נער נפצע באורח בינוני
"הלחץ עבד, ישראל לא נתנה דבר בתמורה": גופתו של טירן פרו הוחזרה
נס גדול: בלון גז הוצמד למטען נפץ אך לא התפוצץ
גנץ: "זמנם של מבצעי, מתכנני ומממני הפיגועים - קצוב"
נתניהו: "נעשה הכל כדי להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל במהרה"
לפיד על הפיגוע: "אנחנו נמצה עם המחבלים את מלוא חומרת הדין"