קשה לעיכול: לאחר ההתייקרויות באוכל רחוב - כמה תעלה לכם מנה?

לא רק דירות ומוצרי חשמל: הזינוק במחירים לא פוסח גם על אוכל הרחוב האהוב על כולנו • דמיינתם פעם שתשלמו יותר מ־80 שקל על מגש פיצה או כמעט 50 שקל על שווארמה

קשה לעיכול: לאחר ההתייקרויות באוכל רחוב - כמה תעלה לכם מנה? מנת פלאפל

שווארמה ופיצה הן כנראה המנות שנחשבות למנות הדגל עבור הציבור הרחב, אבל אולי לא יפתיע אתכם לשמוע שמחירן, שאמורות להיות אוכל רחוב - שוברות שיאים בשנה האחרונה. כך פורסם ב'ישראל היום'.

הספורט הלאומי של הישראלים ברשתות החברתיות הוא לבכות כמובן כמה הכל יקר כאן. הם בדיוק חזרו מפסטיבל מוזיקה בברצלונה, מטיול משפחה בבודפשט או מסוף שבוע רומנטי בפראג. והיה להם זול.

הם אכלו ושתו, וזה עלה להם חצי מחיר ממה שהיה עולה להם בישראל. זה שהם אכלו במדינות עם כלכלה גרועה, זה שהם היו התיירים שהגיעו בהמוניהם כשהעולם עוד מלקק את פצעי הקורונה, זה שהעולם עובר משבר כלכלי מתגלגל והם גלגלו את הרולטה בקזינו עם הבופה החופשי, זה לא קשור כמובן. הכי קל זה דמגוגיה.

מחד גיסא, מחירו של אוכל הרחוב בישראל הוא מהגבוהים בעולם, על כך אין ויכוח. למעשה, אי אפשר לקרוא לארוחת צהריים ב־60 שקלים אוכל רחוב, זו ארוחה רגילה. בורקס, פיצה, המבורגר - הכל יקר בצורה מחרידה, ומשפחה יכולה לסיים ערב בבורגרייה ביותר מ־300 שקלים. אכן גבוה למדי.

מאידך גיסא, איזו ברירה יש לבעלי העסקים הקטנים? מחירי המוצרים - בסיסיים ככל שיהיו - עולים במהירות, החשמל מתייקר, המים מתומחרים במדינה הזאת כאילו מדובר בשמפניה, ועוד לא דיברנו על המחסור בכוח אדם. ובסוף על מי זה נופל, אתם חושבים? עלינו, כמובן.

שנים אומרים לנו שלבשל בבית זה זול יותר ובריא יותר, ועדיין המסעדות מפוצצות: החל במסעדות הטובות בישראל, שארוחה בהן תעלה 350 שקלים לסועד, דרך סושיות ושיפודיות הביניים, וכלה בפלאפל שלא עומד בעומס ומשגר 200 פיתות ביום. ניסיתם להזמין מקומות למסעדה בעת האחרונה? שיהיה לכם בהצלחה עם זה. המקצוע המבוקש בישראל אחרי רופא הוא שליח בוולט.

הישראלים מתים על אוכל רחוב, והם התאהבו בו מחדש בקורונה. כי כשהמסעדות היו סגורות, אף אחד לא התגעגע לסשימי טונה אדומה, אלא בעיקר למנת שווארמה עם הרבה טחינה וחריף. אוכל רחוב הוא האוכל היחיד שיש לנו אליו תשוקה וגעגוע. התגעגעתם פעם למסעדת כוכב המישלן היחידה שבה אכלתם?

בשורה התחתונה, ישראל היקרה לא מאפשרת אופציות זולות יותר מאוכל הרחוב, ולא משנה אם מדובר בזה הקלאסי או בזה המודרני המבוסס על מאכלים אמריקניים. תנו לנו סביח בבוקר, המבורגר בצהריים או איזה בורקס מים, ואנחנו עפים לשמיים.

בסוף, במדינה הזאת מתעניינים בעיקר באוכל, אוכל ועוד פעם אוכל. אז הבו לנו לחם ושעשועים, ותביאו עם זה איזו צלוחית קטנה של חמוצים שניקח לשולחן, מה התחלתם להתקמצן עלינו?

הישג תקדימי לנהגי אגד: שכר הבסיס בחברה יעלה מיידית ל-50 שקל לשעה
מעל 1,000 ש''ח: מענק לימודים לקראת שנת הלימודים
סוחרים בעזה חוששים: "אם המצב ימשיך, נגיע לפשיטת רגל"
זינוק עצום בחודש האחרון במספר המשפחות שפנו להדרכה בהתנהלות כלכלית
נתניהו: "רק בשנה האחרונה המחירים עלו פי 9"
יו"ר ההסתדרות: "חברת ליימן שליסל הוכנסה לרשימת חרם הצרכנים"
לפיד: "הדלק יורד היום בחצות"
יו"ר ההסתדרות קורא לחרם צרכנים על חברות הענק
מחר: הריבית על הדולר צפויה לזנק
לפיד: מחיר הדלק ירד בעוד שבוע