אסון: 5 הרוגים ו-52 פצועים בתאונה בצפון

בתאונת דרכים קשה: כוחות גדולים של ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, אופנועי חירום ומסוק בזירת התאונה בה אוטובוס היה הפוך על צידו לרוחב הכביש לאחר שהתנגש ברכ...

אסון: 5 הרוגים ו-52 פצועים בתאונה בצפון זירת התאונה בצפוןזירת התאונהזירת התאונה בצפוןזירת התאונהזירת התאונה בצפון

בתאונת דרכים קשה: כוחות גדולים של ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, אופנועי חירום ומסוק בזירת התאונה בה אוטובוס היה הפוך על צידו לרוחב הכביש לאחר שהתנגש ברכב מסחרי. הרכב המסחרישנפגע קשות בחלקו האחורי היה בשול הכביש כש- 5 פצועים מחוסרי הכרה נלכדו בתוכו.

פראמדיק מד''א סיפר: "תוך כדי פעולות החילוץ של נוסעי הרכב נאלצנו לקבוע את מותם של 4 מנוסעי הרכב, נהג הרכב נפצע באורח קשה ופונה תוך כדי טיפול רפואי לבית החולים במסוק. נהג האוטובוס חולץ כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה ולאחר בדיקות רפואיות נקבע מותו".

לסיום אמר: "2 מנוסעי האוטובוס שנפגעו באורח קשה שכבו על הכביש כשהם סובלים מחבלות קשות בגופם ועשרות פצועים נוספים התהלכו בזירה. הענקנו להם טיפול רפואי בשטח, 2 הפצועים קשה פונו במסוק לבי"ח והפצועים קל פונו באמבולנסים וניידות טיפול נמרץ לבתי החולים בצפת ונהריה."

מהמשטרה נמסר: "בהמשך להודעה על תאונת דרכים בין אוטובוס למונית שבה נהרגו חמישה בני אדם ו45 נפצעו: מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי בתאונה היו מעורבים אוטובוס ושלושה כלי רכב פרטיים בינהם מונית. ככל הנראה מסיבה שעדיין אינה ברורה אחד הנהגים סטה מנתיבו וגרם לתאונה".

עוד מסרו: "בשלב זה בוחני תאונות דרכים נמצאים במקום אוספים ממצאים גובים עדויות והחקירה בעיצומה".

ממד''א נמסר: "חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבעו את מותם של 5 פצועים (4 מהרכב ו-1 מהאוטובוס) ופינו לבתי החולים 48 פצועים, בהם 3 קשה במסוקים, מהם גבר כבן 30 לבי"ח רמב"ם ו-2 נערים כבני 13 ו-11 לבי"ח זיו, 2 בינוני לבי"ח זיו ולמרכז הרפואי לגליל בנהריה ו-43 קל, מהם 26 למרכז הרפואי לגליל בנהריה ו-17 לבי"ח זיו.

התפלגות לפי בתי חולים: רמב"ם 1 קשה, 20 לבי"ח זיו - 2 קשה, 1 בינוני ו- 17 קל, 27 למרכז הרפואי לגליל בנהריה - 1 בינוני ו- 26 קל.

מארגון הצלה נמסר: "כונני ארגון הצלה הוזעקו לפני זמן קצר לכביש 89 סמוך ליישוב חורפיש בשל דיווח על תאונת דרכים קשה עם מספר רב של נפגעים. יחד עם פראמדיקים וחובשים של מד"א העניקו הכוננים סיוע ראשוני למספר נפגעים במקום, והם פונו באמבולנסים ומסוקים לבתי החולים זיו בצפת, הגליל בנהריה ורמב"ם בחיפה.

חובש הצלה איתמר הרשלר סיפר: "סמוך לשעה 17:10 דווח למוקד 101 על אוטובוס שהתהפך ופגע ברכב עם נוסעים. בשל אופי האירוע הופעל נוהל 'אר"ן' והוזנקנו לסייע לעשרות הנפגעים במקום. למרבה הצער נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותם של חמישה נפגעים במקום. בסיוע פראמדיקים וחובשים של מד"א הענקנו סיוע רפואי ראשוני למספר רב של נפגעים בדרגות פציעה שונות, כאשר לאחר מכן הם פונו באמבולנסים של מד"א ומסוקים לבתי החולים באיזור."

