עובדים נוספים יצטרפו לשביתת עובדי בתי החולים הממשלתיים

השביתה של 13 אלף העובדים ב-30 בתי החולים הממשלתיים, שאליה הצטרפו גם עובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות, תיכנס ביום ראשון ליומה הרביעי

עובדים נוספים יצטרפו לשביתת עובדי בתי החולים הממשלתיים שביתת עובדי המנהל והמשק

בהוראת יו"ר ההסתדרות: עובדי המעבדות והפיזיותרפיסטים יצטרפו ביום ראשון הקרוב לשביתת עובדי המנהל והמשק ב-30 בתי החולים הממשלתיים, שכוללת גם את עובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות.

שביתת הסולידריות של עובדי המעבדות והפיזיותרפיסטים תימשך בין 8 בבוקר ל-12 בצהריים. ככל שהדרג המקצועי באוצר לא ימצא פתרון בהקדם לזעקת העובדים השקופים, צפויים עוד סקטורים להצטרף לשביתה.

השביתה, שתיכנס ביום ראשון ליומה הרביעי, החלה לאור עומסי עבודה חריגים, מצוקת כוח אדם מתמשכת וביטול 200 תקנים של עובדי מנהל ומשק בתקופת הקורונה.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר אתמול כי "מערכת הרפואה הציבורית גילתה אחריות מירבית בהתמודדות עם משבר הקורונה, אבל באוצר שכחו את פועלם החשוב של העובדים וההתייחסות אליהם היא כאל החצר האחורית של מערכת הבריאות. לא נאפשר את המשך ההתעלמות מעומסי העבודה החריגים שמוטלים עליהם וממצוקת התקנים החמורה".

השביתה כוללת את כל בתי החולים הכלליים הממשלתיים, בתי החולים לבריאות הנפש ובתי החולים לשיקום וגריאטריה. לא ניתנים שירותי אדמיניסטרציה, אחזקה, ניקיון, מטבח וכוח עזר, למעט במחלקות שקשורות לפעילות רפואית דחופה.

אלי גבאי, יו"ר איגוד מקצועות הבריאות: "הגיע הזמן שמשרד האוצר ומשרד הבריאות יתייחסו בכבוד לעובדים השקופים, שסובלים מתנאי עבודה מחפירים ומקבלים שכר מבזה. לכן, החלטנו להצטרף ביום ראשון הקרוב לשביתת הזדהות בתקווה שמישהו בממשלה יתעורר וימצא פתרונות למצב הבלתי אפשרי הזה".

אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים הביוכימאים ועובדי המעבדות: "אנחנו מזדהים עם המאבק הצודק של עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים, ועם עובדי משרד הבריאות ולשכות והבריאות. לכן, נשבית את המעבדות ביום ראשון".

בשורה למתמודדי הנפש: לראשונה - פסיכיאטר בוועדת סל התרופות
כיצד להתמודד עם רשלנות רפואית בניתוחים?
ערב כיפור: רבני בתי ההוראה 'המאורות' במוקד ההלכתי עם הרופאים
לראשונה: ריאה של מחלים מקורונה הושתלה בחולה
נסייני החיסון: גם התחסנו וגם לא קיבלו תו ירוק
המדינה משלמת, אך החולים לא מקבלים תרופה
"אל תהססו לשאול את הרופא את השאלות שמטרידות אתכם"
בית החולים בנהריה רכש רובוט ניתוחי - משרד הבריאות לא מאפשר הפעלתו
דיווח: משרד הבריאות יחייב את המחוסנים בבידוד
מחר בבוקר: בתי החולים הציבוריים ישביתו את כל חדרי הניתוח