תוכנית המטרו: "62% מהתוצר העסקי של ישראל הוא במטרופולין ת"א"

ועדת מיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי ממשיכה בשעה זו לדון בפרק מימון ופיתוח המטרו מפ' כ"א בהצע"ח תוכנית הכלכלית...

תוכנית המטרו: "62% מהתוצר העסקי של ישראל הוא במטרופולין ת"א" תל אביב

ועדת מיזמי תשתית לאומיים מיוחדים ושירותי דת יהודיים בראשות ח"כ יוליה מלינובסקי ממשיכה בשעה זו לדון בפרק מימון ופיתוח המטרו מפ' כ"א בהצע"ח תוכנית הכלכלית - רכבת תחתית- מטרו.

בפתח הדיון, התייחסה יו"ר הוועדה, ח"כ יוליה מלינובסקי למסגרת הדיון העוסקת במימון הפרויקט: "אנחנו לא ועדה תכנונית, לא מתעסקים לא בתוואי, לא בתחנות ולא בהיבטים הטכניים של המטרו. עדיין מתנהל הליך של התנגדויות ואל לנו להביא להתערבות בעייתית בשיקול הדעת של גורמי מקצוע. יחד עם זאת, ברור שלנו יש אחריות ציבורית ויש לנו רגישות לנושאים שעולים על סדר יום בבחינה ציבורית דוגמת בית החולים לוינשטיין".

יו"ר הוועדה ביקשה לצרף לדיון את מנהל המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין, ד"ר חגי אמיר שאמר כי: "אנחנו בית החולים הגדול והמוביל ביותר בנושא שיקום הקולט חולים מכל חלקי הארץ וכן המטפלים הם גם מאזורים מרוחקים. כאשר ראינו את תכניות תחנות המטרו, למדנו שיש קו שעובר בסמוך לבית החולים, ובמתווה שאינו ברור פונה למקום אחר כך שיש תחנה רק במרחק של ק"מ".

עוד אמרה: "כל המשפחות והמטופלים מגיעים הנה בתחבורה ציבורית. אחרי שכבר עושים את כל המטרו, לא הגיוני שלא יהיה תחנה במסוך לבית החולים. זהו משאב לאומי".

יו"ר הוועדה, ח"כ יוליה מלינובסקי הגיבה: "הדברים נוגעים ללב ואיננו מתייחסים בזלזול חלילה. אין לנו ידע תכנוני ומקצועי וביקשנו מרשויות התכנון לשים לזה. לאחר אישור התקציב, נקיים ישיבה עם רשויות התכנון בכדי ללמוד על תוואי המסלול ואז נדע להתייחס לכל הנושא".

במהלך הדיון עד כה, עלו הערות לגבי השיטות לחלק מימון פרויקט המטרו ע"י חישוב מס ההשבחה שיבוא כתוצאה מהמטרו לפרויקטים והקרקעות. כמו כן, מנכ"ל עיריית ת"א מנחם לייבה דרש במהלך הדיון להכניס בסעיף המעניק את הסמכות לשרי הפנים והאוצר לקבוע את הסכומים שיעבירו הרשויות לאוצר המדינה, גם את המקור התקציבי של העיריות. יו"ר הוועדה אמרה כי כבר שמעה על בקשות מעין אלו אך לא ייכנס בחוק המטרו כל אפשרות לעליית הארנונה.

יו"ר הוועדה, דרשה מנציגי האוצר לתת התייחסות רצינית להערתו של מנכ"ל קהלת מיכאל שראל, בסעיף 27 ב' שכל ההכנסות הנוספות "ימומנו מאוצר המדינה".

לדבריו של שראל, "ההתעקשות להשאיר את זה בניסוח הקיים, יעלה למדינה עלות מאוד גבוהה של עשרות מיליארדי ₪. הסיבה לכך היא כי כל פרויקט קידום המטרו מתבסס על גישה שאגף התקציבים באוצר החליט שזה בכדאיות גבוהה. הייתה דעת מומחים רבים שראו את הדו"ח וסברה כי התרחישים לא נכונים. לפי זה לא נכון שנחליט אם הניתוח נכון או לא וגם לא אגף התקציבים באוצר. צריך שיהיה גורם פרטי שישים כסף ואפילו באחוזים בודדים. ברגע שהוא יסכן את כספו ועלול להפסיד, כך יש ביטחון שזה ודאי כדאי".

המועצה הלאומית לכלכלה במשרד רה"מ הציגה בוועדה מצגת המפרטת את התועלות הכלכליות שיהיו מהמטרו. עפ"י הנתונים שהוכנו במחקר מקיף, המטרו יביא להגדלת הניידות והנגישות של אוכלוסייה שאינה יכולה לרכוש רכב פרטי, הורדת עלויות ההגעה לעבודה והגדלת התעסוקה, יצירת מקומות עבודה חדשים, הגדלת היצע הדיור, כדאיות להתחדשות עירונית וכן קפיצת מדרגה ביכולות ההנדסיות המקומיות. מתוך הנתונים עולה כי אחוז האוכלוסייה הסוציואקונומי עם נגישות למקומות עבודה יכפיל את עצמו.

איתמר מילרד, כלכלן בכיר במועצה שהציג את הדברים אמר כי "מטרופולין גוש דן הוא בין היחידים בעולם ללא מערכת הסעת מטרו והתועלת מהמטרו לשנה אחת היא 33.7 מיליארד ₪, מה שיאפשר ליצור יותר תעסוקה. נוטים לומר כי יש פה השקעה במרכז תל אביב. חשוב לומר: השקעה במטרו איננה בשמנת של מדינת ישראל – 62% מהתוצר העסקי של ישראל הוא במטרופולין ת"א והוא מייצר את הכנסות המיסים של ישראל שמביאות לתעסוקה וכו'".

אילוסטרציה
ועדת הכספים אישרה את המנגנון להחלפת האג''ח המיועדות
מענק חימום: 280 אלף קשישים קיבלו סיוע
ועדת הכספים אישרה את פרק מיסוי הכנסות צבורות
ועדת הכספים אישרה את הגדלת תוספת השלמת ההכנסה לאזרחים ותיקים
יו"ר ועדת הכלכלה: הבאנו בשורה דרמטית למשק
וועדת הכספים אישרה שיוניים לטובות שכירות דירות מגורים
יוקר המחייה: ישראל במקום הראשון בעולם ביוקר הדיור
ועדת הכספים אישרה: הטבות לנשים בגיל פרישה
בתום דיון לילי: תקן הסוכר בדבש יישמר
ח"כ קריב: "לא נחריג את שוק ההון מהתאגידים"