מסתמן: הפרופסור שתמך בחרם נגד ישראל לא יקבל פרס ישראל

מסתמן כי הפרופסור התומך בחרם נגד ישראל לא יקבל את פרס ישראל • חברי המפלגות הערביות מזדעקים

מסתמן: הפרופסור שתמך בחרם נגד ישראל לא יקבל פרס ישראל שר החינוך, יואב גלנט

הבג"ץ קיבל את ההנחה הקובעת כי שר החינוך והיועץ המשפטי יכריעו על גורל פרס ישראל שהועמד אליו פרופסור גולדרייך, אשר תמך בחרם נגד ישראל.

כעת תוך 30 יום צריכה להתקבל ההחלטה האם שני הפרופסור יקבל את פרס ישראל. בג''ץ אמר: "אכן, יש להצר על כך שפרס כה יוקרתי ובעל מוניטין ואירוע מאחד ומרומם לב כמו טקס פרס ישראל, הופך כמעט באופן קבוע למקור מחלוקת ופילוג. לנוכח סד הזמנים, ובהסכמת משיבי המדינה, הדיון שנערך בפנינו התנהל כאילו ניתן צו על תנאי".

עוד אמרו: ״קורפוס הפסיקה שנצטבר בנושא פרס ישראל עומד לפנינו: על עצמאות שיקול הדעת המקצועי של חברי ועדת השופטים – אין חולק. על אופיו המקצועי הטהור של הפרס שעליו יוקרתו והמוניטין שלו – אין חולק. על כך שככלל, לצורך הענקת הפרס אין רלוונטיות להתבטאויות "פרטיות" חוץ-מקצועיות של הזוכה בפרס – אין חולק״.

בעקבות זאת, חברי המפלגות הערביות הזדעקו: יו״ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה בציוץ בטוויטר: "פרופסור גולדרייך הוא קול חשוב של אנושיות וביקורתיות, וההחלטה למנוע ממנו את פרס ישראל היא החלטה פחדנית ואטומה".

ח"כ עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) בציוץ בטוויטר: "מניעת פרס ישראל מעודד גולדרייך היא צעד נוסף ומסוכן ברדיפה הפוליטית של אנשי שמאל שתומכים בזכויות אדם. גולדרייך מתנגד להכשרה של אוניברסיטת אריאל - כלי לביסוס הכיבוש האכזרי. הוא מתנגד לרדיפת הבי.די.אס - תנועת התנגדות בלתי אלימה".

ח"כ עופר כסיף על החלטת בג"ץ לגבי הענקת פרס ישראל לפרופ' עודד גולדרייך: "שלטונות חשוכים תמיד ממציאים אויבים מבית כדי לבצר את כוחם".

"בג"ץ הכשיר היום את ציד המכשפות נגד אלו המעזים להאבק על אופייה של המדינה. השר הבטלן גלנט יוכל להמשיך להסית נגד חברי פרופ' גולדרייך כדי להטיל אימה על קולות ביקורתיים. אני קורא לוועדת הפרס ולמקבלי הפרס להחרים את הטקס".

יוצרים מגעים? גפני ולפיד יפגשו
מליאת הכנסת: הסצנות הקדושות של ינון אזולאי
שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם שר הקבינט הבריטי מייקל גוב
"בנט ישמור לו את כל הישיבות של הציונות הדתית, החרדים ידפקו"
"אם לא תקום ממשלה כזו, אנו הולכים לבחירות חמישיות"
ח''כ מרגי מתלהב: "הבנים שלי לוחמים בצה"ל"
הוועדה המסדרת ננעלה ללא הסכמות
דרעי מנסה לשכנע: "זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות" • צפו
סמוטריץ' לבנט: המשחק שלך משמר את הכאוס הפוליטי
לפיד: "אנחנו חייבים להחזיר את האמון בין האזרחים להנהגה"