"מזועזע מחוצפתו של השופט": הרב דרוקמן מגן על הראשון לציון

הרב חיים דרוקמן בעקבות ההחלטה של השופט אורי שהם על הגר''י יוסף: "עליו ללמוד מה חובתו של דיין בישראל, כל מה שקשור לחיזוק היהדות חובתו של הדיין לעסוק בו"

"מזועזע מחוצפתו של השופט": הרב דרוקמן מגן על הראשון לציון הרב חיים דרוקמן

הרב חיים דרוקמן בעקבות ההחלטה של השופט אורי שהם על הראשל"צ הגר''י יוסף שליט''א:

יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא וזקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן: "מזועזע מחוצפתו של השופט בדימוס אורי שהם כלפי הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף שליט"א".

"גם אם הדבר נובע מבורותו של השופט בדימוס אורי שהם – זה חמור ביותר", זעם זקן רבני הציונות הדתית והוסיף כי "עליו קודם כל ללמוד מה חובתו של דיין בישראל, ואז יתברר לו שכל מה שקשור לחיזוק היהדות – חובתו של הדיין לעסוק בו, ובוודאי של נשיא בית הדין הגדול."

לסיום אמר: "אני נוטה לדון כל אחד לכף זכות, ולכן אני מתייחס לפרשת השופט בדימוס אורי שהם שהכל נבע מתוך בורות על תפקיד דיין בישראל, אבל עליו לפחות להתנצל ולבקש סליחה מכבוד הראשון לציון".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, נציב תלונות הציבור אורי שהם דרש מהשר לענייני דת מתן כהנא להדיח את הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף מתפקידו כדיין ולנזוף בו, זאת על רקע דבריו נגד רפורמות הדיור והכשרות.

הגר

ח"כ אורי מקלב על החלטת השופט אורי שהם לאסור על הרשל"צ להתבטא ברפורמות הדת: "הם חושבים כי הרב הראשי הם 'רב מטעם' עושה דברם, אך הרשל"צ אינו מחוייב להם או למדיניותם שאף לדעת 'עם הארץ' לא הגיעו, אלא לתורה הקדושה והוא אומר את הדברים נוכחה".

עוד אמר: "התוכחה שלו מפריעה להם עד כי הם אינם יכולים לסבול ולשמוע זאת. הם פועלים בניגוד לתורת ישראל ומנסים לעקור את ההלכה ומצפים כי הרב הראשי יתמוך בכך?!, זו חובתו וזו שליחתו".

יו״ר סיעת יהדות התורה ח״כ יעקב ליצמן הגיב: "ההתערבות הבוטה של אורי שוהם בהתנהלות הראשון לציון הגר״י יוסף שליט״א, הינה שערורייתית, מקוממת, ומבטאת את רוח הזדון הרפורמית של הממשלה".

עוד זעם: "אין ולא יהיה מי שימנע מפוסקי ההלכה, לנהוג כפי מחויבותם ואמונתם, להתריע ולעמוד בפרץ נוכח הפגיעות הקשות, והמגמות להרוס את ערכי הדת והמסורת בישראל. יש לדחות בתוקף את הנסיונות להלך אימים על גדולי ישראל, בדרכים של הפחדות ואיומים".

זעם: מנדלבליט סגר את התיק נגד השוטרים
ירושלים: כתוצאה משריפה 2 נפגעים במצב בינוני עד קשה
הכניסות לירושלים נפתחו, ביו''ש עדיין סגור
השלג הגיע! כביש 1 נסגר לתנועה
בעקבות פגיעת ברק: נשרף ארון חשמל בצפת
בחסות הסערה: מנדלבליט צפוי לסגור את חקירת השוטרים בפרשת סנדק
חוק הקורונה החדש אושר סופית במליאת הכנסת
הממשלה 'תפנה' את חאן אל-חמר לאדמות מדינה
מקרה מזעזע בירושלים: אשה נמצאה מוטלת בביתה ללא רוח חיים
אשר: "לא יתכן שהחרדים והערבים מקבלים פחות מחצי מחלקם באוכלוסיה"