מאות מפגינים כעת בתל אביב נגד חוקי הקורונה, צריך ללמוד מארדואן

כ-500 מפגינים חוסמים כעת ציר מרכזי בתל אביב - רחוב אבן גבירול, מחאה נגד "חוק הקורונה" שבתהליך חקיקה בכנסת

מאות מפגינים כעת בתל אביב נגד חוקי הקורונה, צריך ללמוד מארדואן אילוסטרציה

"חוק הקורונה", יאפשר לממשלה הטלת מגבלות על האזרחים עד עשרה חודשים מזמן החקיקה, סיבת הקידום החקיקה היא מעלייה במספר המדברים בימים האחרונים, והשאננות שנכנסה לציבור, על שמירת הכללים.

המפגינים מרימים שלטים עם כיתובים: "מושחתים נמאסתם", "לא יחוקקו" ו"מצילים את המדינה". בימת ההפגנה אולתרה כגג ג'יפ של אחד מארגני המחאה עליה הוצבה תמונה של רג'פ טאיפ ארדואן, נשיא טורקיה .

עו"ד גונן בן יצחק, איש שב"כ לשעבר, השתתף במחאה נגד נתניהו ואמר כי "הגענו הערב להפגנה בכיכר, אבל זאת לא עוד הפגנה, כי אנחנו נמצאים בימים האחרונים של הדמוקרטיה הישראלית. זה לא משום שאני פעיל מחאה שיוצא נגד הממשלה והעומד בראשה, אלא כי אני שומע מבפנים איך המערכת התקרנפה.

"ראש השב"כ נדב ארגמן, אני פונה אליך; אל נתניהו אי אפשר לפנות כי הוא עם תיקים פלילים ונלחם על חייו הפוליטיים: איך אתה נותן לשב"כ להיות כלי בידיים של ראש ממשלה מושחת? עד כאן".

אחת המפגינות אמרה: "החוק הזה, מהאות הראשונה שלו ועד האות האחרונה הוא דיקטטורה. כל עוד הכנסת מעבירה את התפקיד לאדם אחד בלבד שהוא נאשם בפלילים, ברגע הזה זו דיקטטורה ולא משנה מגנץ יצייץ ומה ניסנקורן יבטיח. נבחרי הציבור מטמטמים אותנו ואנחנו חייבים לעמוד על משמר הדמוקרטיה".

חיים שדמי, האיש שאיים על יאיר נתניהו ברצח אמר בהפגנה: "משפחת נתניהו מוטרדת - ובצדק. היא מוטרדת מנחישות. אל תחיו באזור הנוחות. אזרחים שלובי זרועו אי אפשר להכריע - והוא כבר מכין את הקרקע. לא ננהג באלימות. נגרור את המדינה לדמוקרטיה ומשפט צדק ויהי מה".

ח"כ יאיר לפיד, יו"ר האופוזיציה, טען כי "חוק הקורונה" המדובד יוביל לפגיעה קשה בפרטיות הציבור, וישמש את הממשלה למנוע הפגנות ובכל תמחק הדמוקרטיה.

"אין שום היגיון לתת לממשלה סמכויות כל כך רחבות לעשרה חודשים. זה כולל מעקבי שב"כ ואפשרות לאסור על הפגנות שאינן נוחות לממשלה. אין הצדקה לתקנות מבחינת הקורונה. עדיף שהממשלה תתרכז בעזרה לעצמאים ולעסקים הקטנים ותנסה להציל את הכלכלה הישראלית".

שוב שריפה של אופניים חשמליות: כיצד למנוע את השרפה הבאה?
טרגדיה בקדומים: נער טבע למוות בבור מים
צוותי כיבוי פועלים בשריפת יער ללא שליטה בישוב מבוא דותן
רובינשטיין תוקף: ממשלת ישראל מגלה אזלת יד נוראית בהתמודדות עם הגל השני
משרד הבריאות: צפוי עומס חום כבד
אושר סופית: השב''כ יוכל לעקוב אחרינו
צפו: ערבים גנבו מיליון קוב מים
שוטרי השיטור הימי של משטרת ישראל חילצו סירה רגע לפני התרסקותה על שובר הגלים
עיירית בני ברק בהודעה: מוסדות חינוך וישיבות אשר יפרו את הנחיות הקורונה ייסגרו
כביש 6 בדרום נחסם לתנועה