מנכ"ל NSO: "יש יד מכוונת לקמפיין נגדנו"

בעקבות הפרסומים כי תוכנת "פגסוס" של החברה שימשה לפריצת מכשירים סלולריים של מנהיגים ועיתונאים, שלו חוליו דוחה את הטענות ומתחייב לשתף פעולה עם כל חקירה בפרשה

מנכ"ל NSO: "יש יד מכוונת לקמפיין נגדנו" אילוסטרציה

"נשמח מאוד אם תהיה חקירה של הפרשה, כדי שנוכל לנקות את השם שלנו", כך אומר שלו חוליו, מנכ"ל חברת NSO, בעקבות הפרסומים בשורת עיתונים ברחבי העולם שקשרו את תוכנת "פגסוס" של החברה לפריצה סיטונית שביצעו ממשלות שונות לטלפונים הסלולריים של פוליטיקאים, עיתונאים ופעילי זכויות אדם.

בראיון ל'ישראל היום', אומר מנכ''ל NSO, שלו חוליו: "אין ולא היה לנו שום קשר לרשימה שפורסמה, ואם יתברר שהיה איזה לקוח שעשה שימוש לרעה במערכת שלנו למעקב אחר עיתונאים או פעילי זכויות אדם – הוא ינותק מייד. הוכחנו את זה בעבר, כולל עם הלקוחות הכי גדולים שהיו לנו, שהפסקנו לעבוד איתם".

חוליו סבור כי מדובר בקמפיין מאורגן. "זה נראה כאילו מישהו החליט ללכת לנו על הראש. הסיפור הזה הוא לא סתם. יש עליהום על הסייבר הישראלי באופן כללי. הרי יש כל כך הרבה חברות סייבר מודיעין בעולם, אבל כולם מתמקדים רק בישראלים. לעשות כזה קונסורציום של עיתונאים מכל העולם ולהכניס פנימה את 'אמנסטי' – זה נראה כאילו יש פה יד מכוונת".

לשאלה מי עומד מאחורי המהלך אמר חוליו: "אני מאמין שיש שם או את קטאר, או BDS, או גם וגם. בסוף זה תמיד אותם הגופים. אני לא רוצה להישמע עכשיו ציני, אבל יש מי שלא רוצה שייבאו לפה גלידות או שייצאו מפה טכנולוגיות. בעיניי זה לא מקרי שבאותו שבוע מנסים למנוע מחברת 'סלברייט' להנפיק בבורסה, מפרסמים תחקיר על חברת 'קנדירו' ואז על חברת 'קוודרים', ועכשיו אנחנו. זה פשוט לא עושה שכל שזאת רק מקריות שהכל קורה ביחד".

אם לא נעשה שימוש לרעה במערכת כמו שאתה טוען, למה אתה לא פותח הכל ומראה לכולם שהכל בסדר? "כי יש ענייני סודיות, ועניינים של ביטחון לאומי ושל הסכמים מסחריים של המדינות שאנחנו עובדים איתן, ואני לא יכול לצאת ולהגיד 'את זה עשינו ואת זה לא עשינו'. אבל שיבוא גורם מדינתי – כל גורם, בכל מדינה – ואני מוכן לפתוח בפניו הכל, שייכנס, שיחפור מלמעלה למטה. תפאדל, שיבואו".

חוליו מתחייב בראיון לשתף פעולה עם כל חקירה או בדיקה, של כל גורם. הוא אומר כי גם החברה עצמה בודקת כל מידע שהגיע אליה, ועד כה שללה את כל הטענות שנשמעו בימים האחרונים בהקשר של פריצה לטלפונים של נשיא צרפת, ראש ממשלת בלגיה, מלך מרוקו ועיתונאים צרפתים. "אנחנו בוחרים בקפידה את הלקוחות, ואנחנו עושים איתם הסכמים מאוד חזקים, שמאפשרים לנו – במידה ויימצא כי נעשה שימוש לרעה – לנתק להם את המערכת. היו חמישה לקוחות שניתקנו להם את המערכת בשנים האחרונות".

חוליו מגדיר את פגסוס "תוכנה שמצילה חיים", וטוען כי בעולם שבו שיחות מוצפנות מקצה לקצה אין כיום אלטרנטיבה אחרת למאבק בפשיעה חמורה ובטרור. הוא דוחה את הטענות כי המניע היחיד של החברה הוא כספי, ואומר כי NSO סירבה למכור ל-90 מדינות ברחבי העולם מחשש שיעשו שימוש פסול ב"פגסוס".

"לטפל באיש הגזען והאנטישמי הזה ולהושיבו בכלא"
הנגב הפרוע: כך נראה מצב הפשיעה בארבע השנים וחצי האחרונות באזור
בעקבות חשד לחדירה: פצצות תאורה גרמו לשריפה
בישראל יעלה מס הפחמן, לעזה: הנחה במע''מ
פאדיחה: נגנבה ניידת למשטרה
בני ברק: צלבי קרס רוססו על בית כנסת
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית"
החלטה מקוממת: המחבל שדקר חרדי ירצה 9 שנים פחות בכלא
58 מיליארד: סוכם תקציב הביטחון