בהמשך לתאונה הקשה בכביש 89 סמוך לחורפיש. למרבה הצער נקבע מותם של נהג האוטובוס ושל ארבעה מנוסעי המונית.

בזירה הוענק סיוע רפואי ראשוני ל-52 נפגעים. שלושה שנפצעו קשה פונו במסוקים. השאר פונו בניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים לבתי החולים זיו בצפת, רמב"ם בחיפה, והמרכז הרפואי לגליל בנהריה. כמו כן: אמבולנס איחוד הצלה פינה למרכז הרפואי זיו בצפת שלושה נערים במצב בינוני ונפגע נוסף במצב קל.

חובשי איחוד הצלה (שמתנדבים לסייע גם בחדרי מיון - חובשי מלר"ד) הונחו לתגבר את חדרי המיון בבתי חולים זיו בצפת, במרכז הרפואי לגליל בנהריה, ובבית החולים רמב"ם בחיפה אליהם פונו הפצועים מהתאונה.

אושרי אליהו ראש סניף איחוד הצלה במעלות מסר: "בסיוע חובשים נוספים וצוות אמבולנס של איחוד הצלה הענקנו בזירה סיוע ל-52 נפגעים, במצב בינוני קשה וקל. כמו כן למרבה הצער נקבע מותם של נהג האוטובוס ושל ארבעה מנוסעי המונית, גברת כבת 35, נער כבן 15, נער בן 12 וילדה כבת 5".

דניאל מלכה סגן ראש סניף איחוד הצלה במעלות סיפר: "מדובר בתאונה עם מעורבות אוטובוס שהתהפך על צדו, מונית, ורכב מסחרי. צוותי חוסן - היחידה לעזרה ראשונה נפשית פעלו אף הם בזירה והעניקו סיוע למספר נפגעי חרדה מהאוטובוס שהתהפך ועוברי אורח שנתקלו בזירה הקשה".

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי: "‏הלב נשבר נוכח המראות הקשים מתאונת הדרכים בגליל העליון, אני מתפלל לרפואת הפצועים ומחזק את כוחות ההצלה הפועלים במקום".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר על התאונה הקשה בצפון: "קורא לציבור לעצור לרגע ולהתפלל לרפואת הפצועים. זה הרגע בו כל עם ישראל מאוחד בערבות הדדית ונושא תפילה מעומק הלב".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "אירוע קשה מאוד. ממה שידוע לנו רוב מוחלט של הילדים ממבוא דותן פצועים קל, יצרנו קשר עם כל ההורים והם בדרכם לבתי החולים. המועצה תמשיך לתת את כל המעטפת הנדרשת למשפחות ולילדים"

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית בתגובה לתאונה הקשה ליד חורפיש בה נהרג נהג אוטובוס יחד עם עוד 4 אנשים: "מדובר באירוע נוראי אשר מזעזע את אמות הסיפים. אנו מבכים את פטירתו של נהג האוטובוס יחד עם עוד 4 הרוגים נוספים. ארגון נהגי האוטובוסים יעמיד ככל שיידרש, בוחני תאונות אשר יסיקו מסקנות כדי למנוע תאונות מחרידות כאלה בעתיד. ליבנו עם המשפחות השכולות וגם אנו מתפללים לרפואת הפצועים".

החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום
ביהמ"ש שיחרר ממעצר פורעים שביצעו לינץ' במשפחה יהודית
הפעוט יאיר צפירה ז"ל בן 3 חודשים נמצא הבוקר ללא הכרה בביתו
רשות המסים והמשטרה סיכלו ניסיון הברחה של 20 ק"ג תכשיטי זהב בנתב"ג
מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי בחוף בבוקר
נפתח לתנועה הכביש שיקצר את הנסיעה לבאר שבע
דליפת דלק ממכלית העוגנת במסוף קצא"א במפרץ אילת
כתב אישום כנגד ר"י חומש על הפרת חוק ההתנתקות
התחזית: מעונן חלקית ותחול ירידה קלה בטמפרטורות
בית שמש: סב הכלה התמוטט לפתע במהלך החתונה