האיום הבא: כך תשתלט הראשות הפלסטינית על יהודה ושומרון

לראשונה דו''ח רשמי של משרד המודיעין חושף את דרך הפעולה המסוכנת של הרשות הפלסטינית להשתלטות על שטחי יהודה ושומרון

האיום הבא: כך תשתלט הראשות הפלסטינית על יהודה ושומרון

היום יוצא דו"ח של משרד המודיעין בדבר השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי יהודה ושומרון. כאשר לראשונה מגובש דוח ממשלתי מציג תמונה של מה שקורה לא רק בשטח C אלא גם בשטח A ו-B. לראשונה גוף ממשלתי ממליץ למדינת ישראל אופרטיבית, למנוע את ההשתלטות הפלסטינית ולפעול אקטיבית לחיזוק הנוכחות הישראלית

יותר מזה - הדוח עומד על הרעיון המוביל של הרשות הפלסטינית להפוך את הישובים הישראליים למובלעות, לחנוק צירי תנועה וצמתים מרכזיים, לקטוע רצפי התיישבות ישראליים וליצור רצפי התיישבות פלסטיניים במטרה כוללת לשלוט בכל שטח יו"ש.

יתרה מכך, הדוח קובע שהרשות פועלת ליצור "רצף טריטוריאלי בין כלל חלקי יו"ש ובינם לבין מזרח ירושלים ובקעת הירדן ויצירת תנאים לחיבור עתידי בין המדינה הפלסטינית לאזורים בעלי רוב ערבי בשטחי מדינת ישראל (גליל תחתון ועליון) ועם ההתיישבות הבדווית בנגב".

הדו"ח נולד בסיור שערך שר המודיעין אלי כהן עם עו"ד אביחי בוארון במרחב עמיחי-שילה. בסיור הוצג לשר את האופן שבו פועלת הרשות הפלסטינית לכיבוש השטח דה-פקטו ונחשפו חומרים, המלמדים על התופעה בכל יו"ש.

כאמור, השר כהן הרים את הכפפה ובחודשים האחרונים אנשי משרד המודיעין בניצוחו של המנכ"ל, תא"ל מרדכי כהנא ישבו על המדוכה וגבשו את הדוח המדובר.

שר המודיעין, אלי כהן התייחס בדו''ח לממצאים המאיימים: ״הרשות הפלסטינית משתלטת באופן מכוון, שיטתי, ובלתי חוקי על שטחי C והשטחים הפתוחים, במטרה ליצור רצף של שטח מיושב בשטחי A ו-B המאפשר חיבור בין כלל חלקי יו"ש, מזרח ירושלים ובקעת הירדן עם הגליל והפזורה הבדואית בנגב. זהו חלק מהניסיון הפלסטיני להקים מדינה על ידי קביעת עובדות בשטח. לא נאפשר זאת".

עוד הוסיף: "הבניה הפלסטינית הבלתי מרוסנת ביו"ש פוגעת בביטחון מדינת ישראל! אנחנו חייבים לעצור אותה. לכן העברתי לקבינט את המלצות משרד המודיעין לטיפול בפצצה המתקתקת הזו באופן מיידי, לפני שיהיה מאוחר מדי".

לסיום אמר: "עלינו לעצור לאלתר את המשך ההשתלטות הבלתי חוקית על הקרקעות, ובמקביל להעמיק את האחיזה הישראלית בשטח, על ידי בנייה ופיתוח״.

השר אלי כהן חושף את האיום הפליסטיני

משרד המודיעין

השתלטות על הקרקעות ביו''ש
בתוך טרקטור: ניסה להבריח אמל''ח בשווי חצי מיליון
שער שכם: בני מיעוטים יידו ירקות ואבנים לעבר חרדי
הח"כ והעוזרת הפרלמנטרית הותקפו ע"י ערבים
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר