סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי תפספסו

כוננות בהר הבית • המשטרה תחקור את העימותים האלימים בהלוויית העיתונאית הפלשתינית • כלי תקשורת סורים מדווחים על חמישה הרוגים בתקיפה ישראלית במערב המדינה

סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי תפספסו התפרעויות בהר הבית, אילוסטרציה

לאור איומי חמאס: המשטרה בכוננות שיא למהומות בהר הבית ובערים המעורבות

משטרת ירושלים בכוננות שיא לקראת יום הנכבה שיצוין מחר (ראשון) כשברקע קריאת חמאס להמונים להגיע להר הבית. בנוסף, יצוין מחר גם "פסח שני בהר הבית", ויהודים צפויים לעלות אל ההר. החשש במשטרה הוא שקיצונים פלשתינים יעוררו פרובוקציה בזמן הימצאות היהודים על ההר – כזו שעשויה להוביל להסלמה נוספת. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בחמאס קוראים לציבור הפלשתיני בירושלים ובגדה ולערביי ישראל, להגיע בהמוניהם למסגד אלאקסא ולהכשיל את ניסיונות הפלישה אליו. "אלה ניסיונות נואשים שלא יצליחו לקבוע עובדות בשטח, לשנות את העובדות ההיסטוריות באלאקסא או לחלק את המסגד" נכתב בהודעת הארגון. בתנועת פת"ח ציינו גם הם כי המאבק הפלשתיני ימשך עד שתוקם מדינה פלשתינית שבירתה מזרח ירושלים.

לאור זאת, המשטרה מתכנת לתגבר את אבטחת היהודים שיעלו להר הבית ולאבטח את אזור ההר במספר מעגלים, באופן גלוי וסמוי.

המשטרה תחקור את העימותים האלימים בהלוויית העיתונאית הפלשתינית

אילוסטרציה

המשטרה הודיעה היום (שבת) כי בכוונתה לפתוח בחקירה על התנהלות השוטרים אתמול בהלוויית העיתונאית הפלשתינית שירין אבו עאקלה שנהרגה לפני כמה ימים בג'נין.

בכירים במשטרה אמרו כי כארגון לומד ומקצועי, יופקו לקחים מהאירוע. על כן, המפכ"ל קובי שבתאי, בתיאום עם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, הנחה על קיום תחקיר לאירוע, אשר מסקנותיו יוצגו בפני המפכ"ל בימים הקרובים.

נשיא ארה"ב, ביידן, אמר אמש (שישי) לכתבים בבית הלבן בתשובה לשאלה אם הוא מגנה את משטרת ישראל בשל הפעולות בהלוויית הכתבת בירושלים כי הוא "אינו מכיר את הפרטים, אבל יודע שצריך לחקור את זה".

צבא סוריה: "חמישה הרוגים בתקיפה ישראלית במערב המדינה"

"חמישה הרוגים ושבעה פצועים בתקיפה ישראלית נרחבת במערב סוריה", כך דיווחו כלי התקשורת הרשמיים במדינה השסועה אמש (שישי). התקיפה התמקדה ביעדים באזור מסאיף שבמחוז חמה. האופוזיציה הסורית טענה כי מדובר בעמדות של המיליציות הפרו-איראניות.

על פי התקשורת הרשמית בסוריה, שבעה פצועים פונו לטיפול רפואי, ביניהם ילדה. כאמור, צבא סוריה הודיע כי חמישה אנשים נהרגו, ביניהם אזרח. זאת מבלי לציין מיהם ההרוגים האחרים.

לפי כלי תקשורת במדינה, ההרוגים היו חיילים במערך ההגנה האווירי של משטר אסד. שניים מהם קצינים: אחד בדרגה מקבילה לרב סרן והשני בדרגה מקבילה

תקיפה במהלך ההלוויה
זכריא זביידי על מות אחיו: "דאוד שאהיד עכשיו, זו גאווה עבורנו"
חטיבה משימתית תוקם נגד כניסת שב"חים במרחב התפר
סוכלה הברחה גדולה של תחמושת מישראל לרשות הפלסטינית
פרצו מעבר וניסו לדרוס את שוטרים: נעצרו 4 חשודים
התרעת שווא: אזעקה נשמעה בצפון
נס: מחבל חדר לישוב - אין נפגעים
ההסתננויות של שב"חים הולכות וגוברות, הענישה דווקא מצטמצמת
גדר ללא הפרדה: השלמת הבנייה אינה נראית באופק
מטר מהחייל: מחבל ניסה לדקור חייל ונוטרל
אבו מאזן התקשר לאחיו של המחבל מג'נין והביע תנחומים