מתח ביישובי העוטף לקראת יום ירושלים: "נערכים לכל תרחיש"

שנה לשומר החומות - בדרום חוששים מ"שידור חוזר" לאור איומי חמאס על מצעד הדגלים

מתח ביישובי העוטף לקראת יום ירושלים: "נערכים לכל תרחיש" שיגור רקטות מרצועת עזה, אילוסטרציה

שנה לאירועי שומר החומות, שפרצו במקביל לצעדת הדגלים ביום ירושלים והפכו למבצע צבאי נרחב - ובקרב תושבי הדרום ועוטף עזה ‏גובר החשש מ"שידור חוזר" גם השנה. כך פורסם ב'ישראל היום'.

‏ביישובי העוטף שומרים על קשר רציף עם גורמי הצבא וממתינים להנחיות ולהערכות ‏המצב העדכניות. ‏"אנחנו מקווים שלא ישרפו לנו את השדות", אומר עופר ליברמן, חקלאי מקיבוץ ניר עם. "יש תחושת אי־נוחות בכל העוטף וגם ‏בקרב החקלאים. אנחנו רגילים לחטוף ‏ואנחנו דרוכים כל העת. נקווה שצעדת ירושלים לא תהפוך להסלמה, ברור לנו שכל כדור תועה ‏ומחבל הרוג יכול להוציא את המצב משליטה". הוא מבקש להדגיש כי "ברור לכולנו שזכותנו להניף דגל ישראל בכל מקום ובכל ‏זמן. גם על הרכב שלי אני מניף דגלי ישראל וגם בחצר הבית בכל יום בשנה".‏

עופר אינו היחיד שחושש. איל חג'בי, סא"ל (מיל'), משמש קב"ט מועצת שער הנגב כבר 10 שנים ו‏מתגורר בעיר נתיבות. ‏"אנחנו כאן בעוטף נמצאים בתקופה די מתוחה, אפשר להגדיר אותה כקפיץ דרוך, בדריכות שיא. אנחנו מבינים ‏מתוך הניסיון הרב שצברנו כאן בעוטף שהסבב הבא יחל מהיכן שהסבב נעצר או הופסק. אנחנו מוכנים לכל תרחיש ונדאג ‏שכל בעלי התפקידים במכלולים ייערכו בהתאם".

חג'בי טוען כי המצב שבו תושבי העוטף ניזוקים ממה ‏שקורה במרכז או בירושלים, הוא בלתי נסבל. "אנחנו מקווים מאוד שיום אחד נפסיק להיות בני ערובה של ארגוני ‏הטרור בעזה ונוכל לגדל את ילדינו בשקט, בבטחה ובשלווה. אם יהיה סבב הסלמה נוסף אנחנו כאן כדי לתת ‏לכוחות הצבא את כל הזמן הדרוש להם להחזרת השקט על כנו, ובטח לא לסיים סבב כפי ‏שסיימנו בעשור האחרון - ללא שום הסכמים מסודרים".

עצוב: פעוטה נחנקה ונפטרה בשכונה החרדית
סיכום חדשות השבת: איראן הודיעה על חידוש שיחות הגרעין
ריססה גרפיטי על בית כנסת ונעצרה
ניצול הלינץ' תחת חקירות קשות ומניעת שינה: "אודה בשב"כ ברצח היטלר"
עשרות ח''כים למפכ"ל וראש השב"כ: אפשרו לעצור הלינץ' לפגוש עו''ד
מורים בתיכון בעכו הסיתו ברשת נגד ישראל - וזומנו לשימוע
ארבל: "יש רגעים שבהם אי אפשר לשתוק"
הכירו: דחפור על שלט בצה''ל
בנט: "הכלל החדש שלנו הוא: מי ששולח - משלם"
חסר תקדים: בלון תצפית של צה''ל נפל בעזה