הותר לפרסום: סמ"ר נתן פיטוסי הוא החייל שנורה למוות בשוגג

הלוחם ככל הנראה הלך להתפלל ועדכן בכך את חברו, אך כשחזרה לעמדה - נורה על ידי שותפו לצוות שזיהה אותו כחשוד • פיטוסי ז"ל בן 20 ושירת בחטיבת כפיר

הותר לפרסום: סמ"ר נתן פיטוסי הוא החייל שנורה למוות בשוגג החייל נתן פיטוסי ז''ל

סמל ראשון נתן פיטוסי, בן 20 מחטיבת כפיר, הוא החייל שנהרג אתמול (שני) בתקרית הירי הדו-צדדי בסמוך לטול כרם. הלוחם ככל הנראה הלך להתפלל וייתכן ועדכן בכך את חברו, וכשחזר לעמדה זוהה כחשוד - ונורה על ידי חברו לצוות. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

מחקירה ראשונית, החייל נורה בשוגג על ידי חברו לצוות, לאחר שעזב את העמדה המשותפת וחזר אליה, אז נורה בשני כדורים - אחד ברגלו, ואחד קטלני בחזהו. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים מאיר בכפר סבא לקבל טיפול רפואי, אך הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו.

נסיבות האירוע עדיין נבדקות, אך ניתן לומר בוודאות כי לא מדובר באירוע חבלני. אלוף פיקוד המרכז הגיע בלילה לנקודת האירוע. כמו כן, הרמטכ"ל אביב כוכבי צפוי להגיע בבוקר לנקודת האירוע ולבצע תחקיר לתקרית החריגה. הודעה נמסרה למשפחת הלוחם.

דובר צה"ל, תא"ל רן כוכב, אמר הבוקר לאפי טריגר בגל"צ כי הלוחם שנהרג עדכן שהוא עוזב את העמדה, החייל היורה ביצע נוהל מעצר חשוד - וטעה בזיהוי. בריאיון תוכנית "הבוקר הזה" ברשת ב' חידד את הדברים, ואמר: "יש נוהל מעצר חשוד ברור מאוד - לפי התחקירים הוא בוצע".

עוד הוסיף כוכב: "הלוחם היורה השתתף הלילה בתחקירים של מפקד האוגדה ומפקד הפיקוד, מצבו תקין. נלווה אותו וננסה להבין מה עבר בראשו, ומדוע התבצעה השגגה".

בתגובה לשאלה של טריגר על שינוי נהלי הפתיחה באש, אמר: "מדובר בלוחמים ותיקים שמכירים את הפקודות ומכירים את המשימה המבצעית, נצטרך להבין מה הסיבה שהתקשורת בין שני הלוחמים כשלה. הוראות הפתיחה באש מעודכנות, טובות וברורות".

הלוויתו של סמל-ראשון נתן פיטוסי ז"ל שנהרג הלילה (ב'), כתוצאה מירי כוחותינו במהלך פעילות מבצעית במרחב קו התפר, תערך היום (ג'), י"ט באב התשפ"ב, 16 באוגוסט 2022, בשעה 18:45 בבית העלמין הצבאי בנתניה.

נתן מסר את נפשו על קדושת העם והארץ ונהרג מאש כוחותינו. טרגדיה נוראית.

אני שולח תנחומים למשפחת הלוחם סמ"ר נתן פיטוסי ז"ל. נחמו נחמו עמי - בנחמת ציון וירושלים ננוחם.

‏החייל היורה שהרג הלילה בשגגה את חברו נתן פיטוסי זל נחקר בשעה זו ביחידה לחקירות מבצעיות של מצח בבסיס בית ליד. החייל היורה מתכוון לבוא לשבעה של חברו הטוב פיטוסי בעקבות הזמנת המשפחה השכולה.

מטעמו של החייל אשר מלווה על ידי הסניגורית הצבאית הראשית נמסר:

"מדובר בארוע טראגי קורע לב, בו קיפד את חייו חברו הטוב של מרשנו. הוא מבקש באמצעותנו לשלוח את תנחומיו הכנים למשפחה על אובדנם הכבד. מרשנו השתתף כל הלילה בתחקירים של התאונה המצערת שארעה בעת פעילות מבצעית. כעת נמצא החייל בגביית עדות. כל שניתן לספר כעת כשהאירוע נמצא עדיין בבדיקה הוא שהחייל פעל על פי הפקודות וההנחיות."

‏הסתיימה חקירתו באזהרה של החייל היורה מהאירוע בטול-כרם: בחקירתו טען שזיהה את פיטוסי ז״ל כדמות עוינת בחושך מוחלט, חש סכנה וירה על מנת לנטרל.

ככל הנראה החייל החל את נוהל מעצר חשוד מירי באוויר מבלי שצעק לעבר המנוח דבר, ולרבות לא קרא בשמו לאורך כל האירוע, למרות שידע שהוא בקרבת מקום.

גנץ: מי שמבקש לבצע פיגוע ירי ולהרוג אזרחים ישראלים על הכוונת שלנו
אמש: מחבל ניסה לדרוס חיילים
ראשוני: חשש לפיגוע ירי בשומרון
גנץ על נתניהו: "נותן דלק לתעמולה של נסראללה"
6 עצורים בהתארגנות טרור של דאע"ש בצפון
סמוך למודיעין עילית: פלסטיני גנב רכב וניסה לסחוט את בעליו
מי לחיים ומי למוות: פיגוע ירי לעבר רכז השטח של תנועת רגבים
ברשות הפלשתינית מזהירים: "אנחנו לא עובדים אצל ישראל"
מועצת בנימין לבג"ץ: "כשלי משרד הבטחון גורמים לסבל לתושבים"
הבוקר: נהרגו שני המחבלים מבצעי הפיגוע בתל אביב