ירושלים: המשטרה עזבה, המתפרעים נשארו

אחרי שעות של התפרעויות: משטרת ירושלים עזבה את שכונת שמעון הצדיק, למרות שמאות מתפרעים ערבים נשארו בשטח • בן גביר: "אשאר גם בלי המשטרה"

ירושלים: המשטרה עזבה, המתפרעים נשארו

שכונת שמעון הצדיק: השוטרים עוזבים, המתפרעים נשארים

פיצוץ נשמע בשעה 2:00 לפנות בוקר בשכונת שמעון הצדיק מזיקוק שנורה לעבר לשכתו של יו"ר עוצמה יהודית וחבר ועדת חוץ ובטחון ח"כ איתמר בן גביר (מסיעת הציונות הדתית), בהמשך מטר של אבנים הושלכו למקום.


כוחות המשטרה שנכחו גם הם במקום, לא עצרו את מיידי האבנים שסיכנו את חייו של ח"כ בן גביר שבנס לא נפגע.


אחרי שעות ארוכות בהם התפרעו מאות בני מיעוטים בשכונת שמעון הצדיק, פצעו שוטרים, והרסו את לשכתו של חבר הכנסת בן גביר שהוצבה במקום, בנוסף שרפו רכב של יהודי תושב השכונה. אולם קציני המשטרה בשטח החליטו לפנות את מאות השוטרים, כאשר אל מול המתפרעים ניצבים חמישה קציני משטרה בלבד.


"אנחנו מאבדים את המשילות בירושלים ולא ייתכן מצב בו פורעים ערבים עומדים ליד שוטרים ומיידים אבנים והשוטרים לא מבצעים מעצרים". מסר ח"כ בן גביר והוסיף: "כל עוד המשטרה לא תדאג לבטחונם של תושבי שכונת שמעון הצדיק, אמשיך לשהות כאן יחד עם התושבים".


בן גביר זעם: "לא מפתיע אותי שאחרי שמשטרת ישראל מפקירה תושבים, מאפשרת לערבים לשרוף רכב של תושב יהודי, לתקוף יהודים מול עיניה, השלב הבא הוא להפקיר חבר כנסת. מסתבר שמבחינת המשטרה, כניעה לטרור היא הדרך העדיפה בעיניה".


בן גביר הוסיף: "גם בלי המשטרה אשאר במקום, לא נפקיר ילדים ותושבים וכל עוד המשטרה לא תדאג לבטחונם של תושבי שמעון הצדיק אנחנו נהיה כאן".

פרעות בשכונת שמעון הצדיקחלונות רכבם מנופצות במהלך הפרעות
חברון: ניסיון פיגוע במערת המכפלה
מעצר אלים: צעיר חרדי נפצע, למרות התיעוד השופט האריך את מעצרו
ראשוני: ניסיון דריסה ליד חיזמא
רעידת אדמה הורגשה בדרום • הנחיות פיקוד העורף
לראשונה בממשל בנט: צה"ל תוקף כעת מטרות של ארגון חמאס ברצועת עזה
מפקד חדש לשייטת 13: אלוף-משנה א׳
בנט נועד עם ארגמן: כהונתו תוארך עד לחודש אוקטובר
שריפות פרצו בעוטף עזה בעקבות בלוני תבערה ששיגרו המחבלים מהרצועה
צפו: המשטרה פשטה על תחנות הדלק
שגרירת ארה"ב באו"ם לשעבר באשקלון: "לישראלים יש זכות להיות בטוחים"