לקראת הבחירות: איפה היו חברי הכנסת החרדיים?

בעקבות הבחירות ההולכות ומתקרבות, הבאנו בתמצית התנהלות באיוע אחד שיכול להעיד בצורה טובה על יחס "נבחרי" הציבור למען הציבור

לקראת הבחירות: איפה היו חברי הכנסת החרדיים?

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, במהלך החודשים האחרונים הצטברו עדוית רבות יחס של מנהיגי הציבור לבוחרים. דוגמא קטנה לכך הייתה מריחה ארוכה שקיבלו חסידי ברסלב לאשליית מתווה לטיסה לאומן, אשר מרט להם את העצבים והשאיר יהודים רבים בגבולות אוקראינה.

וזאת, חרף הבטחת נתניהו להביא מתווה טיסות לאומן ואיטמות רבה ומצד המפלגות החרדיות אשר לא סייעו כלל בידי העולים לרגל הרבים.

בעקבות זאת, לפני ראש השנה מאות חסידי ברסלב שהגיעו לגבול בלארוס, על מנת להגיע לאוקראינה נתקלו במחסום. הקהילה היהודית המאוחדת אומרת שהחסידים פשוט הוטעו, כאשר נאמר להם שיוכלו להכנס דרך הגבולות.

"רק לא ש''ס"! חסידי ברסלב בין הגבולות זועמים

אריה דרעי: דמעות הבצל

בעקבות הזעם המצטבר מחו החסידים על הפקרתם על ידי שר הפנים, כנראה שמתנועתו התייאשו...

בתוך כך, בעיתוי זה הגיע שגריר ישראל באוקראינה ג'ואל ליון לפגישה עם סגן שר החוץ האוקראיני דמיטרי סניק. שר החוץ האוקראיני הודיע ​​על הצעדים שעושים השלטונות המוסמכים באוקראינה בכדי להבטיח שעלייתם לרגל של חסידי ברסלב לאומן בראש השנה היא לפי הכללים. כמו כן, טען כי אלה "גופים יעשו כל מאמץ להבטיח כי המצב האפידמיולוגי בעיר זו לא יחמיר".

כלומר, דבר לא נעשה בכדי לקדם את המצב או לעזור לחסדים. ח”כ הרב יעקב ליצמן התייחס למצב החסידים: “מה שקורה כעת בגבול בלארוס-אוקראינה חייב להדאיג אותנו ועלינו לחתור לפתרון. אסור להתעלם מהמראות הקשים בהן המוני חסידי ברסלב, מבוגרים, צעירים וילדים, מושלכים בגבולות ובצידי דרכים בדרך לאומן ללא תקווה ובאין מתווה מסודר. שוחחתי כעת עם שר החוץ גבי אשכנזי, הדגשתי שיש למצוא מענה מיידי לבעיה הכאובה כי אנו על סף משבר הומניטרי קשה”.

עם זאת, בסופו של דבר חוץ מדיבורים דבר לא נעשה, וחסידי ברסלב נתקעו בראש השנה מחוץ לגבולות אוקראינה.

לא פשוט על הגבול בלי עזרה

טור דעה: לאן לברוח מהסכנה?
מחיר למתמגן - תוכנית חירום לאומית
הזוועה שלא תישכח. התקווה שלא תיגדע / מיכאל זורגר
הרהורים בעקבות אסון מירון
הרהורים על אסון מירון: הסוד הגדול
הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית והאחים המוסלמים - היינו הך?
מנסור עבאס - בשורה אמיתית או אחיזת עיניים?
צה"ל: אותות הוקרה בשווי 10 מיליון שקלים
עתירה לבג"ץ: "נתניהו עושה הכל להימלט מאימת הדין"
יום העצמאות: ממה אנו עצמאים?