כאסח בין ימינה ולציונות הדתית

ח''כ ניר אורבך מימינה תוקף את הציונות הדתית ומקבל מתקפה בתגובה • "חשבתי שתתנצל בפני נפגעי הטרור, שאת התומכים של רוצחי בני משפחתם, הפכת לחבריך ולשותפיך"

כאסח בין ימינה ולציונות הדתית ח''כ אורבך ורוטמן

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך במוסף לחג של 'מעריב' תקף את חברי הצינות הדתית כאשר נשאל מי צריך לבקש ממנו מחילה.

"שאלו אותי, מעיתון 'מעריב', מי צריך לבקש ממני סליחה ובפני מי אני צריך להתנצל", פתח ח''כ אורבך ובצל יום כיפורבחר לתקוף: "ערב יום הכיפורים בצלאל סמוטריץ צריך לבקש מהם ומאיתנו סליחה ומחילה".

ח''כ אורבך רמז כי לא צריך להתנצל: "בפני מי אני צריך להתנצל: היום, אחרי 4 מערכות בחירות לא פשוטות, וקבלת החלטות קשות ומורכבות, אני רוצה להתנצל בפני בני ובנות תנועת הציונות הדתית, מצביעי ימינה. לא מי ש"גנבנו לו את הקול" אבל בכלל לא הצביע לימינה".

עוד זעם על מצביעי הבית היהודי אשר הצביעו ב' בקלפי: "מצביעים שלנו, ששמו את האות ב' בקלפי ומבחינתם המהלך שהחליטה ימינה לעשות, בסופו של דבר, נוגד את השקפת עולמם. אני מתנצל בפניכם בלב אוהב".

למרות החוקים הדורסניים כחוק הכשרות טען יו''ר סיעת ימינה כי חושב על טובת התורה: "חשוב לי להגיד לכם, בוחרינו, חברי ואני, עמדנו בצומת דרכים מורכבת ולנגד עינינו עמדה אך ורק טובת עם ישראל, תורת ישראל ומדינת ישראל".

ח''כ אורבך התנצל ולא התנצל: "אני חושב שיכולנו להסביר את ההחלטות וההתלבטויות שלנו בצורה טובה יותר ולהראות את מערך השיקולים שעמד לנגד עינינו בזמן קבלת ההחלטה, אבל צריך לזכור שבזמן משא ומתן יש דברים שלא ניתן לחשוף. אז אני עומד כאן מולכם, שלם עם ההחלטה שלי, אבל מתנצל בפניכם מכל הלב".

חה"כ שמחה רוטמן בתגובה לניר אורבך תקף את ההתנצלות אשר התמקדה בתקיפת השני: "האמת שלא חשבתי שזה כל כך נכון להגיד עבור אדם אחר על מה הוא צריך להתנצל. אבל מאחר ובמפגן מרהיב של חוסר מודעות עצמית, העזת להכות על חזם של אחרים במקום להקדיש את ימי התשובה לחשיבה כיצד התדרדרת להפניית עורף לכל ערך אפשרי עליו גדלת, החלטתי לעזור לך קצת".

ח''כ רוטמן זועם בוועדה המסדרת

עוד אמר: "חשבתי שתתנצל בפני ראשי המפד"ל/הבית היהודי לדורותיה. על שלקחת מפלגה עם היסטוריה מפוארת שדאגה לזהותה היהודית של המדינה והקימה מוסדות מפוארים, והשארת אותה עם חובות של עשרות מיליונים, עם ניהול כושל ותמיכה ציבורית אפסית. ולאחר שהפסדת בהתמודדות לעמוד בראשה, ברחת והשארת, שוב, לאנשים אחרים להתמודד עם הכאוס שהשארת מאחוריך".

עוד אמר: "חשבתי שתתנצל על כך שאת החקיקה הדתית ואת מעמד הרבנות הראשית, שזרח ורהפטיג, יוסף בורג, זבולון המר וכל ראשי המפלגה הדתית לאומית הובילו וחיזקו, אתה וחבריך מחריבים ומשמיצים".

ח''כ רוטמן תקף את המפלגות החרדיות: "למרות ההשמצות והשקרים, אלו לא היו המפלגות החרדיות שיזמו וקידמו את החקיקה הדתית בישראל. זו הייתה המפלגה הדתית הלאומית שבזכותה יש גיור ממלכתי, וכשרות ממלכתית, ושבת ממלכתית ושמיטה ממלכתית במדינת ישראל, ויהיו אלו פליטי המפלגה הזו, כמוך, שיהיו חתומים על הרס הסטטוס קוו ועל אובדן דמותה היהודית של המדינה".

ח''כ רוטמן הטיח דברים קשים באורבך: "חשבתי שתתנצל בפני האנשים שרקדו איתך בשמחה כאשר שיקרת להם שממשלת השיסוי ירדה מהפרק. חשבתי שתתנצל בפני נפגעי הטרור, שאת התומכים של רוצחי בני משפחתם, הפכת לחבריך ולשותפיך".

לסיום הפנה אצבע מאשימה לארבך: "חשבתי שתתנצל בפני תושבי זכרון יעקב, על התמונה העליזה באינסטגרם כאשר זו שחולמת על השמדתם קיבלה כיסא בוועדת החוץ והביטחון. חשבתי שתבקש סליחה, אבל לפני בקשת הסליחה, כדאי שתתוודה על החטא המרכזי. החטא שחטאת בעזות מצח".

"הממשלה לא יכולה להסתתר מאחורי ביידן"
מקלב: "שרי הליכוד לשעבר אינם מכירים את עבודת הכנסת"
בן גביר על סער: "פגיעה באינטלגנציה"
ממלכת ירדן מציגה: כך נמנע מכירת קרקעות ליהודים
בנט: "אל תתרשמו מהצעקות בכנסת"
ראש העיר החרדי שיבח את ממשלת השמאל ועורר סערה
דרעי: "כנסת ישראל חייבת לקבע את המאבק בעוני בראש סדר העדיפויות"
הלם: איימן עודה תקף את בן גביר
"חוק החשמל של רע"מ מסוכן לשלטון החוק"
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"