מתח ביישובי העוטף לקראת יום ירושלים: "נערכים לכל תרחיש"

שנה לשומר החומות - בדרום חוששים מ"שידור חוזר" לאור איומי חמאס על מצעד הדגלים

מתח ביישובי העוטף לקראת יום ירושלים: "נערכים לכל תרחיש" שיגור רקטות מרצועת עזה, אילוסטרציה

שנה לאירועי שומר החומות, שפרצו במקביל לצעדת הדגלים ביום ירושלים והפכו למבצע צבאי נרחב - ובקרב תושבי הדרום ועוטף עזה ‏גובר החשש מ"שידור חוזר" גם השנה. כך פורסם ב'ישראל היום'.

‏ביישובי העוטף שומרים על קשר רציף עם גורמי הצבא וממתינים להנחיות ולהערכות ‏המצב העדכניות. ‏"אנחנו מקווים שלא ישרפו לנו את השדות", אומר עופר ליברמן, חקלאי מקיבוץ ניר עם. "יש תחושת אי־נוחות בכל העוטף וגם ‏בקרב החקלאים. אנחנו רגילים לחטוף ‏ואנחנו דרוכים כל העת. נקווה שצעדת ירושלים לא תהפוך להסלמה, ברור לנו שכל כדור תועה ‏ומחבל הרוג יכול להוציא את המצב משליטה". הוא מבקש להדגיש כי "ברור לכולנו שזכותנו להניף דגל ישראל בכל מקום ובכל ‏זמן. גם על הרכב שלי אני מניף דגלי ישראל וגם בחצר הבית בכל יום בשנה".‏

עופר אינו היחיד שחושש. איל חג'בי, סא"ל (מיל'), משמש קב"ט מועצת שער הנגב כבר 10 שנים ו‏מתגורר בעיר נתיבות. ‏"אנחנו כאן בעוטף נמצאים בתקופה די מתוחה, אפשר להגדיר אותה כקפיץ דרוך, בדריכות שיא. אנחנו מבינים ‏מתוך הניסיון הרב שצברנו כאן בעוטף שהסבב הבא יחל מהיכן שהסבב נעצר או הופסק. אנחנו מוכנים לכל תרחיש ונדאג ‏שכל בעלי התפקידים במכלולים ייערכו בהתאם".

חג'בי טוען כי המצב שבו תושבי העוטף ניזוקים ממה ‏שקורה במרכז או בירושלים, הוא בלתי נסבל. "אנחנו מקווים מאוד שיום אחד נפסיק להיות בני ערובה של ארגוני ‏הטרור בעזה ונוכל לגדל את ילדינו בשקט, בבטחה ובשלווה. אם יהיה סבב הסלמה נוסף אנחנו כאן כדי לתת ‏לכוחות הצבא את כל הזמן הדרוש להם להחזרת השקט על כנו, ובטח לא לסיים סבב כפי ‏שסיימנו בעשור האחרון - ללא שום הסכמים מסודרים".

האבטחה על יוסי דגן - יותר משר בממשלה
הג׳יפ הממוגן הקל שיהווה תחליף לרכב ה'קרקל' הוותיק
כתב אישום נגד פלסטיני קטין שיידה אבנים על מכוניות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בצה"ל
שמונה מבוקשים נעצרו הלילה באוגדת יהודה ושומרון
מחבל ששוחרר בעבר בעסקת שליט ישוב וירצה מאסר עולם
כתב אישום נגד מחבלים שהשליכו מטעני נפץ על כוחות הביטחון
לוחם מג"ב נפצע ממטען שהושלך לעבר הכוחות הביטחון
יהודה ושומרון: אשה נפצעה כתוצאה מיידוי אבנים
כוחות הביטחון עצרו בכיר בארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי