מרגש: מקווה טהרה חדש ומפואר נחנך בטהרן שבאיראן

תיעוד מרגש ומיוחד: מקווה טהרה חדש ומפואר נחנך בימים האחרונים בעיר טהרן בירת איראן "הרבה הידורים מבחינת הלכה" כתב בהתרגשות הרב גראמי רבה הראשי של איראן

מרגש: מקווה טהרה חדש ומפואר נחנך בטהרן שבאיראן מקווה טהרה חדש שנחנך באיראן מקווה טהרה חדש שנחנך באיראן מקווה טהרה חדש שנחנך באיראן מקווה טהרה חדש שנחנך באיראן מקווה טהרה חדש שנחנך באיראן

תיעוד מרגש ומיוחד: בעיר טהרן בירת איראן נחנך בימים האחרונים מקווה טהרה חדש מפואר ע"י הקהילה היהודית המתגוררת במקום.


רבה הראשי של איראן, הרב יהודה גראמי פרסם את התיעוד וכתב בהתרגשות בצמוד "שיפוץ מקוה טהרה לנשים בטהראן עם הרבה הידורים מבחינת הלכה (מי גשמים ובור זריעה והשקה) ורמה גבוהה של היגיינה עם התקנת מטהרים ופילטרים מתקדמים, שלאחר כל טבילה כל מי המקווה מיטהרים תוך כ-10 דקות".


בתיעוד המתפרסם נראה מתנוסס על הקיר בכניסה למקווה תמונתו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל.


בעבר סיפר הרב גראמי בראיון לעיתון 'משפחה' כי להערכתו - קרוב ל-15,000 יהודים מתגוררים ברפובליקה האיראנית.


כשנשאל הרב כמה מתוכם הם שומרי מצוות, השיב - "רוב היהודים באיראן הם שומרי מסורת. לא תלמידי חכמים, אבל מאוד מכבדים ושומרים את המסורת. הרבה מהם לא חונכו על דקדוקי הלכה, כי לא היה להם מאיפה ללמוד. אבל כולם מקיימים קשר קרוב מאוד למסורת. עכשיו יש מהפכה תורנית: צעירים רבים לומדים ויודעים הלכה. לגבי המבוגרים – לא היה להם היכן ללמוד, אבל יש להם תודעת מסורת והם מאוד מכבדים אותה".


עוד סיפר הרב באותו ראיון ל'משפחה' כי "מבחינת חופש הדת – איראן פתוחה יותר אפילו ממדינות אירופאיות. במדינות סקנדינביות, למשל, אתה לא יכול לערוך שחיטה כשרה. בגרמניה העבירו פעם חוק שאסור למול, אני חושב שעכשיו ביטלו את זה. אצלנו אין דברים כאלה. כל מה שההלכה מחייבת – אפשר לעשות בחופשיות, בלי הגבלות. באירופה, שמתיימרת להיות מקום עם חופש דת – נחקקים בפועל חוקים נגד דת. הם טוענים כמובן שאלו 'חוקים הומניים', אבל המקור של החוקים האלה לדעתי הוא אנטישמיות טהורה. באיראן אין שום הגבלות על הדת".

מקווה טהרה חדש שנחנך באיראן
הדף היומי מסכת יבמות דף קי
מסר קצר לפרשת קרח • הרב אשר וייס
כשהסוס הרתום לעגלה משתולל • פרשת קרח • צפו
מהי הדרך להתמודד מול עוקרי התורה? חבר המועצת מגלה
הדף היומי מסכת יבמות דף קט
פרשת קרח תשפ"ב • הרב אשר וייס
הרב מיכאל לסרי - מסר לפרשת קרח
פנינה יקרה: הזמן עובר מהר מאוד
נחמד בחוץ ואלים בבית? הפתרון! • צפו
מהו נוסח המיאון? • דף היומי