כהנא בביה''כ המוצת: "יכול להגיד שהמשטרה נערכת בצורה מאוד רצינית"

השר לשירותי דת מתן כהנא ביקר היום (ד') בבית הכנסת "איילת השחר" בעיר רמלה שנשרף בתחילת השבוע ע"י פורעים ערבים. השר נפגש עם מתפללי בית הכנסת שהביעו דאגה מ...

כהנא בביה''כ המוצת: "יכול להגיד שהמשטרה נערכת בצורה מאוד רצינית"

השר לשירותי דת מתן כהנא ביקר היום (ד') בבית הכנסת "איילת השחר" בעיר רמלה שנשרף בתחילת השבוע ע"י פורעים ערבים. השר נפגש עם מתפללי בית הכנסת שהביעו דאגה מהמצב הנוכחי ואף הביעו חשש להתדרדרות המצב לקראת הרמאדן המתקרב. חברי הקהילה ביקשו מהשר שיפעל בממשלה על מנת לטפל בתופעה הזו.

השר הביע הזדהות עם מתפללי בית הכנסת "ראשית, זה ששורפים בתי כנסת באמצע מדינת ישראל זה דבר מזעזע, בלתי נתפס ופשוט לא מקובל. באופן כללי, הפרעות האלה שמתחוללות בתוך הערים המעורבות זה מצב רע מאוד. הממשלה לקחה על עצמה לטפל בנושא. היה לי חשוב לבוא לפה ולהיות אתכם באירוע הנורא הזה ששורפים בית כנסת בעיר ואם בישראל".

השר אמר כי יבדוק יחד עם מנכ"ל המשרד לשירותי דת כיצד המשרד יוכל לסייע בשיקום בית הכנסת. בנוסף הוסיף השר "הדאגה שהבעתם ביחס לרמאדן, היא דאגה מוכרת ואנחנו מודעים לרגישות של תקופה זו. אני מאמין שהשנה זה יראה אחרת, אני יכול להגיד שהמשטרה נערכת בצורה מאוד רצינית".

לסיום ביקשו חברי הקהילה לברך את השר שהיה הנציג הראשון מהממשלה שהגיע למקום ואף שומר עמם על קשר. השר ברך גם הוא את המתפללים: "אני רוצה לחזק אתכם. לצערנו, חלוציות זה בלב מדינת ישראל. אם פעם זה היה עם מחרשה בחניתה היום זה לגור ברמלה".

כהנא בבית הכנסת המוצת כהנא בבית הכנסת המוצת
"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן