"הקלון על מנדלבליט, בושה וחרפה״: זעם על 'עסקת' דרעי

התנועה לאיכות השלטון הגיבה על החתימה על הסדר הטיעון של ח״כ אריה דרעי והזכירה שבכוונתה לעתור לבג״ץ בנושא. ״לא ייתכן שעבריין מורשע פעם אחר פעם ישוב בעתיד ...

"הקלון על מנדלבליט, בושה וחרפה״: זעם על 'עסקת' דרעי יו''ר ש''ס, אריה דרעי

התנועה לאיכות השלטון הגיבה על החתימה על הסדר הטיעון של ח״כ אריה דרעי והזכירה שבכוונתה לעתור לבג״ץ בנושא. ״לא ייתכן שעבריין מורשע פעם אחר פעם ישוב בעתיד לזירה הציבורית, חייבים לדרוש קלון, היועמ"ש לא מחק לדרעי את הקלון – הוא פשוט העביר אותו מדרעי אליו. בושה וחרפה.״

עוד אמרו: ״לא ייתכן שאיש ציבור שביצע עבירות מהסוג הזה, יוכל לחזור בעתיד לתפקידים ציבוריים. העסקה מבישה, הזויה ומביכה. היא בלתי סבירה ובלתי מידתית, נעדרת תשתית מוסרית ותשתית משפטית - נעתור לבג"ץ״.

עוד זעמו: ״לא יעלה על הדעת כי אדם שהורשע בפלילים, בעבירות שיש עימן קלון, שוחד מרמה והפרת אמונים, ישב בכלא 3 שנים, שב לזירה הציבורית מבלי שהביע חרטה - וחמור מכך לתפקיד שר הפנים, התפקיד בו ביצע את העבירות. לא ייתכן שהיועמ"ש יחתום על הסדר טיעון כה מקל, אחרי שהוא עצמו משך את החקירה במשך חמש שנים ומחק את עבירת השוחד. זו ממש לא הדרך להילחם בשחיתות השלטונית״.

פרקליטו של חה"כ אריה דרעי, עורך דין נבות תל-צור, בירך על הסדר הטיעון שנחתם, המביא לסיום חקירה ממושכת ועינוי דין חריף שנגרם לדרעי.

לדבריו: "הסדר הטיעון מגלם עבירות מס של אי דיווח, ללא כוונה פלילית, שהתרחשו במחדל וברשלנות, והמצויות ברף חומרה נמוך. דרעי לא מואשם בעבירה כלשהי של העלמת מיסים. הסדר הטיעון משקף נטילת אחריות ונכונות לשאת במחיר אישי וציבורי כבד על מנת לחסוך הליכי משפט סבוכים וממושכים, חרף העובדה שמדובר היה בשאלות מיסוי שבמקרים רבים אחרים התבררו ונידונו במישור האזרחי בלבד. עריכת הסדר הטיעון עונה באופן מלא על האינטרס הציבורי שבהפקת הלקחים הנדרשים, והגברת אמון הציבור בהליכי המשפט".

אביחי מנדלבליט היועמ''ש לממשלה
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה
בכירים בליכוד לנתניהו: זו ההזדמנות האחרונה
"אין להם בושה!": קרעי על הדרישות להעביר את חוק המטרו
"חוסר אחריות אדיר למדינת ישראל": דבריו של סמוטריץ' בישיבת הסיעה
"אין גבול לצביעות של השמאל": בן גביר בתגובה לדברי גדי סוקניק
"העיקר על המחבלים מאלעד ריחמו": בן גביר על מעצר היהודי מהשומרון
"אנחנו לא נהיה ילדים טובים": גפני על האמירה של מיקי זוהר
בנט דורש אחדות: ממשלת ביבי-בן גביר-סמוטריץ׳ לא טובה לישראל