הושלמו ההכנות במוסקבה לחגיגה המרכזית לכבוד חג הגאולה

בסימן 'להודות ולהלל' תיערך סעודות הודיה רבתי על הנסים בתקופת הקורונה • המשא המרכזי מפי רבה הראשי של רוסיה • בהשתתפות מקהלת 'מלכות' ותזמורת מורחבת

הושלמו ההכנות במוסקבה לחגיגה המרכזית לכבוד חג הגאולה

לקראת חג הגאולה י"ט כסלו, בו יצא לחרות בעל התניא והשו"ע זצ''ל, נערכת מוסקבה היהודית לקראת החגיגה הגדולה והמרכזית, שתיערך בע"ה ליד שולחנות ערוכים וברוב עם, בערבו של יום שלישי י"ט כסלו, בראשות רבה הראשי של רוסיה רבי בערל לאזאר, שישא את המשא המרכזי, ובהשתתפותם של המוני יהודי בירת רוסיה, אשר חשים קרובים בגוף ובנפש למקום הנס ובעל הנס.

השנה, יתקיים האירוע בסימן "להודות ולהלל' לה' יתברך, על רוב חסדיו ונפלאותיו עם רבבות אלפי יהודי רוסיה בכלל ומוסקבה בפרט, במהלך כשנתיים ימים לאירועי הקורונה, וכמה בעלי נס שראו נסים ונפלאות על בשרם ממש, יספרו ברבים ויודו לה' על רוב טובו שהצילם ממוות לחיים כפשוטו.

בנוסף, מנהל הקהילה היהודית במוסקבה ר' מרדכי ויסברג, יביע את הערכת הציבור לרופאים בכירים מאוד מידידי הקהילה, שעמדו כעזר ואחיסמך בכל תקופת הקורונה, ולא חסו על זמנם וכספם כדי להציל את בני הקהילה שנזקקו לסיוע רפואי. וכן לכל ארגוני העזרה הקהילתית ובהם מרכז החסד היהודי שערי צדק, המרכז הרפואי מרכז רמב"ם, ארגון ביקור חולים, ארגון הצלה, חברה קדישא המרכזית, ועוד.

החגיגה המרכזית, מאורגנת מדי שנה על-ידי גבאי בית הכנסת המרכזי "מארינה רושצ'ה" שבמרכז מוסקבה, ותיערך השנה באולם 'טריומף' המפואר, בו מתקיימים בכל ימות השנה אירועים יהודיים, תחת ההשגחה המהודרת של ועד הכשרות דרוסיה.

החלק האומנותי הופקד השנה בידי מקהלת 'מלכות' בראשות המנצח ר' פנחס ביכלר, יחד עם הבעל-מנגן ר' עקיבא גרומן ותזמורת מורחבת, המגיעים יחד מארה"ק למוסקבה, כדי לשמוח ולשמח ביום שמחתו של בעל הגאולה, אשר הבטיח כי 'מי שישמח בשמחתי, אוציאו מאפילה לאורה'.

במקביל, החל מיום שני ייערכו בכל הקהילות הגדולות בכל רוסיה ובכל סניפי בתי חב"ד במוסקבה, התוועדויות גדולות בהשתתפות בני הקהילות ואישים מכובדים, כדי להרים את קרן החסידות ברוסיה, והחזרת עטרת יהדות רוסיה לתפארתה.

אולם 'טריומף' המפואר והגדול במוסקבה
האברכים חגגו ב"אווניו" עשור ל"ארחות יושר" • גלריה
הרב מיכאל לסרי - מסר לפרשת ויגש
הגרי"ח אוהב ציון: הגר"ח שמולביץ והמשך הלכות מוקצה
למה ברכת ברך עלינו כל כך חשוב • הלכה יומית
איזה יום מיוחד היה בראש חודש טבת? • דף היומי
להיות שמח כל החיים ללא הפסקה? תאמינו שזה אפשרי! • צפו
הרב מיכאל לסרי - שידור חי
הוא רשע בעיניך? עצור! פספסת משהו! • צפו
האם מותר לתלות את בטחוני ברופא • הלכה יומית
הדף היומי מסכת תענית דף כה