הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל

לאחר משא ומתן ארוך במהלכו חלק מנציגות דמוקרטיות של בית הנבחרים של ארצות הברית אשר מנעו את העברת התקציב לישראל למימון כיפת הברזל בסך מיליארד דולר להצטייד...

הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל כיפת ברזל

לאחר משא ומתן ארוך במהלכו חלק מנציגות דמוקרטיות של בית הנבחרים של ארצות הברית אשר מנעו את העברת התקציב לישראל למימון כיפת הברזל בסך מיליארד דולר להצטיידות במיירטים וסוללות של כיפת הברזל.

ראש הממשלה, נפתלי בנט הגבי: "תודה לחברי בית הנבחרים של ארה"ב, דמוקרטים ורפובליקנים כאחד, על התמיכה הסוחפת בישראל והמחויבות לבטחונה. מי שמנסים לאתגר את התמיכה הזאת, קיבלו היום תשובה ניצחת. העם בישראל מודה לעם האמריקני ולנציגיו על הידידות האיתנה".

הביטחון, בני גנץ הגיב: "בשם מערכת הביטחון, אני מבקש להודות לממשל האמריקאי ולחברי הקונגרס, על האישור לסיוע ההצטיידות של ישראל במיירטי כיפת ברזל, כפי שסיכמתי בביקורי בארצות הברית לאחר מבצע שומר החומות. התמיכה הדו מפלגתית הרחבה בסיוע לישראל בארה"ב, מוכיחה שוב את עומק הברית האסטרטגית והערכית בין המדינות. הסיוע הוא חיוני להגנה על אזרחי ישראל מול ארגוני טרור שיורים על אזרחים ללא הבחנה, וגם מול איומים אזוריים נוספים. אישור ההחלטה הערב והמשך קידומה בסנאט יחזקו את ביטחון ישראל ויציבות האזור."

שר החוץ יאיר לפיד לאחר אישור הסיוע בבית הנבחרים: ״בית הנבחרים האמריקאי אישר את ההחלטה להעביר מיליארד דולר לכיפת ברזל. עוד הוכחה שבעבודה מדינית מדויקת אפשר להביא תוצאות, אפילו מהר. אני רוצה לנצל את ההזדמנות להודות למנהיגים משתי המפלגות על תמיכתם בביטחון ישראל. לישראל אין חברה טובה יותר מארה"ב״.

השר נחמן שי: "‏בית הנבחרים האמריקאי אישר ברוב גדול ובהסכמה רחבה, רפובליקאים ודמוקרטים כאחד, את הסיוע המיוחד לישראל. כך צריך. תודה".

שרת הפנים, איילת שקד: "‏תודה לנשיא ביידן ולבית הנבחרים כולו על התמיכה בישראל והסיוע בהצטיידות מיירטי כיפת ברזל. האגף הפרוגרסיבי קיצוני במפלגה הדמוקרטית ניסה לפרום את הקונצנזוס סביב ישראל על בסיס שקרים ואנטישמיות טהורה. זו נורת אזהרה עבור ישראל ועבור הקהילה היהודית. הברית האיתנה בין 🇮🇱ו 🇺🇸ניצחה גם אותם".

גנץ הכריז על שישה ארגונים של החזית העממית ביו''ש כארגוני טרור
בן גביר: "לא מנהלים משא ומתן עם הטרור, צריך להשמיד אותו"
"מדינת ישראל צריכה 'כיפת ברזל' סייברית"
400 שוטרים - עשרות עצורים: החלה הפשיטה על הנגב
לאחר שריפת מתבן: מרדף מלווה ירי
מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים