למרות מסקנות הוועדה: תנאי הכליאה למחבלים לא השתנו

למרות אימוץ מסקנות הועדה לצמצום תנאי המחבלים בבתי הכלא, החגיגות ממשיכות: לא בוצע קיצוץ בכספים המופקדים בבתי כלא עבור מחבלים

למרות מסקנות הוועדה: תנאי הכליאה למחבלים לא השתנו אילוסטרציה

לאחרונה נחשפו ההטבות להם זוכים המחבלים בבתי הכלא בישראל. מהנתונים שסופקו על ידי שב"ס עולה תמונה חמורה ולפיה מסקנות ועדת השר לביטחון פנים הקודם גלעד ארדן כמעט ואינן מיושמות.

יתר על כן, במענה לאחד הסעיפים נראה כי ההמלצות לא הובאו במהלך השנתיים וחצי האחרונים לדיון בקבינט הביטחוני מדיני.

כזכור בינואר 2019 אימץ השר לשעבר גלעד ארדן את מסקנות הוועדה לצמצום תנאי המחבלים בבתי הכלא. עיקרי ההחלטות כללו 5 נקודות עיקריות: הפסקת האוטונומיה בבתי הכלא, ביטול מוסד 'דובר' האסירים, קיצוץ בכספים המופקדים בבתי הכלא עבור מחבלים, הפסקת הבישול באגפי הכליאה וצמצום צריכת המים.

במענה לבקש מודים בשב"ס כי 3 סעיפים לא מבוצעים עד היום. בנוגע לאוטונמיה בבתי הכלא, הדגישו בשב"ס כי כלל האסירים שוכנים באגפים על פי שיוך ארגוני, תשובה דומה ענו בשב"ס בנוגע לקיום מוסד הדובר באגפים, בפועל מודים בשב"ס כי המוסד ממשיך ומתקיים.

בנוגע להפסקת הבישול: באגפי הכליאה נמסר כי המלצה זו טרם הובאה לדיון בקבינט הביטחוני מדיני, וטרם התקבלה החלטה לאמץ המלצה זו. ובנוסף נמסר כי נכון להיום בביס"ר עופר מתקיים בישול מרכזי וכן באגף הביטחוני בבית סוהר שיטה.

באגף המחקר של "אם תרצו" נמסר כי למרות המענה של השב"ס על פי מידע שהועבר מארגון לביא שב"ס כן פעל לצמצום צריכת המים של המחבלים בבתי הכלא, לכן עולה השאלה מדוע כן היה ניתן לקדם המלצה זו ולא היה צורך לחכות להחלטת הקבינט בנושא.

בנוסף מסרו בתנועת אם תרצו כי קיבלו במהלך השנה האחרונה גם מענה בנוגע לקיצוץ בכספים המופקדים בבתי הכלא למחבלים וגם בסוגיה זו לא רק שלא בוצע קיצוץ אלא לחלק מן האסירים הייתה עלייה בסכום אותו הם יכולים להפקיד.

בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר