'מס גזילה': התנגדות עזה למס נוסף על תושבי בני ברק • צפו

חבר מועצת העיר: "כשתתלוננו ובצדק על גזירות הממשלה הקשות, תביטו במראה, אתם לא טובים מהם. הם לפחות לא עושים את זה בשם התורה או בשם הרבנים"

'מס גזילה': התנגדות עזה למס נוסף על תושבי בני ברק • צפו

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בבני ברק מתנגד להטלת מס שמירה על תושבי בני ברק, ואומר כי זה מס גניבה ולא מס שמירה.

בישיבת מועצת העיר אמר וידר: "אני רוצה לדבר על הגזירות הקשות שאתם מבקשים להטיל ללא בושה על תושבי בני ברק גם בישיבה הזאת. התבקשנו, חברי מועצת העיר, לאשר הטלת מס דרקוני ומיותר על תושבי העיר, העונה לשם 'אגרת שמירה' לחמש השנים הקרובות".

וידר טען: "בואו נקרא לזה בשמה האמיתי: זוהי לא אגרת שמירה - זוהי אגרת גזילה! זהו מס שברוב הרשויות בישראל לא נגבה מהתושבים, ובתקופת המשבר הכלכלי שהביאה הקורונה - הצטרפו רשויות נוספות וביטלו את המס המיותר, כולל הרשויות השכנות שלנו".

"אבל דווקא בבני ברק - בעיר עם העירייה העשירה שגובה תשלומי הארנונה מהגבוהים ביותר במדינת ישראל, ועם רמת שירות לתושב מהנמוכים ביותר במדינת ישראל - אתם לא מתביישים להטיל את המס הזה לשנים הקרובות?!", זעם.

"אין לכם טיפת בושה?! כמה מנותקים אתם יכולים להיות? המס הזה לא נועד לשמירה, וזה לא רק בגלל שעיריית בני ברק "מעניקה" שמירה כפי שהיא "מעניקה" שירותי תברואה וניקיון, אלא בעיקר בגלל שהוא נועד לדבר אחר לחלוטין - המס נועד לכסות את חגיגות הג'ובים והבזבוזים הרקובה והמושחתת של עסקני עיריית בני ברק", טען וידר.

עוד אמר: "והנה באותה ישיבה בה אתם מבקשים לשלוח שוב יד לכיסי התושבים, אתם מבקשים לאשר מינוי של עוד "עובדי קבלן עלומים", לא מספיקים קרוב ל-8000 עובדים שיש בעירייה, שזה כעובד על כל בניין בעיר, וכמעט פי שלוש מכמות עובדי עיריית רמת גן השכנה. לא מספיקים שבנוסף על זה יש כבר היום אלפי עובדי קבלן, מוסיפים עוד?!".

לסיום אמר: "ומי מממן את זה? כמובן - תושבי בני ברק כמובן. כשתתלוננו ובצדק על גזירות הממשלה הקשות, תביטו במראה, אתם לא טובים מהם. הם לפחות לא עושים את זה בשם התורה או בשם הרבנים".

יעקב וידר מתנגד להטלת מס שמירה על תושבי בני ברק, ומכנה את זה 'מס גזילה'

באמצע הכביש: המשטרה עצרה חרדים והאשימה אותם
מכת הזיופים: נתפסו נערים שביצעו קניות בשטרות מזויפים בב''ב
עצורים בהתפרעויות במזרח ירושלים: "נפעל ביד קשה"
אלו השינויים בתנועה בעקבות הילולת רשב''י
פעם שלישית בשלושה ימים: גבר במצב קשה בעקבות הכשת נחש
יהודי נפצע קל לאחר שהותקף בעיסאוויה על ידי פלשתינים
שוב: נציב הכבאות אוסר להדליק מדורות בל''ג בעומר
הובא למנוחות לוחם הימ''מ נועם ז''ל
בג״ץ קבע: פרויקט הרכבל ייצא לדרך
החל ממחר: תרגילי התרעות ברחבי הארץ