מזעזע: יאיר גולן קרא לשלול טיפול רפואי מחרדים

חבר הכנסת פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו שבו קרא שלא לספק שירותי רפואה לחסידויות המסרבות להישמע להנחיות • דקות ספורות לאחר מכן מחק את הציוץ

מזעזע: יאיר גולן קרא לשלול טיפול רפואי מחרדים

חבר הכנסת יאיר גולן (מרצ) קרא היום (ראשון) בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו, שלא לספק שירותי רפואה לחסידויות המסרבות להישמע להגבלות הקורונה. דקות ספורות לאחר שצייץ את הדברים, גולן מחק את הציוץ. כך מתפרסם בישראל היום.

בדברים שכתב, וכאמור מחק, כתב ח"כ גולן: "אם יש חסידויות שמסרבות לציית לחוקי המדינה, אז אולי כדאי שהמדינה תפסיק לשרת להם שירותים מסויימים, כגון בריאות בימי קורונה".

זוהי לא הפעם הראשונה שבה ח"כ גולן מתבטא בצורה מעוררת מחלוקת בזמן משבר הקורונה, כאשר רק לפני שבועיים ציין הח"כ ממרצ כי הצלחת מבצע החיסונים הוא הישג של השמאל בישראל.

בפוסט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו כתב גולן כי "רק בזכות מערכת בריאות ציבורית איתנה, כזו שמאפשרת לכל אחד גישה מהירה ויעילה לשירותי בריאות, המבצע הלוגיסטי המורכב של חיסון מאות אלפי ישראלים נוחל כזו הצלחה.

"קופות החולים, שמנהלות את המבצע בסדר מופתי הן תוצר ישיר של תפיסת העולם שאומרת שלכל אזרח ישראלי, בלי קשר לכמות הכסף שיש לו בכיס, יש את הזכות לבריאות. זו סוציאל דמוקרטיה במיטבה".

ח"כ גולן ידוע בהתבטאויותיו הקיצוניות כאשר הבולטת מכולן ככל הנראה הייתה בטקס יום השואה בשנת 2016. גולן, בעודו מכהן כסגן הרמטכ"ל, נשא דברים בטקס במצפה משואה וקבע כי בחברה הישראלית מתחוללים תהליכים המזכירים אירועים שהתרחשו בגרמניה ובאירופה לפני 70-80 שנה. גולן שהיה אז מועמד כמעט ודאי לתפקיד הרמטכ"ל ספג ביקורת קשה וככל הנראה איבד את סיכויו להתמנות לתפקיד.

בעקבות התבטאותיו ספג ביקורת אף שרת התפוצות עומר ינקלביץ' מכחול לבן: "אחרי שהשווה את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית, יאיר גולן בהתבטאות שגדולי האנטישמים היו גאים בה. לא מספיקה המחיקה, מגיעה גם התנצלות. מסוג המשפטים שיש לו אומץ להגיד רק על חרדים".

יאיר גולן
השר לביטחון פנים מפרסם את שמות חברי ועדת הבדיקה לבריחה מהכלא
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית